SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obrona przed psem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186100

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10948
aha czyli uwarzasz że w tej podwarszawskiej hodowli, pitbule nie mają cech swoich przodków.
Teraz to mnie rozbawiłeś.

Nie ustawaj!
Tylko wytrwałość czyni ludzi wielkimi.
Cofanie się z drogi jest cechą słabych.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
To nie jest hodowla pitów, tylko AST.
Spokojne, zrównowazone psy.

Cechy przodków?
Widac, ze nie za bardzo orientujesz sie w historii AP i AST.
Te psy NIGDY nie mogly byc agresywne w stosunku do ludzi. To wlasnie jest ta CECHA PRZODKÓW. Pit agresywny w stosunku do czlowieka był wykluczany z hodowli. Po prostu-mógł ugrzyc handlera, co było zbyt ryzykowne.
Toprawda-te psy maja skłonność do bójek. Ale u wiekszość ras, gdy dojdzie do spotkania pomiedzy obcymi sobie przedstawicielami tej samej płci-bójka wisi w powietrzu.
Zadaniem właściciela jest takie ułożenie psa i jego socjalizacja, by energie i predyspozycje zwierzecia skierowac w dobrą strone. Twoim zdaniem mozna je ukierunkowac tylko w jeden, zly sposób. To bzdura.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10948
"Zadaniem właściciela jest takie ułożenie psa i jego socjalizacja, by energie i predyspozycje zwierzecia skierowac w dobrą strone."

Zgadzam się z tym jak najbardziej

"Twoim zdaniem mozna je ukierunkowac tylko w jeden, zly sposób. To bzdura." Nigdzie tak nie napisałem, i tak nie uwarzam.
Chodzi mi oto że taki pies bez dobrego przewodnika jest bardzo niebezpieczny, zwykły zjadacz chleba poprostu nie wychowa dobrze pita.I właśnie dlatego są to groźne psy !!!!! Ponieważ bez odpowiedniego właściciela taki pies to chodząca cykająca bomba!!!!

Nie ustawaj!
Tylko wytrwałość czyni ludzi wielkimi.
Cofanie się z drogi jest cechą słabych.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
problem w tym, ze kazdy pies zle wychowany to problem. Wiele psów wymaga silnego psychicznie właściciela, który potrafi je sobie podporządkować. Chodzi o to, ze demonizuje sie niektóre rasy. Pit to naprawde przyjacielski, kochajacy rodzine pies. W USA jest bardzo popularny jako pies towarzysz, normalny domownik.
Kiedys np., gdy sprowadzano do Polski pierwsze bullterriery, trafialy one do nas głównie z NRD. Byly to egzemplarze czeso nadagresywne, o chorej psychice.takze postrzegano jej jako"morderców" i "maszyny do zabijania" lub "tykajace bomby" Dzisiaj, dzieki wytezonej pracy prawdziwych milosników psów bulle zmienily swoj wizerunek. Tylko dla kompletnych laików nadal pozostają jakimis bestiami(co mnie śmieszy wyjątkowo).
To samo bedzie z pitami. Top nie wina psów, ze ciesza sie zą slawą. One sobie na to nie zasłużyly.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10948
"problem w tym, ze kazdy pies zle wychowany to problem."

-Tak, ale porównaj np. źle wychowanego setera, a źle wychowanego pita.
W chwili zagrożenia setera pieprzniesz pare razy i ucieknie, gorzej jest z pitem który jest tak oszołomiony że nie czuje bolu w trakcie walki.
Pies jest zwierzęciem i nie zapanujesz całkowicie nad jego psychika.
więc nie zresocjalizujesz go, to nie jest człowiek!!Który wkońcu zda sobie sprawe z tego że jest to złe.

"Wiele psów wymaga silnego psychicznie właściciela, który potrafi je sobie podporządkować. Chodzi o to, ze demonizuje sie niektóre rasy."

Bez powodu nikt by tego nie robił.A silnego psychicznego właściciela wymagają psy które mają predyspozycje zabójcy!!To są właśnie pity itp.
Czy np do harta,wyżła,setera,posokowców ,potrzebujesz silnego psychicznego przewodnika?

Nie ustawaj!
Tylko wytrwałość czyni ludzi wielkimi.
Cofanie się z drogi jest cechą słabych.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10948
Dzisiaj, dzieki wytezonej pracy prawdziwych milosników psów bulle zmienily swoj wizerunek. Tylko dla kompletnych laików nadal pozostają jakimis bestiami(co mnie śmieszy wyjątkowo).

Mnie nie śmieszy gosciu z pitem na smyczy np ,bo jak widze pita z jakimś gościem to nie wiem czy to jest odpowiedzialny człowiek czy nie(jak idzie człowiek z jamnikiem to mnie to strzyka czy to jest odpowiedzialny gosc czy nie).
Według mnie tylko kompletny laik może mówić że pitbul to świetny piesek dla dziecka na komunie, i porównywać go z łagodną maskotką.

Zmieniony przez - łowca w dniu 2004-06-23 12:40:45

Nie ustawaj!
Tylko wytrwałość czyni ludzi wielkimi.
Cofanie się z drogi jest cechą słabych.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
POWTARZAM CI<ZE MYLISZ RASY!
Bullterrier to nie pit!
Akurat co do setera, to mam okazje znac jednego-ten pies na pewno nie ucieknie, gdy"pieprzniesz kilka razy", a o sile jego zębów przekonałem się na własnej skórze.
Ja nie pisze o resocjalizacji psa. Pies ze spaczoną psychiką powinien byc uśpiony po prostu.
Ja
staje w obronie całej rasy, która nie zasługuje na potepienie.
"Zabójca". Co to za okreslenie? Chyba jasno napisalem, ze nie byly to psy hodowane w celu atakowania ludzi.Ile razy mam to jeszcze napisac?
CECHĄ PRZODKÓW TEJ RASY NIE BYLO "ZABIJANIE" LUDZI.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10948
Nie myle ras, według mnie obie są obciążone genami odpowiedzialnymi za wzmożoną agresje.
Wszystko jedno czy to pit czy bull czy rotweiler wszystkie one nie powinny być w powszechnej sprzedaży.Według mnie dostęp do nich powinny miec tylko jednostki.

Nie ustawaj!
Tylko wytrwałość czyni ludzi wielkimi.
Cofanie się z drogi jest cechą słabych.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
W takim razie proponuje ci lepsze zapoznanie z rasami, o których piszesz. Oceniasz je niesprawiedliwie.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10948
ok, to dlaczego najchetniej kupowanym psem przez patologiczne grupy jest pitbull, a nie np sznaucer.Wydaje mi się że ten pitbull nie ma spełniać funkcji kochanej przytulanki.

Nie ustawaj!
Tylko wytrwałość czyni ludzi wielkimi.
Cofanie się z drogi jest cechą słabych.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co lepsze? Karate Kyokushinkai IFK, Taekwondo IFK a moze Kick Boxing?

Następny temat

Legia Cudzoziemska

WHEY premium