SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[M]Porandojin/DT/podsumowanie+foto 47,83,90, 118

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 178787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Dzisiejszy trening siłowy nie należał do udanych. Miałam wrażenie, że brakuje mi mocy i dynamiki w niektórych ćwiczeniach. Odbiłam sobie na interwałach.
Możliwe, że minęło zbyt mało czasu od śniadania, bo czułam się ociężała. Sama już nie wiem, jak mam ćwiczyć. Generalnie wolę poranek, bo wyrabiam się potem z wszystkim. Pomimo, że moje wcześniejsze nawyki nie są zdrowe, to jednak lepiej się czułam (ćwiczenia zaraz po przebudzeniu, na czczo, a pierwszy posiłek ok. 13:00). Może to kwestia przyzwyczajenia?



Rozgrzewka - skakanka, rozciąganie,burpees.
1. Ruch dzisiaj wychodził mi jakoś bardziej z palców stóp i miałam wrażenie, że w ostatniej serii tracę równowagę. Kolana mi strasznie strzelały.
2. RDL dzisiaj akurat jestem zadowolona, ale bez pasków nie umiem utrzymać chwytu.
3. Odczułam dopiero ostatnią serię i to raczej przez utratę równowagi, niż żeby sprawiło mi trudności samo ćwiczenie. Może robię coś nie tak?
4. Jak zwykle - nienawidzę tego ćwiczenia. Wyginam się przy ostatnich powtórzeniach.
5. WL - jakoś idzie, ale bez rewelacji.
6a. Jakaś strata mocy.
6b. Tutaj ok.
Zrobiłam sobie dodatkowo podciąganie na sztandze - tak 3x5.
Po treningu - interwały i uwaga - jestem zadowolona. Naprawdę dalej udało mi się utrzymać w sprincie, niż do tej pory. Zrobiłam 4x + lekki trucht powrotny.
Przysiady i rozciąganie
Po powrocie rzuciłam się na jedzenie.



Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-12 12:17:26

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-12 12:19:24

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-12 12:21:30



BOLI MNIE ŁOKIEĆ PO DZISIEJSZYM TRENINGU.

Ciecze - 1l ziółek, 1l wody, 2kawy z mlekiem (bardzo słabe i mleko wliczone).
Suple - Castagnus, Bellisa sun, Glukozamina, pokrzywa, skrzyp, przetacznik.

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-12 19:25:03

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-12 19:27:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczenia w 4 obwodach.

Dzień 1

1. Wykroki chodzone (cc): x 40
2. Przysiady z wyskokiem: x 15 (przysiady, nie jakieś ćwiartki!)
3. Thrusters: x 15
4. Przysiady sumo z hantlą: x 30
5. Swing: x 30 (pamiętaj, że tutaj chodzi o ruch bioder, a nie o machanie ręką góra-dół- poćwicz na sucho, bez rąk )
6. Skakanka: 3 min
7. Martwy ciąg, snatch grip: x 20
8. Uginanie leżąc: x 30
9. Odwodzenie nogi na wyciągu (w tył): x 30 na nogę (masz taką możliwość?)

Dzień 2:

Cardio

Dzień 3:

1. Wznosy bokiem: x 12
2. Wyciskanie żołnierskie hantlami: x 15
3. Wyciskanie żołnierskie – chwyt szeroko: x 10
4. Unoszenie hantli bokiem: x 15
5. Unoszenie hantli bokiem w pochyleniu tułowie: x 15
6. Ściąganie drążka wyciągu górnego prostą ręką: x 15
7. Ściąganie drążka do klatki: x 10
8. Przyciąganie drążka wyciągu dolnego do brzucha siedząc: x 15
9. Wiosło jednorącz w oparciu o ławkę: x 10
10. Turlanie piłki pod siebie: x 30
11. Scyzorki z piłką: x 30
12. Cardio 30 minut

Dzień 4:

Cardio

Dzień 5:

1. Uginanie rąk ze sztangą: x 20
2. Uginanie z hantlami – ręce na zewnątrz: x 10




3. Prostowanie rąk na wyciągu: x 20
4. Dipsy na ławce: x 10
5. Snatch jednorącz x12 (wersja crossfit) na stronę ofkoz
6. Renegade rows: x 12
7. Unoszenie nóg bokiem w zwisie: x 20



Jeśli nie możesz tego zrobić na drążku, to rób przenoszenie prostych nóg ze strony na stronę na ławce.
8. Unoszenie nóg z wypchnięciem bioder na skosie ujemnym: x 20




9. Cardio: 30 min

Dzień 6:

Cardio

Dzień 7:

OFF totalny

*Cardio rób, jakie tam chcesz

...

