SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU I STREET WORKOUT CZ.3

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 214697

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1069 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20742
W Polskiego Busa i w 4 godziny jestem w sumie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
wycwiel
konik
dzięki za radę trochę trudno będzie bo po podciąganiu bolą mnie łokcie a tu tyle do zrobienia w WW. A chciałbym zrobić MU żeby do waszego klubu należeć.Może Dipy wystarczą?

Pewnie podciągasz się podchwytem?,dlatego bolą Cię łokcie,a jeżeli również przy nachwycie to znaczy że źle to robisz techniczne bądź musisz zrzucić kilka kg z wagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Tatar
Queblo - zero w tym prawdy ;) Znam ludzi co 5 podc nie zrobią a muscla zrobią i w drugą stronę, takich co po 20 podc zrobią a muscle ani rusz. Generalnie ruch wydaje się siłowy i bardzo trudny, jednak ludzie zapominają o technice. Można powiedzieć że siła+technika = muscle up, nie można tylko z jedną cechą robić muscla ;) Wycwiel - każdy z nas zaczynał muscla i każdy na początku robił podobnie, niektórzy nawet łokciem wchodzili, ale w końcu wszystkim wychodzi. Gdybyś wrzucił filmik może udałoby się coś podpowiedzieć/doradzić, a tak to trzeba będzie poczekać na zawody w Pzn albo we Wrocławiu ;)

Też znajomy podciągał się nawet 30x w ciągu 30s a muscla nie potrafił,ja uczyłem się najpierw na jedną rękę,później typowo siłowego z nadgarstków,dalej z górnej pozycji po wejściu wymykiem a ze zwisu nauczyłem się na krótko przed mistrzostwami MU w Poznaniu:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
drazekm
Podciągam się nachwytem i raczej to kg chociaż nie robię tego często więc i technika a przy okazji mam też małą ruchomość w stawach nadgarstkowych/nawracanie i odwracanie/to pewnie ma też znaczenie .
Nauczyłeś się przed Poznaniem w 2013???Troche mi się nie chce wierzyć patrząc jak wykonujesz MU.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Aby zacząć MU musiałem najpierw zrobić wymyk i dopiero wtedy zaczynałem,chłopaki z wątku to pamiętają,nawet wymogłem na Mastim zapis w regulaminie aby można było zaczynać je z góry.Owszem potrafiłem siłowego MU z dołu na nadgarstkach ale przy takim MU traci się dużo siły. Przed Poznaniem udało mi się przy okazji z konkursem "krata na lato" zrzucić parę kg i dzięki temu łatwiej mi było nauczyć się rozpoczęcia MU ze zwisu.Nie chodzi mi tu ogólnie o ten ruch za każdym Mu bo robię je z rozpędu,a tylko o zaczęcie tzn. pierwszy ruch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
wycwiel
drazekm
Podciągam się nachwytem i raczej to kg chociaż nie robię tego często więc i technika a przy okazji mam też małą ruchomość w stawach nadgarstkowych/nawracanie i odwracanie/to pewnie ma też znaczenie .


A co mają nadgarstki do podciągania?,przecież nie wykonuje się nimi żadnego ruchu,podchodzisz łapiesz dłońmi drążek,podciągasz się wisząc swobodnie i tyle,z resztą to takie teoretyzowanie,nagraj filmik to zobaczymy może coś robisz źle,jak to mówili Ci gimnastycy i czas abyś nauczył się czegoś od nas jako uczeń drążkowy :)

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2014-01-29 11:21:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Fajny trening od Bondiego.


Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1069 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20742
Robił ktoś z was stację do dipów samodzielnie i ma jakieś fajne projekty? Chodzi o wolnostojącą, a nie do ściany. Ja myślę, żeby podstawki zrobić z drewna i w stojakach z drewna otwornicą zrobić otwory i włożyć poręcze. Coś takiego, tylko, że niższe i niewbite w ziemie, a stojące na podstawkach z desek:



Tu jest fajne, tylko ciut wyższe:


W poprzek włożył bym jeszcze jedną poręcz do australijskiego podciągania.

Ogólnie na wakacje fajnie by było coś takiego zbudować:





Zmieniony przez - SW96 w dniu 2014-01-31 16:06:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz ma poręcze własnej roboty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Weź rury powycinaj, wbetonuj, zrób wysokosć do klatki piersiowej i będą najlepsze. Nie będzie nic się ruszało a za to będzie to trwałe - na podwórko nie ma nic lepszego .
Jeżeli chcesz trenować (uczyć)się Handstady, lub Planche to zrób drugie niższe takie żeby miały jak najmniej wystających kantow - Średnica rozstawu poręcz jest 56 cm ,,Olimpijska'' - Rób śmiało 56-58 cm będą idealne.



Zmieniony przez - konik506 w dniu 2014-01-31 18:48:48

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie :Konkurs: Muscle Foto-pamiatka z lata

Następny temat

Co myslicie o tego rodzaju treningu?

WHEY premium