SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obrona przed psem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186057

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie miałbyś takiej ochoty do ogladania takich bzdetnych filmów jak tobie zdażyłobysie walczyć z takim psem

"jeśli coś robić to raz....a dobrze.."
Qlsa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 823 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11779
przeciez nie ogladam tych filmow dla rozrywki.Chce zobaczyc jak w takiej chwili zachowuje sie czlowiek.I czy napewno nie ma szans na obrone przed takim psem golymi rekami.Takze jest to forma edukacji.Gdy mialem okolo 8 lat bylem kilka razy atakowany przez psy.Ale te psy niczym nie przypominaly pit`ow itp.Raz ogromny pies rzucil sie namnie i lapami przygniutl dlonie takze nie moglem sie ruszyc (mialem okolo 7 lat)
Zreszta bylem tak wystraszony ze nogami chyba tez nie ruszalem.Naszczescie pies byl w kagancu.(on nie chcial sie bawic, ten pies juz pogryzl kilka osob).Sasiad pociagnal go z buta w zebra i natym sie skonczylo.

Wiele osob tu pisalo o jakiejs technice z bjj (lapie sie kolesia/psa nogami i lamie mu zebra).Ja nieznam sie na sztukach walki i nie wiem jak to wyglada ma ktos zdjecia ?

.:Żryj i daj żryć! :.

.:Żryj i daj żryć! :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy ktos moglby polecic jakas fachowa literature o wychowaniu pittow itp bo mam zamiar sprawic sobie w niedalekiej przyszlosci ale wczesniej chcialbym sie douczyc, chocby takie blache sprawy czy bawic sie z pieskiem patyczkami ale rowniez info o zywieniu i wogole wszystkim o czym powinienem wiedziec przed kupnem. (tytul i autor ksiazki jesli to mozliwe) pozdrawiam

Never be afraid to try new ideas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam
co do literatóry...
ciążko mi zabrac głos poniewaz głównie zdobywałem
wiedze poprzez kontakty z ludzmi zajmującymi sie rasami "profejonalnie"
czyli reprodukcją na najwyższym poziomie..bo takich ilosciowych a nie jakościowych także jest wiele
..żadna książka nie przemówi do potencjalnego własciciela psa bojowego lepiej niz fachowiec
prawda jest jednak taka -co fachman to inne zdanie.. ale nalezy z kilkoma porozmawiać i wyciagnać średnią..
jedno jest pewne trzeba sie naprawde zastanowić nad zakupem takiego psa -bo kosz zakupu i utzrzymnia jest duży -na karmie sie nie oszczedza jeśli che sie oszczędzać na lekarzach..
i trzeba miec świadomośc ze to rasa bojowa a nie przytulanka typu golden czy york - to psy które są bardzo agresywne jesli im sie na to pozwoli
trzeba umiejetnie z nimi postepować a przedewszyskim nie pozwalac na "panoszenie sie psa po domu..ON MUSI WIEDZIEC GDZIE JEGO MIEJSCE bo jesli zgodzisz sie na ustępstwo ON TO BEZWZGLEDNIE WYKOZYSTA i moze dojsc do takich sytuacji że pies staje sie agresywny dla domowników!
ponieważ uznaje tylko jednego "głównego domownika"

"jeśli coś robić to raz....a dobrze.."
Qlsa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1345 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5592
Proponowal bym ci b.dobra ksiazke o wychochowaniu i calej psychice psa. Ksiazke nie jest o pitach ale ogolnie o psach. Polecam ci ja bo sam na niej wychowalem nie malo pokornych pieskow. Tytluk ksiazki to "Okiem psa" autora nie pamietam bo ksiazke ową porzyczylem ale z tego co wiem to trudno ja dostac w ksiegarni. Pozdrawiam.

