SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Autopsy-Exercises in Extremity/cel-600kg w TS

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Z bicepsami-nie,nie ciągnę na ugiętych,wiem czym to grozi :P to tylko takie wrażanie,bo ręka od strony kamery łapie podchwytem.

Dzięki za odp ;)

Teraz takie mam pytania:
a) Czy coś mi grozi jeżeli dalej ciągnąłbym taką techniką ? (poza tym,że siła będzie ograniczona,jeżeli ciężar jest ciągnięty głównie przez prostownikami)

Z tego co pamiętam,to za Twoją technikę też Cię ganili,ale stwierdziłeś z trenerem,że dopóki idzie do przodu i nie ma kontuzji,to nie ma co się przejmować. Dobrze kojarzę ? :D

b)Przestawić się na sumo całkowicie,czy traktować sumo jako dodatek do klasyka?
Ja bym to widział tak,żeby teraz do września tłuc sumo,od października wejść wejść znowu z klasykiem i pod koniec grudnia atakować 250kg,bo takie są realne założenia na ten rok.
Jak Ty to widzisz ?

c) Czy tzw. modified sumo (jak na filmie) będzie dla mnie ok,czy jednak mam robić "szpagacik" i prawie,że dotykać talerzy ? Modified sumo próbowałem i ze 170 bym wciągnął,z techniką też jest już git,bo z tym trójboistą próbowałem,chwalił.
"Szpagacikiem" to bym nawet 100kg nie wciągnął ;/



mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Tego co robiłem kiedyś nikomu nie polecam, bo w większości przypadków to się dobrze nie kończy

Aktualna technika raczej jest bezpieczna, bo plecy trzymasz, tylko że duże pochylenie jest a co za tym idzie bardzo duża dźwignia, która ogranicza Ci ciężary. Do wąskiego sumo jest potrzebny niemal taki sam układ jak do klayka, więc za dużo on nie zmieni, choć można wypróbować ale cudów bym sie nie spodziewał. Jeśli sumo to "pełne" ale to zajmie trochę czasu, gdyż Twoje przywodziciele są na pewno bardzo słabe i nie rozciągnięte na tyle, żeby pozycja startowa w sumo była dobra. W każdym razie uważam, że jak popracujesz w sumo to będziesz miał dużo lepsze rezultaty niz w klasyku. Warto dodać, że gdybyś zdecydował się kiedyś startować w sprzęcie to w sumo kostium da Ci zdecydowanie większą przebitkę


PS: Ale dużo sumo

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2011-02-18 14:15:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Wielkie dzięki ;)

Ogółem to skłaniam się w stronę bardziej "życiowej" siły-interesuje mnie TS RAW i SM do 105kg,poza tym jestem raczej anty-sprzętowy i cieszę się,że IPF przywraca "trójbój klasyczny" ;)
W środę zmierzę klasyka i w takim razie pożegnamy się na pewien czas
Później ponagrywam trochę filmów z wąskim sumo,może zmierzę maksa,zobaczymy jak to wyjdzie i dopiero wtedy przejdę do szerokiego sumo.

Przywodziciele mogę ćwiczyć na takiej maszynce ? Niestety mam opcję ćwiczyć na tym tylko w dni nietreningowe,bo mamy to w szkolnej siłowni. Lepiej dzień po siadach czy dzień po martwym ?

http://www.hes.pl/okno_ara2.php?k=katalog&w=&n=98&d=3&d1=49&d2=&d3=&lg=&upust=&szukaj=&BI=0&wskaznik_logowania_z= 

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Maszynka spoko. Może wrzuć jeden dodatkowy dzien dynamicznego, leciutkiego sumo i zrób to razem z tą maszynką w szkole. Z resztą tak jak pisałem bardziej rozciągnięcie będzie Cię uwierało, bo bóle w pachwinach przez kilka tygodni mogą być kosmiczne i mocno zniechęcać ale po 2 miechach powinno się to w miarę stabilizować. Co do pożegnania z lasykiem to nie martw się. Z własnego doświadczenia Ci powiem, że możesz robić tylko sumo a w klasyku siła zostanie a nawet wzrośnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
spoko,dynamika się przyda,będzie więcej czasu na opanowanie sumo ;)

Boję się tylko o jedną rzecz-siły działające na kolano są dużo większe ,gdy łydka nie jest prostopadle do podłoża (a tak się stanie w szerokim sumo).
Miałeś jakieś nieprzyjemności z tego tytułu/słyszałeś o kimś kto rozwalił kolano w sumo ?

