SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obrona przed psem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186132

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
Wpiszę się bo ulubiony numer strony akurat jest

"A nawet jak pupil jest dobrze tresowany to zawsze może zwariować"
Z takim panem jak Ty, na pewno...

albo coś opacznie zrozumieć.

pies kojarzy sytuacje, dźwięki itd itp. dokładnie tak, jak to wpoił mu człowiek...
A jeśli już się upierać przy sformułowaniu "opatrzne zrozumienie" to może ono wyniknąć jedynie z braku zrozumienia przez człowieka natury tego zwierzęcia.

"Dlatego zawsze podchodze do nich z ograniczonym zaufaniem."
Zasada ograniczonego zaufania to osobna sprawa...
To co Ty tu wypisujesz wskazuje na jakieś głębiej uwarunkowane skrzywienie psychiczne... nerwica natręctw może, albo inne cosik... Thinkaboutit
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086

Brutus był rodowodowym rotkiem z jednej z najlepszych hodowli. Wspaniale predyspozycje psychiczne, doskonaly wyglad-jakby zywcem wziety z wzorca!
Kolega poszedl z nim do wterynarza, a tam na lawce sieszi taki wlasnie dresik. Pyta kolege"co to za rasa?"
Kolega: "rottweiler"
Dresik: "niepodobny."




Stanczyk mawial, ze najwiecej mamy w kraju lekarzy. Ja twierdze, ze najwiecej mamy specjalistów w "psiej" tematyce
Lukrecja, Ty tutaj?
Szukalas mnie!

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2005-09-13 23:01:07

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
No doooobra... przyznam - deptam Ci po piętach

albo depczę... jaka jest poprawna forma?

Zmieniony przez - LukRecJa w dniu 2005-09-13 23:36:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 400 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1687
lol zartujesz?

jasne, ze depcze

Podstawa lezy w silnej woli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4412 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206


poznajcie moją rybkę - wabi się "Platon", jest szkolony na pogromcę psów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Ciekawostka
greendevils
"(...) Żołnierz Specnazu ma tylko jednego wroga, który wzbudza w nim wielki strach i poczucie zagrożenia -był nim i zawsze będzie PIES. Żaden przyrząd elektroniczny czy siła ognia nie ma na morale żołnierza takiego wpływu jak pojawienie się psa. Pies nieprzyjaciela pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, wtedy gdy grupa jest wyczerpana długim marszem i brakiem snu, gdy nogi odmawiają posłuszeństwa, a amunicja jest wyczerpana. Sondaże prowadzone wśród żołnierzy, sierżantów i oficerów Specnazu dają ciągle tę samą odpowiedź: ostatnią rzeczą, którą chcieliby spotkać na swojej drodze, są psy przeciwnika. Szefowie Specnazu przeprowadzili kilka dalekosiężnych badań w tej sprawie i doszli do wniosku, że najlepszym sposobem na psy wroga są własne psy. Na południowo-wschodnim skraju Moskwy znajduje się Centralna Szkoła Czerwonej Gwiazdy, prowadząca tresurę psów wojskowych. Centralna Szkoła szkoli i wychowuje specjalistów oraz przygotowuje psy do wykonywania różnych zadań w armii sowieckiej, w tym w Specnazie. (...)
Doświadczenia wojenne dokładnie przeanalizowano i wykorzystano. Pies, jako wierny sługa człowieka w czasie wojny, również w warunkach pokoju może pełnić ważne funkcje -w Specnazie doceniają to o wiele bardziej niż w innych jednostkach armii sowieckiej. Psy wykonują we współczesnym Specnazie wiele zadań. Są liczne dowody na to, że Specnaz posługiwał się nimi w Afganistanie przy wykonywaniu tradycyjnych zadań: do ochrony wojska przed nagłym atakiem, do tropienia przeciwnika, wykrywania min, do pomocy w przesłuchiwaniu schwytanych bojowników afgańskich. Mogą się one przemieszczać w taki sam sposób jak ludzie, od czasu gdy zrzuca się je na spadochronach w specjalnych miękkich kontenerach.
W czasie prowadzenia wojny w Europie Specnaz użyje psów na wielką skalę do pełnienia różnych funkcji oraz do jednego szczególnego zadania - do niszczenia broni atomowej nieprzyjaciela. O wiele łatwiej jest nauczyć psa, by niepostrzeżenie podchodził do rakiety lub do samolotu, niż zmusić go do wejścia po ryczący i grzmiący czołg. Tak jak kiedyś pies poniesie ładunek o wadze około 4 kilogramów, ale ładunek ten będzie o wiele silniejszy niż ten używany podczas ostatniej wojny, a jego detonator nieporównanie bardziej skomplikowany, ale za to pewniejszy niż wówczas. Został tak przygotowany, że detonuje tylko w kontakcie z metalem, nie reaguje więc na przypadkowe uderzenia wysokiej trawy, gałęzi lub innych przedmiotów. Pies jest wyjątkowo inteligentnym zwierzęciem, które po odpowiedniej tresurze szybko uczy się prawidłowo rozpoznawać oraz atakować ważne obiekty. Te obiekty to skomplikowany sprzęt elektroniczny, radary, rakiety, samoloty, samochody osobowe, samochody dla VIP-ów i określeni ludzie. Wszystko to czyni z psa Specnazu wzbudzającego strach i niebezpiecznego przeciwnika. Poza tym obecność psa w grupie Specnazu podnosi wyraźnie morale oficerów i żołnierzy. Niektóre szczególnie silne i dzielne psy tresuje się tylko dla jednego celu -do strzeżenia grupy i zwalczania psów wroga, jeśli się pojawią."