"Na ulicy najważniejsza jest psychika (i 50 cm w bicepsie)"

-----------------------------
PROSTO
-----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
"Okiem psa" to bardzo dobra książka, tez ją polecam.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zdaje sobie sprawe z tego ze to nie jest potulny baranek dlatego chce sie douczyc. Co do psa to rodzice mojego kolegi z klasy maja "chyba" amstaffa, i nawet jakies nagrody ten pies zdobywa i maja znalezc mu jakas suczka i moze bym od nich kupil 1. Dalej nie wiem jak finansowo, bo qwa Friskis chyba karmic go nie bede, jeszcze pomysle, tymczasem dzieki za pomoc, sogi dla was. Pozdrawiam

Never be afraid to try new ideas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
hm...bardzo sie boje tych wszystkich ludzi,ktorzy kupuja takie psy,zeby pokazac innym,jacy sa silni.Ja sam interesuje sie od dziecka kynologią,szczegolnie terrierami typu bull.Nie chce mi sie powielac rad,dotyczacych walki z psem-te,o owinieciu reki kurtka lub podstawienie mu np plecaka do pogryzienia sa moim zdaniem dobre.Problem zaczyna sie,gdy nie masz czasu aby to zrobic.Powazny problem.
Wielu ludzi nie odroznia poszczeholnych ras.Utozsamiaja wszystkie bullowate z pitem...a ile bledow przy tym robia!!!Nawet dziennikarze,przedstawiajac wydarzenie z udzialem psa,w pogoni za sensacja potrafia pisac niewyobrazalne bzdury.
Chcialbym tylko powiedziec-nie kazdy,kto ma sprawnego fizycznie,silnego psa(np wlasnie ktoregos z terrierow typu bull)jest niebezpiecznym zboczencem.Znam mase tych psow,ktore uwielbiaja zabawe z ludzmi(chociaz czesto maja silny instynkt obrony terytorium,wykazuja agresje wobec iinych psow-to jest zwiazane z historia rasy,trzeba je socjalizowac).ale wystarczy kilku d****i,ktorzy kupujapsa zeby nim szpanowac i pokazac,jacy sa twardzi-zeby zepsuc opinie calej rasie.I takich d****i trzebatepic,nie zwierzeta.
Pozdrawiam wszystkich milosnikow psów,szczegolnie terrierow typu bull!!!!!

"FIRST POSITION,AFTER-SUBMISSION"

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086


Ja sam od dziecka interesuje sie kynologia.Szczegolnie terierami typu bull(magisterke chcialbym o tym pisac,ech...zycie nie pozwala).
Nie chce powielac rad,na temat obrony przed psem...dlatego skupie sie raczej na tym,co powoduje ta panike,dotyczaca niektorych ras.
Wielu ludzi(to takze wina niedouczonych,goniacych za sensacja dziennikarzy)wrzuca wszystkie bullowate do 1 worka.TO JEST PITBULL I KONIEC!!!!!(a ile bledow ortograficznych robia Ci ludzie).
Nie jest to forum kynologiczne,wiec nie bede sie rozpisywal na temat roznic miedzy stafikiem,amstaff,pitem czy bulkiem.trzeba tylko zwrocic uwage,dlaczego w ogole musimy sie zastanawiac nad obrona przed psem?
Bo wsrod nas zyja d****E.
Oni,psuja opinie calej rasie,ktorej przedstawiciela posiadaja.Bo chca dzieki niemu pokazac,jacy sa twardzi.A potem kazdy,kto ma psa sprawnego fizycznie,silnego,o okreslonym wygladzie,jest traktowany jako potencjalne zagrozene.
Znam mase terrierow typu bull,ktore uwielbiaja bawic sie z ludzmi.To prawda-czesto wykazuja agresje wobec innych psow-to jest zwiazane z historia rasy,trzeba je wczesnie socjalizowac.
Tępmy d****i,nie same psy.One sa niewinne.
Pozdrawiam wszystkich milosnikow terrierow typu bull!!!!!

"FIRST POSITION,AFTER-SUBMISSION"

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
powyzsza wiadomosc jest zdublowana,zawze szlag mnie trafia,jak popelniam bledy w compie:(((((((((((((

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2003-04-05 02:33:40

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co lepsze? Karate Kyokushinkai IFK, Taekwondo IFK a moze Kick Boxing?

Następny temat

Legia Cudzoziemska

WHEY premium