SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT shiruetto

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 46797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 650 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8409
06.07.19
Kolejny leniwy dzień na plaży. Kroki uratowane dzięki wieczornemu truchtaniu. Poza tym mam wrażenie, że im więcej śpię, tym bardziej jestem niewyspana

Garmin
sen: 8h 30min
kroki: 9 265

dieta
kcal: 2 074
B 96g
T 92g
W 170g

bieganie
Dzisiaj jakoś dobrze nam się biegło, więc pokusiłyśmy się z mamą o dodatkowe 10min. W nagrodę Garmin przyznał mi odznakę za pierwszy biega na 5km

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 650 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8409
06.07.19
Kolejny leniwy dzień na plaży. Kroki uratowane dzięki wieczornemu truchtaniu. Poza tym mam wrażenie, że im więcej śpię, tym bardziej jestem niewyspana

Garmin
sen: 8h 30min
kroki: 9 265

dieta
kcal: 2 074
B 96g
T 92g
W 170g

bieganie
Dzisiaj jakoś dobrze nam się biegło, więc pokusiłyśmy się z mamą o dodatkowe 10min. W nagrodę Garmin przyznał mi odznakę za pierwszy biega na 5km



Mały progress, ale jest. Jak na to, że nigdy nie biegałam, to jestem zadowolona, że w ogóle daję radę wytrzymać tyle czasu.




Zmieniony przez - shiruetto w dniu 2019-07-07 09:57:32
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Super że biegacie z mamą na wakacjach a nie tylko leżycie plackiem na plaży. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Ładnie tam ! I forma plażowa elegancka!

A co dobrego z lokalnej kuchni próbowałaś ? W czym się Bułgarzy specjalizują?

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
...aż zatęskniłam za ciepłem
formę plażową masz lepszą niż ''ta'' Pani z twarzą w piasku

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 650 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8409
paula.cw
Super że biegacie z mamą na wakacjach a nie tylko leżycie plackiem na plaży. :)


Staramy się chociaż trochę ruszać, ale ja i tak czuję, że moja aktywność tutaj jest bliska zeru

missInvincible
Ładnie tam ! I forma plażowa elegancka!

A co dobrego z lokalnej kuchni próbowałaś ? W czym się Bułgarzy specjalizują?



Póki co zdążyliśmy przetestować:

-sirene, czyli ser solankowy (wybieraliśmy krowi, ale może być też owczy lub kozi), dość podobny do fety, ale dużo bardziej wyrazisty w smaku i zapachu; najczęściej robi się na jego bazie sałatkę szopską albo zapieka z jajkiem, pomidorem i papryką
-kiopolu, czyli pasta z bakłażana i papryki z dodatkiem natki pietruszki, czosnku i octu
-ljutenica, czyli pasta z bakłażana, papryki, pomidorów i marchewki, może mieć różne stopnie zmielenia składników
-kiselo mleko, czyli bułgarski jogurt wytwarzany przy użyciu występujących jedynie tutaj bakterii Lactobacillus bulgaricus, ale wbrew nazwie nie przypomina zsiadłego mleka, tylko właśnie jogurt, sporo kwaśniejszy niż te polskie
-kaszkawał, czyli ser żółty z mleka krowiego i owczego, półtwardy, dojrzewający (od czasu dojrzewania zależy jego pikantność)
-lokum, czyli coś w rodzaju galaretko-żelek z cukru, skrobi kukurydzianej i kwasku cytrynowego, opruszone pudrem, o róznych smakach, m.in. różanym czy z dodatkiem orzechów
-dżem z płatków róży, bardzo słodki, dlatego my dodajemy go sobie do kiselo mleko, żeby trochę zrównoważyć oba smaki
-menta, czyli likier z olejków z zielonej mięty, ma kolor płynu do mycia naczyń, a smakuje bardzo podobnie do płukanek do jamy ustnej , ale jako kolorowy i orzeźwiający dodatek do drinków fajnie się sprawdza
-mavrud, czyli czerwone wytrawne wino ze szczepu winogron o tej samej nazwie, pochodzi z bułgarskiej Tracji
-rakija, czyli alkohol zbliżony do brandy lub bimbru, najbardziej popularna jest śliwkowa, ale można spotkać też morelową, gruszkową, czereśniową czy winogronową
-mastika, czyli wódka anyżowa, ja tylko powąchałam
-zagorka, czyli najpopularniejszy lager w Bułgarii, testowany przez tatę i brata, ale podobno w samku niczym szczególnym się nie wyróżnia

Do tego obkupiłyśmy się z mamą w kosmetyki na bazie wody i olejku różanego, a jako prezenty kupiliśmy tez brandy i likier różany.

