SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.3

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 209366

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5389
Witam!

Staram się obliczyć zapotrzebowanie BTW dzienne na diecie redukcyjnej, ale mam z tym pewien problem. Z różnych obliczeń wychodzi średnio około 2300kcal/dzień (23 lata, 76kg, 176cm, ~25% FAT, aeroby codziennie po 30minut [ale tutaj będzie zmiana na aeroby + HIIT + jakieś domowe ćwiczenia na siłę]). Odliczam od tego 300kcal (redukcja) i wychodzi 2000kcal.

Ile mam teraz przyjąć BTW na kg masy ciała? Np. DPVitalMax przyjmuje 2,0/1,0/2,3 - wg. mnie za dużo WW. Szukając na SFD znalazłem, że generalnie białka 2-2,5g/kg suchej masy (w moim przypadku 57kg), ilość WW przy mojej masie np. 100g na dzień, reszta z tłuszczy. Ale ciągle nie wiem czy to dobrze, bo wtedy by wychodziło:
114g B (2,0g/kgLBM lub 1,5g/kg) = 456kcal
100g WW (1,3g/kg) = 400kcal
127g T = 1144 kcal

Czy tak jest dobrze, czy jednak dobrać inne wartości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12829
na starcie sie nie odejmuje kalorie, wazna zasada

poza tym poczytaj o low carb.

jak checsz wlasne wartosci to bialko 2,0 - 2,5g/kg, a ww takze cos kolo tego, jednak co tydzien usuwalbym po ok 100 kcal z ww

Hard work has a reward. More hard work.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 562 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2381
Mógłbym w jednym posilku uzupełniac okolo 40 gram tłuszczy? Bo chce je usunąć z posilku przed treningowego.

powinno sie unikać tłuszczy wraz z węglami prostymi czy tez razem ze złozonymi?

Zmieniony przez - SuiteE w dniu 2009-05-19 07:28:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 566 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4434
Prostymi chociaż ogólnie się mówi , że głównym powodem tycia jest mieszanie węglowodanów z tłuszczami więc uważaj , mówisz o śniadaniu :>?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 562 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2381
Między innymi. Ale w dzien nietreningowy, jak mam posilek ryz + kurak to sie zastanawiam czy dac do niego tłuszcze czy dac wieksza dawke do posilku bez węgli. I stąd pytanie czy moge uzupelnic 40gram tluszczy naraz

Zmieniony przez - SuiteE w dniu 2009-05-19 07:49:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5389
PHaSeR, a co jeśli w moim starym stylu odżywiania było mniej łącznej liczby kalorii niż teraz, gdy chciałbym się poprawnie odżywiać? Lub było tyle samo, ale duża większość pochodziła w WW, zamiast z innych składników, wtedy też powinienem najpierw przyzwyczaić organizm do nowej proporcji składników, a dopiero potem wywalać?

Tak czy tak, rozumiem, że B i WW po 2g/kg jest okej? Tylko na kg suchej masy czy z fatem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
esh0
liczymy do calej masy ciala ja bym dal na poczatek z 3g wegla stopniowo scinajac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5389
No to już rozumiem Postaram się ułożyć dietę i dać do oceny za jakiś czas. Dziękuję za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 212
Dobra to dalej

Dostałem odpowiedzi: 1. Wpływa 2. negatywnie. Teraz pytanie, jak to policzyć? Jak dokładnie wpływa? Co "ucieka" a co nie? O ile gorsze jest to co zostaje? itd itd. Liczę na was bo prawdę mówiąc zagłębiać się w fachową literaturę się boję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Witam,
Mam problem z posiłkami przedtreningowymi, konkretnie w jakiej kolejności je spożywać. Do tej pory zdania były podzielone wiec chcialbym dostac jakis solidny argument ZA lub przeciw:)
Trening mam około 12
1 posiłek to 150 gram twarogu chudego + warzywa + plus 10g oliwy z oliwek plus 2 kromki chleba
2 posiłekto 200g. jogurtu + 100g. płatków owsianych + rodzynki
Dieta i trening na mase
waze 90 kg. ćwicze 3 razy w tygodniu
Co da lepszy efekt, co jeść najpierw a co potem,
z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

Zmieniony przez - jakubus w dniu 2009-05-19 14:26:17
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

romanowy - dieta do poprawy

Następny temat

czym zastąpić jajka?

WHEY premium