Z dietą się wstrzymam, bo muszę poczytać, co się tu dzieje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
HURA - TRENING OD MARTY

DZIĘKUJĘ DZIĘKUJĘ DZIĘKUJĘ


Ale najpierw obowiązki



Dzień dosyć ciekawy - tabata przysiadowa, tabata skipA, burpees, 4x obwód - skakanka, przysiady z piłką lekarską 5kg, 20 przysiadów, 30 brzuszków. Miałam taką chęć dowalenia sobie na max, bo chciałam trochę poćwiczyć techniki niektórych ćwiczeń.

Pytania

Na pierwszy "rzut oka" mi ulżyło, bo Marta zapowiadała "zacioranie" moich nóg i tyłka, a tutaj patrzę - nogi głównie w 1 dzień. Dopiero po 2 przeczytaniu dotarły dwie rzeczy - pierwsza - w końcu to WŁAŚNIE Marta układała trening i zaczęłam się bać , a druga - jeszcze raz przyjrzałam się liczbie powtórzeń. Pewnie nie przeżyję pierwszego dnia, ale trudno - sama chciałam, chociaż - kto, jak nie ja? W końcu to ja chcę mieć fajne, jędrne ciałko, a o takie trzeba ciężko walczyć.



Martucca
Ćwiczenia w 4 obwodach.

Dzień 1

1. Wykroki chodzone (cc): x 40 co to cc oznacza? 40, czyli po 20 na nogę?
2. Przysiady z wyskokiem: x 15 (przysiady, nie jakieś ćwiartki!)
3. Thrusters: x 15
4. Przysiady sumo z hantlą: x 30
5. Swing: x 30 (pamiętaj, że tutaj chodzi o ruch bioder, a nie o machanie ręką góra-dół- poćwicz na sucho, bez rąk )




czy o to chodzi

6. Skakanka: 3 min
7. Martwy ciąg, snatch grip: x 20 muszę załapać





8. Uginanie leżąc: x 30
9. Odwodzenie nogi na wyciągu (w tył): x 30 na nogę (masz taką możliwość?) Tak

Dzień 2:

Cardio

Dzień 3:

1. Wznosy bokiem: x 12
2. Wyciskanie żołnierskie hantlami: x 15
3. Wyciskanie żołnierskie – chwyt szeroko: x 10czyli sztanga
4. Unoszenie hantli bokiem: x 15
5. Unoszenie hantli bokiem w pochyleniu tułowie: x 15
6. Ściąganie drążka wyciągu górnego prostą ręką: x 15 #




czy o to ćwiczenie chodzi?

7. Ściąganie drążka do klatki: x 10
8. Przyciąganie drążka wyciągu dolnego do brzucha siedząc: x 15
9. Wiosło jednorącz w oparciu o ławkę: x 10
10. Turlanie piłki pod siebie: x 30#




pewnie to?

11. Scyzorki z piłką: x 30#




pewnie to

12. Cardio 30 minut

Dzień 4:

Cardio

Dzień 5:

1. Uginanie rąk ze sztangą: x 20 może być łamana?
2. Uginanie z hantlami – ręce na zewnątrz: x 10




3. Prostowanie rąk na wyciągu: x 20 #




czy to to?

4. Dipsy na ławce: x 10 #czy to inaczej uginanie tricepsów na ławeczce?

5. Snatch jednorącz x12 (wersja crossfit) na stronę ofkoz
6. Renegade rows: x 12
7. Unoszenie nóg bokiem w zwisie: x 20



Jeśli nie możesz tego zrobić na drążku, to rób przenoszenie prostych nóg ze strony na stronę na ławce. zobaczę, czy mój drążek wytrzyma
8. Unoszenie nóg z wypchnięciem bioder na skosie ujemnym: x 20




9. Cardio: 30 min

Dzień 6:

Cardio

Dzień 7:

OFF totalny

*Cardio rób, jakie tam chcesz
czy za cardio można uznać tabatę i interwały? i czy siłownia może być ok. 21.30, bo mam system zmianowy i tak będzie wypadać czas po pracy?
...

