SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.3

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 208774

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
Kurde nie mam blendera trzeba bedzie zakupic :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
możesz w młynku do kawy zmielić malakserze itp opcji mnóstwo

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
edit :
A czy jest jakis sposob zeby te jajka gotowane sie latwo obieralo ?
Bo pamietam kiedys dawno temu ze czasami dosc duzo sie przyklejalo jajka do skorupki i denerwowalo mnie to zawsze :)

Zmieniony przez - ptakasraka w dniu 2009-04-20 10:41:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 562 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2381
jak gotujesz do sypiesz do wody sól. wtedy jajko obiera sie wielkimi płatami i nie ma nerwow :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 517
Witam na forum.

Zapoznałem się z podstawami układania diety, nim jednak spróbuje ułożyć sobie właściwą dietę mam kilka pytań.

Nadmienię, że nie stosowałem nigdy specjalnej diety, po prostu w okresach ćwiczenia/na cyklach starałem się rozłożyć standardowe 3 posiłki na 5-6, dbałem o odpowiednia ilość białka, kwasy tłuszczowe z suplementacji itd. Tak w ogólności.

Plan na najbliższe dwa+ miesiąca, to roztrenowanie po przerwie, i cykl masowy. Tygodniowy plan treningowy zakłada 3x trening na siłowni, 2/3x trening SW.

Oprócz budowania masy, chciałbym przeprowadzić lekką redukcje(zdaje sobie sprawę, że te dwie rzeczy nie idą z sobą specjalnie w parze). I stąd pytania.

Dane: Endomorfik, 22 lata, 100kg, 187cm, BF% 21%-24% (zależy wg. jakich pomiarów)

1) Czy w układanej diecie mogę rozplanować dzienne zapotrzebowanie na kcal w następujący sposób.
- DNT: Zapotrzebowanie obliczam dla TEA=0.
- DT(siłownia): ~400-500kcal ponad dzienne zapotrzebowanie - budowanie masy (dokładna wartość dobiorę oczywiście empirycznie)
- DT(SW): Trening 90 minut, wysoka intensywność, planowana pewnego rodzaju redukcja(chodzi głownie o brzuch - boki), dostarczam do ~200 kcal niż to wychodzi z wyliczenia przy tym rodzaju treningu. Suplementacja(Fat Burner'y itd?)??

Myślę, że tego rodzaju założenia są dość oczywiste, nie wiem tylko jak to będzie wyglądać na przekroju całego tygodnia. Tutaj proszę o porady i sugestie.

Przez cały okres kreatyna 450g CP (zostało mi z ost. cyklu, gdyż się rozchorowałem) + chyba na spróbowanie XP.

Oczywiście zaznaczę, że 5 treningów robię od prawie roku, rozumiem kwestie regeneracji, odpoczynku. Nie stosowałem po prostu nigdy diety, co spowodowało nabranie masy, nie tylko mięśniowej.

W wakacje będę pracował nad redukcja + wytrzymałością, albo redukcja i trening siłowy.



EDIT: Po przemyśleniach, doszedłem do wniosku, że chyba powinno to wyglądać trochę inaczej:

1) Czy w układanej diecie mogę rozplanować dzienne zapotrzebowanie na kcal w następujący sposób.
- DNT: BMR + TEF + NEAT + TEA=0 + ok. 400-500kcal* do regeneracji i budowy masy mięśniowej.
- DT(siłownia): BMR + TEF + NEAT + TEA(trening masowy) + 400-500kcal*
- DT(SW): Trening 90 minut, wysoka intensywność, planowana pewnego rodzaju redukcja(chodzi głownie o brzuch - boki).
BMR + TEF + NEAT + TEA(trening aerobowy) + 400-500kcal*(regeneracja) - 200kcal* (redukcja). Suplementacja(Fat Burner'y itd?)??

* - ostateczne wartości dobrane empirycznie, jaka wyjściowa?

Taki model, jest chyba właściwszy, proszę o porady.

Zmieniony przez - lxns w dniu 2009-04-20 12:24:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 300 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13930
Witam

Czy wieprzowinę a dokładniej to karczek lub pieczeń nie wiem dokładnie co to jest Można stosować naprzemiennie z kurczakiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 190 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9118
Lewy Jack tak pod warunkiem ze nie jest tłuste... tłuszcze zwierzęce nie są wskazane...

Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na swoim miejscu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 300 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13930
A chodzi o to że odkroić miejsca w których jest tłuste czy ogólnie samo w sobie jest tłuste ? Wiem, wiem głupie pytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1829
To mam takie pytanie: gdzie mozna kupic wage, taka do odmierzania pokarmu :) i ile to mniej wiecej kosztuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 190 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9118
wiesz nie wiem jak wizualnie to wygląda ale ogólnie jak odkroisz i reszta nie będzie tłusta to wcinaj...

Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na swoim miejscu...

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

romanowy - dieta do poprawy

Następny temat

czym zastąpić jajka?

WHEY premium