SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.3

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 208836

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 356 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6385
Zauwazylem ze ludzie sugeruja sie tym do diet chodzi mi o kcal, ja zauwazylem u siebie faze jem i jem pomyslalem nad wprowadzeniem dla swojego organizmu odpowiedniej diety aby odpowiednio tym nadkrecic bo mialem pewne plany co do siebie i dziwnie to wyglada jak w ciagu dnia jestes w stanie skonsumowac posilki o lacznej wartosci 3600 kcal no chyba ze dla innych to norma a z drugiej ciekawosc istniejaca w moim organizmie na temat zwanego typu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
3600 nie jest wcale b.dużą ilością.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
Panowie znalazlem cos takiego :
Dr. Charles B. Hensey – „po treningu powinno się jeść węglowodany proste z kilku powodów. Po pierwsze, węglowodany proste bardzo szybko się wchłaniają. Po drugie, silnie pobudzają wydzielanie hormonu anabolicznego – insuliny. Poza bezpośrednimi działaniem anabolicznym insulina ułatwia transport glukozy i aminokwasów do mięśni. Insulina bierze także udział w procesie utrzymywania stałego stężenia potasu we krwi i mięśniach. Podczas treningu duże ilości potasu przedostają się z mięśni do krwi. Insulina uwolniona po zjedzeniu węglowodanów prostych wypompuje z mięśni sód i wpompuje z powrotem potas. Węglowodany proste wspomagają zatem ten korygujący proces. Wielu ludzi stara się powstrzymać stan katabolizmu przyjmując suplementy hamujące wydzielanie kortyzolu, ale nie jest to najlepszy sposób w kontekście przyrostu mięśni. Jeśli kulturysta hamuje katabolizm, nie osiąga takich przyrostów o jakie mu chodzi. Musi on usunąć zanieczyszczenia z mięśni (poprzez katabolizm) dla skuteczniejszego ich przyrostu (poprzez anabolizm). Katabolizm, do którego dochodzi w wyniku treningu w mięśniach jest zupełnie innego rodzaju niż katabolizm wywołany głodzeniem. Ten pierwszy jest istotną częścią całego procesu anabolicznego. lepiej pchnąć ten proces do przodu niż hamować coś, co zachodzi naturalnie. A w tym właśnie pomagają nam węglowodany proste.”

I nie wiem czy dobrze zrozumialem ale nie powinno sie odrazu po treningu spozywac wegli prostych czy jak ? Tylko odczekac chwile ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12829
po treningu powinno się jeść węglowodany proste

prosto wywnioskowac ze jesz odrazu po treningu carbo/glukoza/owoc

Hard work has a reward. More hard work.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 308 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2171
owoc jakikolwiek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12829
o wysokim IG

http://dobradieta.pl/ig.php

najczesciej spotykany jest raczej banan
ilosc zalezy od diety i celu, ja na redukcji wrzucam sobie 1

Hard work has a reward. More hard work.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5433
Nnowy Temat:
czy takie ulozenie posilków jest dobre
7.30 1 posilek
11.30 2 posilek
14.40 3 posilek
17.20 4 posilek
20.30 5 posilek
przed snem twaróg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12829
zmniejsz przerwy do 2-3godzin

Hard work has a reward. More hard work.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
jest dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
Czy warzywa gotowane na parze lub w wodzie mają więcej kalorii niż te surowe ? Głownie chodzi mi o ; kalafior, brokuły, marchew, buraki, ziemniaki, szparagi.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

romanowy - dieta do poprawy

Następny temat

czym zastąpić jajka?

WHEY premium