Julietta
...aż zatęskniłam za ciepłem
formę plażową masz lepszą niż ''ta'' Pani z twarzą w piasku


Dziękuję Za to ja jak widzę, że w Polsce poniżej 20 stopni i leje, to jestem załamana. U nas dzisiaj co prawda pochmurno i nawet delikatnie popadało, ale nadal temperatura ok. 25 stopni.


Zmieniony przez - shiruetto w dniu 2019-07-10 14:39:35
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 650 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8409
07.07.19
Dzień plażowy, plus mały spacer wieczorem.

Garmin
sen: 9h 24min
kroki: 4 023

dieta
kcal: 2 055, czyli ciut sporo jak na aktywność tego dnia, ale włączył mi się tryb szukania szczęścia w lodówce
B 80g
T 96g
W 216g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 650 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8409
08.07.19
Koło południa podjechaliśmy do Słonecznego Brzegu na spacer i mały shopping pamiątkowo-prezentowy. Wieczorem świętowaliśmy, bo pojawiły się wyniki mojego ostatniego egzaminu. Sesja zakończona bilansem 4:0, czyli wszystko zdane w pierwszym terminie i to na ładne oceny Z tej okazji popróbowaliśmy trochę bułgarskiego alkoholu i spędziliśmy rodzinny wieczór przy nowym sezonie Stranger Things i chipsach Bez fajerwerków i może trochę głupie, ale mama zawsze zakazywała nam jeść takich śmieci, więc jak już pozwoli na coś takiego, to naprawdę jest dla nas święto.

Garmin
sen: 6h 36min
kroki: 8 415

dieta
kcal: 1 957
B 72g
T 114g
W 156g
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 650 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8409
09.07.19
Dzień spędziliśmy w największym aquaparku w Bułgarii- Aqua Paradise w Nessebarze. Lubimy takie rozrywki, poprzednim razem byliśmy w trochę mniejszym aquaparku w Słonecznym Brzegu. Bardzo dobrze się bawiłam, zaliczyłam 5 z 8 atrakcji zakwalifikowanych do kategorii extreme , aczkolwiek na dwie "najstraszniejsze" bałam się wejść- tylko brat jednej z nich spróbował. Nawet mu się podobało Bardzo polecam takie miejsca na rodzinny wypad na wakacjach, naprawdę. Trzeba odstać swoje w kolejkach na niektóre zjeżdżalnie (najdłużej czekaliśmy ok. 30min, ale na większość to kwestia max 5-10min, a czasami nawet wcale się nie czeka), ale można wtedy pogadać, pośmiać się, więc czas nie jest zmarnowany. Minusem jest zakaz wnoszenia jedzenia (pozwalają tylko na wodę i owoce), a to oferowane na miejscu ogranicza się do fast foodów, więc na obiad wjechał kawałek pizzy, frytki i cola. Woda ma jakąś magiczną moc wysysania energii z człowieka, bo później do wieczora nie mogłam się najeść, a do tego zamiast iść z mamą biegać, przysypiałyśmy na kanapie.

Garmin
sen: 8h 22min
kroki: ok. 12,5tys., swojego zegarka nie brałam, ale mama owszem i tyle jej naliczyło, a chodziliśmy wszędzie wszyscy razem
do tego pokazuje jej 42 piętra i nawet wydaje się to możliwe, biorąc pod uwagę, że na każdą zjeżdżalnię trzeba wejść gdzieś na górę

dieta
kcal: 2 073
B 45g
T 90g
W 286g
do tego jeszcze niewliczony kawałek nugatu i trochę past warzywnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taśmy do ćwiczeń

Następny temat

Bóle brzucha podczas skakania na skakance

WHEY premium