Z dietą się wstrzymam, bo muszę poczytać, co się tu dzieje


Dieta obecnie - 130b, 70t i rotacyjnie 2x130, 1x160, ale wolałabym zmienić na 160 w DT

Ćwiczenia postaram się jeszcze skonsultować z ANN i dopiero zacząć trening. Może od 1 października, żeby mi było łatwiej liczyć.

Pogubiłąm się czym różnią się wznosy od unoszenia?




















Jeszcze raz - DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY CZAS MARTO

Edit: Brzuch mnie boli, chyba po chlebie - nie było mojego żytniego i wzięłam razowy. Był bardzo słony i nie wydaje mi się, żeby ten był na zakwasie. Zauważyłam, że po strączkowych mam większą wrażliwość na inne produkty. Jutro robię zakwas i zobaczę, czy wyjdzie mi własny chlebek. A - pomyliłam się z dniami i zaplanowałam 130 ww, a dzisiaj 160 przypada.Zjadłam dodatkową porcję tego chleba i to pewnie kara.


Jeszcze techniczna sprawa - 4 x obwód, między obwodami 2-3 min. przerwy, a pomiędzy ćwiczeniami 1 min, czy robię bez przerwy?




Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-13 21:40:48

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-13 21:41:50

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-13 23:58:27

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-14 00:10:35



Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-14 00:38:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
11 burpees, 30 przysiadów, 1h miecza.
Micha:




Suple: Castagnus (niedługo robię przerwę), Bellisa sun, Glukozamina, pokrzywa, skrzy, przetacznik.
Ciecze: woda 1l, zioła 1,5l albo i więcej, 3xherbata zielona z cytryną.

Kawa się kończy. Nie kupię następnej, może uda się ją całkiem odstawić.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Dubel i już nie mogę poprawić

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-14 21:39:02




Coś mi nie pasuje te wartości z polędwicy z mintaja - dane spisane z opakowania.

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-14 21:39:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Dzisiaj DT, micha 130w, 130b, 70t.





Rozgrzewka - tabata ze skaknką, burpees, rozciąganie.
Trening:
1. Wydaje mi się, że dosyć ładnie technicznie mi poszło, ale nie starczyło już siły na ostatnią serię.
2. Chyba przestanę lubić wypady - miałam wrażenie, że mi pękną mięśnie. Zaczęłam z 37kg, ale musiałam po 4 zmienić na 35kg. Zrobiłam tak 2 serie i dopiero dołożyłam do 37kg. Wtedy już było ok.
3. Bardzo dobrze dzisiaj robiło mi się to ćwiczenie. Dołożę do 10kg.
4a i 4b - no masakra - mam wrażenie, że jakiś słabeusz ze mnie.
5. Plank - robiłam dzisiaj na jednej nodze - zmiana nogi co 10s.
6. Dałam sobie popalić. Jak zwykle udźwięczniłam to ćwiczenie. Dobrze, że jestem sama na mojej siłowni.. Jak je robię, to go nienawidzę, ale potem czuję się fantastycznie spełniona.
Po treningu chciałam wykorzystać ładną pogodę i zamiast wytrzymki zrobiłam bieg interwałowy. Dałam radę tylko 2x, każda następna próba wyglądała tak, jakby mi ktoś gumę z tyłu zawiązał.

Samopoczucie po południu fatalne - ciśnienie spadło. Nawet kawa nie pomogła - zasnęłam na 2h i dalej nie mam siły.

Suple: Castagnus, pokrzywa, skrzyp, Bellisa sun, Glukozamina i wróciłam od dzisiaj do 0,5 szklanki kefirku z grzybka.
Ciecze: woda 2l, zioła 1,5l, kawa z mlekiem.


Zakwasik na mój własny chlebek ma już 3 dni. Nie mogę się doczekać.


Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-15 20:46:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Pomiary - chociaż bezsensu,bo czuję, że doszedł PMS - wkurzam się i wszystkich w około.



Micha - dodatkowo zjadłam parę śliwek.



Suple i ciecze - jak wczoraj.
Z ruchu dzisiaj tylko 13 burpees.

Chyba wrócę do misek z początku mojej obecności na sfd, a przynajmniej pożegnam się na jakiś czas z ciecierzycą (skończę tylko zapas 1kg).



Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-16 23:05:11

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-16 23:32:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Dzisiaj siłka.



Rozgrzewka - tabata ze skakanką, rozciąganie, burpees.