3/5/1 cykl 3
tydzień 3,trening 3

czas trwania: 1h 30min+

przysiad
125x5
142,5x3 pas
157,5x 2+ (max)

165,x1 bandaże+pas
167,5x0

wypychanie na suwnicy
5s 180kg+ x10p

brzuch siłowo 3s
triceps na wyciągu 5s

Komentarz:Progres w siadach w przyszłym miesiącu już zapewne się wyczerpie. Poza tym muszę porobić znowu wyjścia,bo sztanga już wgniata w podłogę.
Bandaże mocniej wiązane,czuć że "wyciągają" z dołu,ale prostowniki skatowane były po wczorajszym WL i wtorkowych ciągach.

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Z tym kolanem to Ci się coś pomtyliło Przy szerokich rozstawach obciążasz głownie staw biodrowy. Kolanowy w minimalnym stopniu. Poza tym musisz dobrać taką szerokość, żeby ładyka była prostopadła do podłoża podczas startu

W każdym razie od sumo prędzej Ci biodro wyskoczy jak kolano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
ehz... przypał...robiłem sobie "szpagaciki" na sucho i coś właśnie strzeliło w prawym kolanie stąd tak napomknąłem. Zresztą,rzecz w tym,że u znacznej części zawodników łydka nie jest prostopadła do podłoża w żadnym położeniu (vide Kuba_SnK). Ale przyjąłem do wiadomości i będę stosował się do zaleceń :)

3/5/1 cykl 3
tydzień 4,trening 1

czas trwania: 1h

WL
82,5x5
92,5x3
105x2 (max) (ostatnio 102,5x2)

110x1
112,5x0
-> bardzo zadowolony,każde powtórzenie z zatrzymaniem(włącznie z rozgrzewką)
3cie powtórzenie było już blisko,ale źle powietrza nabrałem w brzuch...w przyszłym cyklu powalczę ;)

wycisk sztangielkami,skos 20*
2x30+ x 8p
2x30+ x 6p
2x30+ x 6p

face pulls
6serii po 15-30p
->barki,kaptury,cała góra pleców-płonęły :D

dips
x10
x8
x12

Komentarz: Poszedłem spać o 6.15 rano,spałem 5h i zjadłem tylko 2 posiłki przed treningiem,wypiłem może z 0,5l wody przed, miałem masakryczną chęć i moc na treningu,technika była świetna,mostek gigantyczny i czuję się jak przechooy koks,który rozyebał by na ławie Mendelsona

Zmieniony przez - Autopsy w dniu 2011-02-21 23:14:45

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
To, że nie jest, nie znaczy że nie powinna być U większości to lenistwo i brak rozciągnięcia. Oczywiście idealnie prostopadle raczej cięzko będzie choć da się, a takie ustawienie jest dźwigniowo najlepsze(im biżej sztangi ejsteś tym lepiej) i daje 20-30kg więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
MAKSOWANIE W MARTWYM CIĄGU
waga z rana po kibelku 87,5kg
czas trwania: 1h 35min+

60x5
80x5
100x3 sumo
115x3 sumo
142,5x3
160x1
180x1 pas

200x1
210x1
220x1
->na filmie pompowane,w rzeczywistości tylko ciężko szło
225x0

180x1 sumo
190x1 sumo
-> średnio technicznie,robiłem 2-3 raz w życiu :P
190x1 sumo

160x1
140x3
15min rozciągania

Komentarz:Zaskoczony pozytywnie wynikiem w sumo ;) Klasyk good ;)
Film z podejść ;)



mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Piątek
Wl

W sumie nie ma co rozpisywać... w ostatniej chwili postanowiłem zmierzyć maksa i trochę się przeliczyłem bo zamiast przewidywanego 125-130kg skończyło się ledwo na 110kg.
W WL od kilku tygodni jednak musi być regres,choćby dlatego nie szły single. Dodatkowo boli mnie prawy (kiedyś wybity) bark.Tu przyczyna jest prosta-wszyscy w kółko : "złap szerzej,skrócisz ruch" bla bla bla. Koniec.
Wracam do starego chwytu i cofam się w WL o kilka cykli.

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry plan na masę...?

Następny temat

Prośba o ocenę planu HST

WHEY premium