PONAD 300 ZGŁOSZEŃ NA MISTRZOSTWA POLSKI W KIELCACH!

Ponad 300 zawodniczek i zawodników zgłosiło się online do startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness, które odbędą się w najbliższy weekend na obiektach Targów Kielce w ramach imprezy wystawienniczej Fit Weekend. W ramach tego weekendu sportów sylwetkowych zostaną także rozegrane na drugiej scenie w innej hali Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness (ponad 120 zgłoszeń) oraz na kolejnej hali – Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Będzie to więc wielkie święto sportów sylwetkowych i siłowych nadzorowanych przez PZKFiTS.

Mistrzostwa Polski w sportach sylwetkowych zostały podzielone na dwie imprezy:

MISTRZOSTWA POLSKI W KULTURYSTYCE obejmujące następujące konkurencje:

Kulturystyka mężczyzn na wózkach: open Kulturystyka klasyczna mężczyzn: 171 cm, do 175 cm, do 180 cm, +180 cm Kulturystyka mężczyzn: 70 kg, 75 kg, 80 kg, 85 kg, 90 kg, 95 kg, 100 kg, +100 kg Classic Physique mężczyzn: do 175 cm, +175 cm Fitness plażowe mężczyzn: 170 cm, 173 cm, 176 cm, 179 cm, 182 cm, 185 cm, +185 cm Fitness plażowe atletyczne mężczyzn: open Pary mieszane: open

MISTRZOSWTA POLSKI W FITNESS obejmujące następujące konkurencje:

Fitness sylwetkowe kobiet: 163 cm, 168 cm, +168 cm Bikini-fitness kobiet: 158 cm, 160 cm, 162 cm, 164 cm, 166 cm, 169 cm; 172 cm, +172 cm Wellness fitness: 163 cm, +163 cm Fitness atletyczne kobiet: open Fitness kobiet: open Fitness mężczyzn: open Fit model kobiet: open Fit model mężczyzn: open

Łącznie rywalizacja będzie się toczyła w 15 konkurencjach i 42 kategoriach oraz w rundach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy. Do tego dojdą eliminacje do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Weteranów (Mistrzostwa Polski w tych konkurencjach rozgrywane są na jesieni). A dla dzieci będą to też eliminacje do reprezentacji kraju na ME i MŚ Dzieci w Fitness. Wszystko zacznie się już w piątek po południu od weryfikacji startujących na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i w Fitness. Dzieci będą miały swoja weryfikację w sobotę rano.

Przy tej liczbie kategorii trudno omawiać każdą z nich. Zobaczmy jednak, gdzie pojawią się największe gwiazdy i gdzie można spodziewać się najbardziej emocjonującej rywalizacji.

BIKINI FITNESS

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi, buty i tekst

Kasia Dmochewicz

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Katarzyna Boik

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się

Vanessa Skibińska

Katarzyna Dmochewicz, Ludmiła Wojdak i Katarzyna Oleśkiewicz-Szuba przyjeżdżają bronić tytułów mistrzyń Polski zdobytych rok temu. Po odzyskanie tytułu wraca mistrzyni Polski 2017 Kinga Bafia. Pod nieobecność ubiegłorocznych mistrzyń, do walki o złote medale przystąpią ubiegłoroczne wicemistrzynie: Oliwia Mojsiej, Emilia Kostańska i Anna Operchał oraz brązowe medalistki: Agnieszka Sobczyk i Alicja Pyszka-Bazan. Ale pojawi się także aktualna mistrzyni Europy weteranek Katarzyna Boik, aktualna wicemistrzyni świata juniorek Natalia Damek oraz czołowe zawodniczki tegorocznych „Debiutów”: Anna Setlak, Ewelina Weiss i Vanessa Skibińska. Oleśkiewicz-Szuba, Boik, Sobczyk i Skibińska wystąpią w jednej kategorii, do 164 cm wzrostu i ta kategoria zapowiada się chyba najbardziej emocjonująco! Ale pojedynek: Mojsiej, Pyszka-Bazan i Setlak w kategorii +172 cm też może być fascynujący. Łącznie wystartuje prawie 80 zawodniczek bikini, rywalizacja będzie więc bardzo zacięta.

FITNESS SYLWETKOWE

W kategorii do 168 cm pojawi się megagwiazda: była mistrzyni świata w open Katarzyna Dudek. W kategorii do 163 cm ciekawie zapowiada się pojedynek wicemistrzyni kraju Beaty Bochno z Katarzyną Jankowiak. Włączy się do niego pewnie także druga wicemistrzyni Polski, Marta Laskowska, gdyż w jej kategorii (+168 cm) zapisały się jedynie dwie zawodniczki i kategorie będą połączone.

WELLNESS FITNESS

Hitem tych Mistrzostw będzie pojedynek dwóch gwiazd światowego formatu: Dagmary Dominiczak i Nikoletty Sularz w kategorii do 163 cm. Będzie jednocześnie rewanż za ubiegłoroczne Mistrzostwa, kiedy to Sularz pokonała Dominiczak. Ale potem Dominiczak została mistrzynią świata, a Sularz zwyciężczynią Światowego Rankingu IFBB 2018. Ten pojedynek mógłby być ozdobą największych imprez międzynarodowych!

CLASSIC PHYSIQUE

Ta nowa konkurencja zgromadziła 13 zawodników w dwóch kategoriach. Gwiazdą będzie aktualny brązowy medalista MŚ, Tomasz Sadkowski, który napotka w swojej kategorii byłego mistrza świata w fitness i wicemistrza Europy w kulturystyce, Tomasza Pietrasa. To będzie pojedynek na najwyższym poziomie!

