SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT shiruetto

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 25231

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 650 Wiek 22 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 8391
06.07.19
Kolejny leniwy dzień na plaży. Kroki uratowane dzięki wieczornemu truchtaniu. Poza tym mam wrażenie, że im więcej śpię, tym bardziej jestem niewyspana

Garmin
sen: 8h 30min
kroki: 9 265

dieta
kcal: 2 074
B 96g
T 92g
W 170g

bieganie
Dzisiaj jakoś dobrze nam się biegło, więc pokusiłyśmy się z mamą o dodatkowe 10min. W nagrodę Garmin przyznał mi odznakę za pierwszy biega na 5km

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 650 Wiek 22 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 8391
06.07.19
Kolejny leniwy dzień na plaży. Kroki uratowane dzięki wieczornemu truchtaniu. Poza tym mam wrażenie, że im więcej śpię, tym bardziej jestem niewyspana

Garmin
sen: 8h 30min
kroki: 9 265

dieta
kcal: 2 074
B 96g
T 92g
W 170g

bieganie
Dzisiaj jakoś dobrze nam się biegło, więc pokusiłyśmy się z mamą o dodatkowe 10min. W nagrodę Garmin przyznał mi odznakę za pierwszy biega na 5km

Mały progress, ale jest. Jak na to, że nigdy nie biegałam, to jestem zadowolona, że w ogóle daję radę wytrzymać tyle czasu.

Zmieniony przez - shiruetto w dniu 2019-07-07 09:57:32
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1934 Napisanych postów 11023 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 584010
Super że biegacie z mamą na wakacjach a nie tylko leżycie plackiem na plaży. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4609 Napisanych postów 8388 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 203961
Ładnie tam ! I forma plażowa elegancka!

A co dobrego z lokalnej kuchni próbowałaś ? W czym się Bułgarzy specjalizują?

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1984 Napisanych postów 5121 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 71756
...aż zatęskniłam za ciepłem
formę plażową masz lepszą niż ''ta'' Pani z twarzą w piasku

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
paula.cw
Super że biegacie z mamą na wakacjach a nie tylko leżycie plackiem na plaży. :)

Staramy się chociaż trochę ruszać, ale ja i tak czuję, że moja aktywność tutaj jest bliska zeru

missInvincible
Ładnie tam ! I forma plażowa elegancka!

A co dobrego z lokalnej kuchni próbowałaś ? W czym się Bułgarzy specjalizują?

Póki co zdążyliśmy przetestować:

-sirene, czyli ser solankowy (wybieraliśmy krowi, ale może być też owczy lub kozi), dość podobny do fety, ale dużo bardziej wyrazisty w smaku i zapachu; najczęściej robi się na jego bazie sałatkę szopską albo zapieka z jajkiem, pomidorem i papryką
-kiopolu, czyli pasta z bakłażana i papryki z dodatkiem natki pietruszki, czosnku i octu
-ljutenica, czyli pasta z bakłażana, papryki, pomidorów i marchewki, może mieć różne stopnie zmielenia składników
-kiselo mleko, czyli bułgarski jogurt wytwarzany przy użyciu występujących jedynie tutaj bakterii Lactobacillus bulgaricus, ale wbrew nazwie nie przypomina zsiadłego mleka, tylko właśnie jogurt, sporo kwaśniejszy niż te polskie
-kaszkawał, czyli ser żółty z mleka krowiego i owczego, półtwardy, dojrzewający (od czasu dojrzewania zależy jego pikantność)
-lokum, czyli coś w rodzaju galaretko-żelek z cukru, skrobi kukurydzianej i kwasku cytrynowego, opruszone pudrem, o róznych smakach, m.in. różanym czy z dodatkiem orzechów
-dżem z płatków róży, bardzo słodki, dlatego my dodajemy go sobie do kiselo mleko, żeby trochę zrównoważyć oba smaki
-menta, czyli likier z olejków z zielonej mięty, ma kolor płynu do mycia naczyń, a smakuje bardzo podobnie do płukanek do jamy ustnej , ale jako kolorowy i orzeźwiający dodatek do drinków fajnie się sprawdza
-mavrud, czyli czerwone wytrawne wino ze szczepu winogron o tej samej nazwie, pochodzi z bułgarskiej Tracji
-rakija, czyli alkohol zbliżony do brandy lub bimbru, najbardziej popularna jest śliwkowa, ale można spotkać też morelową, gruszkową, czereśniową czy winogronową
-mastika, czyli wódka anyżowa, ja tylko powąchałam
-zagorka, czyli najpopularniejszy lager w Bułgarii, testowany przez tatę i brata, ale podobno w samku niczym szczególnym się nie wyróżnia

Do tego obkupiłyśmy się z mamą w kosmetyki na bazie wody i olejku różanego, a jako prezenty kupiliśmy tez brandy i likier różany.

