SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.3

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 207949

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304
Szczerze nie mówie, stanowcze NIE na siłownie - ale nie mogę odnaleść wewnętrznego zapału ak jak np. na bieganie, czy pływanie - sam nie wiem dlaczego? Finanse mam, siłownie blisko mam, jakbym dobrze zagospodarował to i czas bym miał :) Może nie potrafię się przełamać i mam przekonanie, że kulturysty ze mnie nie będzie :)
Więc gdybyś sam miał mi doradzić to chyba jednak zwiększyć te 2000 i ewentualnie bacznie obserwować efekty? Zawsze to lepiej jakbym utrzymał nawet te 65kg, a fat leciał - oznaczałoby to jedno... Wzrost mięcha :) Jednak mam świadomość, że tak jest bardzo trudno :)

Zmieniony przez - xxWujoxx w dniu 2009-04-07 15:07:16

Zmieniony przez - xxWujoxx w dniu 2009-04-07 15:07:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z początku bardzo łatwo
leć na siłkę
tylko o treningu pierw poczytaj
i zwiększ kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12829
zastanawiam sie nad wplywem cukrow prostych na proces redukcji, tzn. koncze juz cykl ze spalaczami i zazwyczaj nie chce mi sie slodyczy, diete trzymam, efekty sa itd., ale zdarza sie ze mam dol albo cos i po prostu siegam po slodycze i dostarczam 100-200g wegli prostych. po jakim czasie to jest odkladane w tkanke tluszczowa? niestety, zawsze na poczatku mam zjesc maly kawalek, a wychodzi np cala tabliczka

Hard work has a reward. More hard work.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
PHaSeR, myślę, że nikt Ci nie odpowie po jakim czasie to się odłoży
imo idiotyczne pytanie, po co chcesz to wiedzieć?
na co Ci taka wiedza?

skąd wiesz, że w ogóle się odłoży? organizm ludzki jest bardzo złożony i to wszystko nie jest takie proste, nie zawsze takie szaleństwa kończą się zalaniem

leptyna, tarczyca, wrażliwość insulinowa, stan glikogenu mięśniowego, bilans kaloryczny - to wszystko i dużo, dużo więcej będzie miało na to wpływ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 4804 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55930
siemka Panowie
Powiedzcie mi czy dobrze wyliczylem sobie zapotrzebowanie kcal i btw przy redukcji (tak mniej wiecej) jeszcze bez odejmowania deficytu,

waga 89
zapotrz. kcal 3157 kcal
B: 204,7 g tj. 2,3 na kg
W: 157,85g tj. 1,8 na kg
T: 189,6g tj. 2g na kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
Który posiłek jest ważniejszy śniadanie czy potreningowy, czy oba są tak samo ważne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
Bench
Śniadanie jak i posiłek po treningowy są bardzo ważne.
Nie będę pisał dlaczego są takie ważne, powinieneś to wiedzieć.

Nie rezygnuj z celu tylko dlatego ze jego osiągniecie wymaga czasu, czas i tak upłynie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3199
Jak mam jeść Carbo w dni treningowe? Mam Carbo Olimp.
Na opakowaniu pisze przed treningiem, w trakcie i po treningu.
Czyli wychodzi na to, że mam to pić jak idę na siłownie, jak jestem na siłowni i jak wracam z siłowni?
A może spożywać to ileś minut przed treningiem i ileś minut po treningu? no i oczywiście w trakcie :P

Cześć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
najlepiej w ogóle tego nie spożywać..

jedynie bezpośrednio po treningu ma to jakiś sens
nie sugeruj się tym co jest na opakowaniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 356 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6385
Siemanko, ostatnio zamiast gotowania wzialem sie za smazenie kurczaka, mam pytanie jak jest ze smazeniem z oliwa, mniejwiecej znam podstawowe info na temat smazenia, tlenkow itd itp, jednak w kazdym badz razie jak zamierzam sie brac za smazenie ile maksymalnie moge smazyc zeby nie popsuc tej naszej oliwy na patelni, i czy jak usmazylem juz mojego kurczaka na patelni czy oliwa na ktorej smazylem jest nie zdatna do spozycia.
Pozdr
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

romanowy - dieta do poprawy

Następny temat

czym zastąpić jajka?

WHEY premium