SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.3

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 207847

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
jak chcesz ja bym sile wtedy odpuscil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 299
Mam takie pytanie : jak np. w kaszy jęczmiennej w 100 g jest około 75 g węglowodanów, ale po jej ugotowaniu liczba spada o połowę (tak samo z białkiem) to jak mam wyliczoną dietę np. muszę zjeść ok. 700 g węglowodanów to wliczam te ok.75 g do diety że zjadłem, czy tylko połowę tego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
wszystko liczysz przed obróbką nie spada ilość ww w kaszy 100g suchej ma 75g ww podczas gotowania nabiera wody i waży więcej

a 100g gotowanej to nie jest cały worek......

podobnie dzieje się z miesem z tym że mięso zmniejsza wagę podczas gotowania ale także liczysz przed obróbką

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 149 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 530
Właśnie mięsko zmniejsza objętość to i tak składnki są takie same???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 149 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 530
...po ugotowaniu bądź upieczeniu??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 566 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4434
Ciężko na kaszy zjeść 700g ww bo ona strasznie pęcznieje. W ogole to jesteś pewien ze zapotrzebowanie na ww 700g? Ile ważysz? jeden worek kaszy liczysz jako 100g nie ważne ile bedzie ważył po ugotowaniu .
Tak takie same , tylko traci wode , której i tak nie liczysz .

Zmieniony przez - Libos w dniu 2009-06-09 16:16:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 149 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 530
700g węgli to masakra tak jak kolega wyżej napisał napisz ile ważysz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 726 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3969
Cheester88 WAŻYSZ PRZED OBRÓBKĄ ! Ile razy można powtarzać...

> Per aspera ad astra <

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
widzę temat wrócił, może mi ktoś sensownie wytłumaczyć bo rozumiem kasze przed obróbką, ale jak coś traci wodę, która nic nie ma to tym bardziej powinno się liczyć jej wartości właśnie po jej utracie. Jak mam 500g cycka, i wyparuje mi 150g wody. To dlaczego liczę z 500g, a nie z 350g które są już bez wody, która tak jak piszecie i tak nic w sobie nie ma. Więc wszystkie wartości odżywcze i tak zostają w tych 350g. Pytam bo sam sam je około 2 filetów z kury dziennie. To licząc po obróbce a nie przed gdzie po noc tylko woda wyparowuję to miał bym prawie 1 ekstra posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
zmienia się stosunek białkoa do wody jeśli nie potrafisz tego zrozoumieć to po prostu przyjmij że liczysz przed obróbką :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

romanowy - dieta do poprawy

Następny temat

czym zastąpić jajka?

WHEY premium