FITNESS PLAŻOWE MĘŻCZYZN

Duża rotacja, ale trzech mistrzów Polski przyjeżdża bronić tytułów: Kamil Koźlik, Piotr Zieliński i Sandro Sołowiej. Megagwiazdą jest tu Zieliński - aktualny brązowy medalista MŚ i wicelider Rankingu IFBB 2018. W swojej kategorii (179 cm) zmierzy się z wicemistrzem kraju z roku ubiegłego, Pawłem Marciniakiem. Do tej walki może się wmieszać zwycięzca z Bytowa, Żelistrzewa i Grodziska, Jarosław Wyka. Na scenę powraca mistrz Polski z 2016 r, Patryk Walczuk, który będzie faworytem w kategorii 173 cm. W kategorii 170 cm szanse na złoto ma Piotr Kuchowicz, gdyż dwaj czołowi zawodnicy z tej kategorii z roku ubiegłego nie przyjeżdżają. Pod nieobecność Jakuba Obary, Mateusz Duda i Michała Gałka stoczą walkę o „złoto” w kategorii do 182 cm, ale Robert Kierzk też może mieć apetyt na tytuł. W kategorii najwyższej, +185 cm, wicemistrz Polski Krzysztof Biesiada spotka się z 4 zawodnikiem ubiegłorocznego czempionatu, Adrianem Marchewczyńskim.

FITNESS PLAŻOWE ATLETYCZNE MĘŻCZYZN

Dziewięciu zawodników, w tym wiele znanych nazwisk: sensacyjny zwycięzca Pucharu Prezydenta IFBB, Dennis Roszkiewicz, zwycięzca z Grodziska, Łukasz Opolski, zwycięzca „Debiutów” Vladyslav Urnyshev i mistrz Polski 2017, Dawid Lewicki. Będzie na co popatrzeć!

KULTURYSTYKA KLASYCZNA

Większość wybitnych zawodników albo przeszła już na Elite Pro, albo szykuje się na jesienny sezon i Mistrzostwa Świata. Najciekawszych pojedynków możemy spodziewać się w kategoriach wyższych. W kategorii +180 cm, wicemistrz Polski, Paweł Maćkowiak, zmierzy się ze zwycięzcą „Debiutów” Przemysławem Majewskim. Dojdzie jeszcze Damian Kosiec. W kategorii do 180 cm wicemistrz Polski, Szymon Karelus, spotka się ze zwycięzcą „Debiutów” Łukaszem Wanatem. Tu dojdzie jednak jeszcze 13 innych zawodników. W kategorii 171 cm o odzyskanie tytułu powalczy były czołowy zawodnik Europy, Tomasz Laszko.

KULTURYSTYKA

Największa gwiazda, brązowy medalista MŚ i zwycięzca Pucharu Polski, Bartosz Kowalski, wystąpi w wadze 95 kg. Ale będzie miał godnych rywali w osobach mistrza Polski 2017 w kulturystyce klasycznej, Marcina Kotleszki oraz wicemistrza „Debiutów”, Krzysztofa Kryspina. W wadze 90 kg pojawi się mistrz Europy 2014. Tomasz Pabiniak, były mistrz Europy weteranów w open, Jakub Potocki oraz ubiegłoroczny brązowy medalista MP, Mariusz Przybyła. W wadze 100 kg wicemistrz Polski (do 95 kg) Kamil Papros powalczy z trzecim zawodnikiem kraju, Dariuszem Wyrostkiem oraz byłym świetnym juniorem Danielem Poniedziałkiem. W wadze superciężkiej faworytem jest wicemistrz Polski i zwycięzca niedawnego Pucharu rezydenta IFBB, Piotr Piechowiak. W wadze 85 kg zobaczymy rewelacyjnego zwycięzcę Mistrzostw Wielkopolski w open, Marcina Dykiela. Powalczy z nim wicemistrz Europy seniorów 2013 oraz mistrz świata weteranów 2016 Mariusz Bałaziński. W kategorii 75 kg wystąpi inny sławny weteran, mistrz Europy 2017 Albert Szczygielski.

Jak widać, wielkich gwiazd sportów sylwetkowych na tych Mistrzostwach nie zabraknie. Emocje gwarantowane! Rywalizacja zaczyna się od godziny 09:30 w sobotę i od 09:00 w niedzielę. Targi Kielce, ul. Zakładowa 1.

Listy startowe

Komentarze (4)
mycha1986

Super, mega profesjonalny artykuł;) Dziękuję bardzo za nie uwzględnienie mojej osoby jak obroncy tytuł I Mistrza Polski ;) dodatkowo brak wzmianki nawet jako faworyta w swojej kategorii Heheh.
Jako 1 Polak w historii obrobilem tytuł, znow maksymalna ilością pkt i decyzja wszystkich sedziow ;) pozdrawiam

0
Bull

Pisałem Ci już na @, bo pisałeś wcześniej tą drogą. Nie redagujemy treści nadesłanych przez autora, czyli Pana Prezesa Michalaka. Nie wypada mi tez oceniać.

0
Bull

Przy tak wielkiej liczbie kategorii (42) analiza przedstartowa jest z konieczności skrócona ( a i tak zajmuje 3 strony tekstu) i może się zdarzyć, że ktoś został przeoczony. Oczywiście przepraszam i gratuluję zasłużonego sukcesu!

Andrzej Michalak

0
Bull

Wyżej odpowiedź Pana Prezesa

0