Julietta
...aż zatęskniłam za ciepłem
formę plażową masz lepszą niż ''ta'' Pani z twarzą w piasku

Dziękuję Za to ja jak widzę, że w Polsce poniżej 20 stopni i leje, to jestem załamana. U nas dzisiaj co prawda pochmurno i nawet delikatnie popadało, ale nadal temperatura ok. 25 stopni.

Zmieniony przez - shiruetto w dniu 2019-07-10 14:39:35
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
07.07.19
Dzień plażowy, plus mały spacer wieczorem.

Garmin
sen: 9h 24min
kroki: 4 023

dieta
kcal: 2 055, czyli ciut sporo jak na aktywność tego dnia, ale włączył mi się tryb szukania szczęścia w lodówce
B 80g
T 96g
W 216g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
08.07.19
Koło południa podjechaliśmy do Słonecznego Brzegu na spacer i mały shopping pamiątkowo-prezentowy. Wieczorem świętowaliśmy, bo pojawiły się wyniki mojego ostatniego egzaminu. Sesja zakończona bilansem 4:0, czyli wszystko zdane w pierwszym terminie i to na ładne oceny Z tej okazji popróbowaliśmy trochę bułgarskiego alkoholu i spędziliśmy rodzinny wieczór przy nowym sezonie Stranger Things i chipsach Bez fajerwerków i może trochę głupie, ale mama zawsze zakazywała nam jeść takich śmieci, więc jak już pozwoli na coś takiego, to naprawdę jest dla nas święto.

Garmin
sen: 6h 36min
kroki: 8 415

dieta
kcal: 1 957
B 72g
T 114g
W 156g
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
09.07.19
Dzień spędziliśmy w największym aquaparku w Bułgarii- Aqua Paradise w Nessebarze. Lubimy takie rozrywki, poprzednim razem byliśmy w trochę mniejszym aquaparku w Słonecznym Brzegu. Bardzo dobrze się bawiłam, zaliczyłam 5 z 8 atrakcji zakwalifikowanych do kategorii extreme , aczkolwiek na dwie "najstraszniejsze" bałam się wejść- tylko brat jednej z nich spróbował. Nawet mu się podobało Bardzo polecam takie miejsca na rodzinny wypad na wakacjach, naprawdę. Trzeba odstać swoje w kolejkach na niektóre zjeżdżalnie (najdłużej czekaliśmy ok. 30min, ale na większość to kwestia max 5-10min, a czasami nawet wcale się nie czeka), ale można wtedy pogadać, pośmiać się, więc czas nie jest zmarnowany. Minusem jest zakaz wnoszenia jedzenia (pozwalają tylko na wodę i owoce), a to oferowane na miejscu ogranicza się do fast foodów, więc na obiad wjechał kawałek pizzy, frytki i cola. Woda ma jakąś magiczną moc wysysania energii z człowieka, bo później do wieczora nie mogłam się najeść, a do tego zamiast iść z mamą biegać, przysypiałyśmy na kanapie.

Garmin
sen: 8h 22min
kroki: ok. 12,5tys., swojego zegarka nie brałam, ale mama owszem i tyle jej naliczyło, a chodziliśmy wszędzie wszyscy razem
do tego pokazuje jej 42 piętra i nawet wydaje się to możliwe, biorąc pod uwagę, że na każdą zjeżdżalnię trzeba wejść gdzieś na górę

dieta
kcal: 2 073
B 45g
T 90g
W 286g
do tego jeszcze niewliczony kawałek nugatu i trochę past warzywnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6419 Napisanych postów 14645 Wiek 50 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 577209
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taśmy do ćwiczeń

Nutlove-choco