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Zmieniony przez - OloKK w dniu 2005-09-14 07:53:25

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
jakryc fajna rybka:DDD
cieniass: niestety nie żartuję... Ostatnio mam jakieś niezrozumiałe wątpliwości leksykalno-gramatyczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
Cieniasss !
Odnośnie głupoty to postrzegam kynofilie jako przejaw tejże. Przejaw o tyle niebespieczny że rodzący możliwość kalectwa czy śmierci u ludzi.
Jeżeli zaś chodzi o faszyzujący stosunek do ludzi to zapraszam do prześledzenia moich z PITTT'em pogawendek kilka stron wcześniej.
Jeżeli dochodzi do konfliktu psa z człowiekiem to prędzej podejrzewałbym kynofila o zabujstwo ( człowieka - bo wy możecie to różnie rozumieć ) w obronie swojego pupila.
Jeżeli chodzi o kinematografie to nie widziałem Omen'a. W ogóle horror jako gatunek wydaje mi się wyjątkowo głupi. Ludzie boją się wymyślonych bzdur a nie drapieżników biegających po uliczsch - szczyt głupoty.

PITTT !
Obawiam się że twoja kynofilia jest nieuleczalna. Stanowi sedno twej istoty.
Odnośnie wystroju wnętrz to największe wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie dziecka z psem. Przypuszczam że już nie żyje .
Jeżeli bym zobaczył współczesne zdjęcie w tym stylu to postulowałbym odebranie praw rodzicielskich za brak opieki.

LukRecJa !
Zwariować ( człowiek , czy pies ) może z każdym panem.
Jestem przeciwnikiem obecności psów w skupiskach ludzkich i dla tego nie mam żadnego. Moja rodzina opiekuje się przybłędą którego przyprowadziłem bo uważałem że lepiej by zwariował przy budzie niż biegał po mieście.
Odnośnie determinizmu zachowań uważam że to samo można powiedzieć o psie i człowieku ( w 50 % zależy od genetyki w 50 % od wychowania ). A jeżeli już tak to może wprowadzić jakiś egzamin właścicielski. PITTT pisze że umie psa wychować ( i ze względu na pewną doze rozsądku mimo wszystko, oraz ostry przebieg kynofilii jestem skłonny mu wierzyć ). Przy wydawaniu pozwoleń na psa powinno się brać także pod uwagę czy kandydat ma możliwości techniczne zabespieczenia bestii ( ogródek , wysoki płot , wejście na posesje typu "śluza", itp.)
Nie mogę zaakceptować twojego stanowiska że za wszelkie konflikty pies/człowiek odpowiada człowiek bo to prowadzi do uznania służebnej roli człowieka względem psa. Dlaczego to ludzie mają się tak gimnastykować żeby psą było wygodnie ( czy dla tego że są głupie i mają zęby ? ).
Jeżeli chodzi o stan mojego umysłu to sympatyzuje z kynofobami a nie kynofilami. Obydwa stany brzegowe są równie głęboko uwarunkowane , tyle że jeden jest bardziej racjonalny z punktu widzenia rasy ludzkiej moim zdaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
"Nie mogę zaakceptować twojego stanowiska że za wszelkie konflikty pies/człowiek odpowiada człowiek bo to prowadzi do uznania służebnej roli człowieka względem psa."
Błędnie rozumujesz. Nie chodzi o uznanie służebnej roli człowieka względem psa… Wręcz przeciwnie... Chodzi o to, aby uwolnić psa od niepotrzebnych stresów związanych z przewodzeniem stadu.

„Dlaczego to ludzie mają się tak gimnastykować żeby psą było wygodnie ( czy dla tego że są głupie i mają zęby ? ).”

Choćby dlatego, że pies nie jest w stanie pojąć natury zachowań człowieka /on je interpretuje na zasadzie skojarzeń/. Człowiek natomiast, jak najbardziej może zrozumieć czynniki determinujące zachowanie psa... /choć niektórzy mają z tym problemy, jak widzę.../

A co do reszty Twojej wypowiedzi to -->
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co lepsze? Karate Kyokushinkai IFK, Taekwondo IFK a moze Kick Boxing?

Następny temat

Legia Cudzoziemska

WHEY premium