1. Bardzo dobrze mi się robiło, o mało nie wystrzeliłam razem z hantelką w sufit.
2a. To ćwiczenie raz wychodzi mi dobrze, raz źle. Dzisiaj miałam moc, ale czułam, że przy opuszczaniu zaczynają mi puszczać plecy.
2b. Tutaj super - dałam czadu.
3a i 3b. W końcu udało mi się zrobić te ćwiczenia naprzemiennie. Wyjątkowo dobrze mi się robiło.
4a. U mnie to dźwiganie prostych nóg do pionu.
4b. Ostatnia seria masakra, ale przeżyłam.
4c. Oj - tutaj czułam napięte mięśnie. Poderwało mnie nawet z kolan.

Wytrzymka - bardzo ją lubię - szybka, daje w kość, czujęnogi.
Po treningu rozciąganie.

Wysiłek musiał być niezły, bo po zauważyłam @, chociaż to jeszcze parę dni chyba. Albo - @ dała mi powera. W każdym razie czuję się wykończona i szczęśliwa.

Z michą dzisiaj problem - brakuje mi białka, odżywka się skończyła, będę kombinować.

PS - woda zaczęła schodzić, waga mniejsza, pomimo wczorajszych nadprogramowych śliwek.

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-17 15:57:08



Suple - Castagnus, Bellisa sun, Glukozamina, pokrzywa, skrzyp, przetacznik.
Ciecze - woda 2l, zioła 1,5l, kawax1, herbatax1.

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-17 18:17:46

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-17 18:19:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Jakoś nie chce mi się dzisiaj nic. Nawet pić - 0,5l wody tylko i 2x herbaty. @ to jednak fałszywy alarm. Dzisiaj z aktywości tylko 15 burpees.

Suple: Castagnus, Glukozamina, Bellisa sun, Omega3, Chella-mag, kefirek.




Micha przekroczona - zjadłam parę kromek chleba, którego upiekłam dzisiaj. Nie wyrósł, więc robię wg innego przepisu. Trochę za mocno zbity, ale i tak mi smakował.

Jutro siłka.
Coś ostatnio odpuszczam cardio, bo się czuję nie wyraźnie. Mam nadzieję, że mnie nie rozłoży.

W nocy bardzo silne skurcze łydek- najpierw jedna, potem druga.
Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-18 22:37:00

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-18 22:37:46

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-18 22:41:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Micha



Nasmażyłam sobie całego woka warzyw i dorzucałam do każdego posiłku. Nie pamiętam kiedy czułam się taka pełna.
Suple: Castagnus, Bellisa sun, przetacznik, Omega3, Chellamag, skrzyp, pokrzywa.
Ciecze: woda 2l, kawa x2, zioła 1l.

Trening



Rozgrzewka - skakanka, 16 burpees, rozciąganie.
1. Przysiad - robiłam trochę szybciej niż zwykle i w ostatniej serii miałam mroczki przed oczami. Zapomniałam też o 90s przerwy i robiłam 60s. Ogólnie ok.
2. Czułam powera, ale żeby nie przesadzić zostałam z umiarkowanym obciążeniem. Tutaj też prawie zawracało mi się w głowie.
3. Będę dokładać.
4. No i tutaj pierwsza seria z mocą, ale następne to już nie bardzo. Pozostanę na tych obciążeniach.
5. Przeliczyłam się - za dużo na ostatnią serię. Kicha. Ręce mnie bolały.
6a. Przy ostatniej serii miałam ochotę wyrzucić hantlę przez okno i położyć się na ziemi. Ręce mi dygotały.
6b. W ostatniej serii po 6a nie miałam siły utrzymać przez chwilę hantli i tylko po 2 powtórzenia.
Po siłce zrobiłam w ramach cardio 2 tabaty:
- skakankowa,
- przekrojowa: burpees, przysiady szeroko, pompki, skipA, walking plank, przysiad z obciążeniem, przysiad.
Rozciąganie z elementami callanetics.

Ręce piekły mnie po treningu, jakbym się spaliła na słońcu (tylko jakoś w środku), do tego się trzęsłam. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z treningu.

Nie wiem czemu, bo nie robiłam ćwiczeń typowych na brzuch, ale mam zakwasy właśnie w tym obszarze i dopiero teraz je czuję.






Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-19 17:14:16

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2013-09-19 17:16:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening i dieta kobieta 25 l redukcja

Następny temat

początkująca redukcja

WHEY premium