SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obrona przed psem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186086

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Ja ostatnio nawet w encyklopedii ras za 150 PLN przeczytałem, że Amstaff i Pitbull to to samo - żenada.

A tak w ogóle to byłem ostatnio w W-wie na wystawie psów na torwarze i było b. fajnie. Dużo ładnych piesków. Znajoma wystawiała sukę amstaffa i zaobserwowałem tam jeden egzemplarz, który był strasznie skrzywiony.
Na imię dali mu "Butcher" i rzucał się na wszystko co miało cztery nogi i znalazło się w jego zasięgu. Bardzo "mili" właściciele.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Nie na torwarze a na WAT-cie.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Nie mam zbyt duzo czasu,musze biec do pracy...niedlugo zamieszcze opis wszystkich ras terrierów typu bull(oczywiscie bardzo krótki,to nie forum kynologiczne).A na razie,co do róznicy miedzy AST a pitem:
kiedys byla to jedna rasa.Mozna ja nazwac wiekszym,bardziej uszlachetnionym stafikiem.Wlasciwie rozkwit pitow,ich "zlote lata"nieodmiennie zwiazany byl z walkami(popularne byly walki psow,kogutów,zagryzanie szczuró,czyli tzw.rating-ktore zastapily walki psow z innymi zwierzetami,np bykiem(bullfighting),a nawet lwem,niedzwiedziem(w afganistanie do dzis psy walcza z niedzwiedziem) czy małpą(moze smieszne,ale niebezpieczne dla psa-małpa mogla go np oslepic))
Po pewnym czasie wiele pit.ów zaczelo trafiac w ręce ludzi niezainteresowanych walkami(tutaj duze znaczenie odegral John Colby,znakomity trener oddajacy psy na wychowanie spokojnym rodzinom).
W konsekwencji powstaly dwa glowme"pnie"hodowlane-psy do walki(np linia old family red)oraz psy,przy doborze których decydował wyglad zewnętrzny(eksterrier).Te pierwsze-to Amerykanskie Pitbullterriery.te drugie-to AST.
Sam podzil,zwiazany z zatwierdzeniem wzorca AST mozna wyznaczyc na 1939rok.
o dzis niektórzy nie widza roznicy miedzy AST a pitem.Dla nich to to samo.Mozna to uzasadniac tym,ze w Stanach pies moze byc podwójnie rejestrowany-i jako pit,i jako AST.
Napisze wiecej w srode albo czwartek,jesli to kogos interesuje(bo mnie bardzo,to moje hobby)

"FIRST POSITION,AFTER-SUBMISSION"

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/36.gif[/img] SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM [img]../../buziaki/36.gif" alt="" />

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Kicius,ten BUTCHER z wystawy powinien byc eliminowany z hodowli.
Ja teraz bede na wystawie w Sopocie.POzdro...

"FIRST POSITION,AFTER-SUBMISSION"

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/36.gif[/img] SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM [img]../../buziaki/36.gif" alt="" />

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Nikt sie nie odezwal,ale i tak cos jeszcze napisze...na pczatku prostuje bład zawarty w moim powyzszym poscie:data,która mozna uwazac za date w ktorej pojawil sie AST,to rok 1936,W tym roku American Kennel Club rozpoczal rejestrowanie psow pod nazwą staffordshire terrier.Natmiast w roku 1974 do tej nazwy dodano wyraz American.Tak wiec dopiero od 1974 roku psy zaczęto rejestrowac jako American Staffordshire terrier(AST)
Mialem wspomniec o innych terrierach typu bull.
Zalczamy do nich,obok Amerykańskiego Pit Bull Terriera i AST takze Bullterriera(wraz z jego odmianą miniaturową) oraz Angielskiego Staffordshire Bull Terriera(stafik).Niektórzy wliczaja w to takze Boston Terriera,ale został on"przerzucony"do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa.
Za duzo napisano o bulkach,zeby trzeba bylo tutaj opisywac dokladnie rase,to samo dotyczy stafikow.Kazdy moze sobie znalezc cos np w necie,poza tym w któryms z powyzszych postów wymienilem ksiazki dotyczace tych psów.
Pozdrawiam!


"FIRST POSITION,AFTER-SUBMISSION"

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/36.gif[/img] SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM [img]../../buziaki/36.gif" alt="" />

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
ALE SOGA MOGLIBYSCIE RZUCIC,CHYTRUSY!!!!96-)

"FIRST POSITION,AFTER-SUBMISSION"

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/36.gif[/img] SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM [img]../../buziaki/36.gif" alt="" />

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
już dostałeś

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 708 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8607
dostaniesz jeszcze jednego ale podpowiedz mi bo we wrzesniu chce kupic psa i wacham sie miedzy rotweilerem a amstaffem.
linki mile widziane

==============================================
Nie ma tego zlego ... czego bym nie zrobil

Dobrze jest żyć, ale życ dobrze jest lepiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Kurde PITT ty wyłudzaczu. Należy ci się jeszcze za co innego to teraz dostaniesz.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Baster...ja Ci nie podpowiem!Bo nie moge...ja lubie terriery typu bull.AST to moim zdaniem pies,który po prostu do mnie pasuje...wesoły,duży temperament,krótka siersc...Nawet moja dziewczyna je lubi Bardzo lubie rotki...ale dla mnie są po prostu za duze.No i to nie terriery-mają raczej typowy,"molosowaty"charakter.Moj kolega mial rotka,kupionego gdy nie byly jeszcze popularne(zdechl na raka).Mial charakter odpowiadajacy wzorcowi,przeszedl pomyslnie testy.I to byl swietny pies.A ja i tak wole AST...
Mysle,ze nie ma psów uniwersalnych.Kazdy moze sie rozczarowac...np kupuje taki idiota amstaffa,mysląc,ze mu wyrosnie z tego morderca-zabójca.A pies mysli tylko o tym,zeby sie witac z ludzmi...i wkurzony wlasciciel albo stara sie go rozszczuc,albo wyrzuca...
Wszystko zalezy od tego,czego sie od psa oczekuje.Za sluszny uwazam swoisty"ranking"umieszczony" w ksiazce A.Boczuli"Psy obronne".Tam jako najbardziej nadajacy sie na psa obronnego wypada rotweiler.Natomiast jesli chodzi o AST(a wlascicielka sama ma Akiego,Amstaffa ktory zdobyl wicemistrzostwo Polski psów obronnych),rasa zostala okreslona jako charakteryzujaca sie duzym zroznicowaniem pod wzgledem charakteru.
Mam nadzieje Baster,ze wybierzesz psa,jaki bedzie Ci odpowiadal.
A teraz ide na grilla z innymi milosnikami AST(zreszta-maja strone o AST)

Dziekuje za sogi i pozdrawiam!

"FIRST POSITION,AFTER-SUBMISSION"

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/36.gif[/img] SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM SFD Ju-Jitsu TEAM [img]../../buziaki/36.gif" alt="" />

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co lepsze? Karate Kyokushinkai IFK, Taekwondo IFK a moze Kick Boxing?

Następny temat

Legia Cudzoziemska

WHEY premium