SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intermittent fasting (IF) okresowy post - zbiór badań

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 411541

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Dj_Smalec - możliwe, że wine za ten stan rzeczy ponosi nadwyżka kaloryczna (o ile wcześniej jej nie było, przed pierwszym badaniem). Na dodatnim bilansie łatwiej podbić cholesterol. Choć w tym kontekscie martwi spadek HDL.

Mozliwe też że konstrukcja IF zakładająca spozywanie sporych ilości kcal w godzinach wieczornych powoduje, że robiac badanie rano - nie jesteś w 100% na czczo. Stąd nie do końca miarodajny mógłby być to wynik. tutaj rwnież HDL jednak jest klopotliwy.

Niewykluczone także, że faktycznie IF w Twoim wypadku nie jest rozwiązaniem optymalnym. Moim zdaniem do klasycznego masowania ten model odzywiania nadaje sie zdecydowanie gorzej niż w wypadku redukcji, czy tzw. rekompozycji.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-12-27 20:20:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
faftaq
Solaros - nie bardzo rozumiem założenie LC w kontekście spozywania 800g wegli.

nie
LC - miedzy 50 a 100g wegli 6x/week
800g wegli 1x -> ladowanie

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
a .

W sumie ciekawa opcja: LC w stylu IF, ale z ładowaniami. Przy założeniu, że jest ok 18h "postu" pogłębiającego przecież ketogenezę, ładowania wydają się uzasadnione pomimo relatywnie wysokiego spozycia ww 6x/week.



Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-12-27 23:37:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
No ja też zauważyłem że masowanie jest dość trudne ciężko w siebie wbić te 3600kcal w 3 posiłkach ,musze sięgać po śmieciowe jedzenie żeby to nabić. Przejdę ewentualnie na opcje 14/10 wtedy wyjda mi 4 posiłki.

Zmieniony przez - Dj_Smalec w dniu 2011-12-28 00:46:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Dj_Smalec
No ja też zauważyłem że masowanie jest dość trudne ciężko w siebie wbić te 3600kcal w 3 posiłkach ,musze sięgać po śmieciowe jedzenie żeby to nabić. Przejdę ewentualnie na opcje 14/10 wtedy wyjda mi 4 posiłki.


a kto powiedzial ze musza byc 3 posilki?

moze byc te 8h a posikow 4 czy 6
albo 3duze + dwie male przekaski pomiedzy czy shake'i/batony proteinowe

albo jeden wielki posilek trwajacy te 8h

zaczynasz jesc i robisz sobie male przerwy tylko odpoczynku

w sumie sa dni ze u mnie cos takiego wychodzi
jem glowny posilek -> miesiwo + warzywa (!)
po 30-45minutach jakis ser/orzechy/olej lniany
po godzinie znowu jakies bialko (jajca/miesiwo) + warzywa (!)
poznije znowu jakas przekaska - czy owoce
i znowu po godzinie - bo juz opuscilo zoladek - jakas wieksza ilosc bialka (+ warzywa!)

...a daje '!' bo faftaq mysli ze nie jemy wazryw podczas IF



faftaq
W sumie ciekawa opcja: LC w stylu IF, ale z ładowaniami. Przy założeniu, że jest ok 18h "postu" pogłębiającego przecież ketogenezę, ładowania wydają się uzasadnione pomimo relatywnie wysokiego spozycia ww 6x/week.


no bo jak ja cos robie to robie z glowa


ale przez ostatni tydzien,dwa zrezygnowalem z ladowan bo wiedazialem ze swieta
wiec i wiecej % i wiecej samych ww

...i zle to sie skonczy chyba

pyerdole - od jutra mam mocne postanowienie poprawy

a tak na powaznie do dobra opcja
nie liczac tych ostatnich tygoni rewelacyjnie sie sprawdza (na mnie!)
jem tych wegli do 100g
ale nie mnije niz 50
i na 99% nie wiecej niz 100g

zawsze gdy licze to suma wegli bez warzyw (czyli 'smiecie') = 50-70g
ale zliczam kazdy gram
200ml mleka
jakies chrupki
jakies 2 lyzki lodoof
owoce
ser bialy
jogurt
paluszki
czy co tam wpadnie

i ni huhu nigdy mi nie wyszlo >100g choc czasami myslalem ze bedzie sporo ponad 100g

i jaki byl wynik po ladowaniu
'nabity' a pas dzien po mniejszy


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-12-28 02:21:22

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 190 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14697
Dj_Smalec
7 września zacząłem Leangains 16/8,zmierzyłem wtedy cholesterol ,całkowity 200 ,hdl 52, ldl 139 . Obecnie mineły 4 miesiące na tej diecie ,dostarczam 4 porcje zdrowych tłuszczy dziennie . Po 4 miesiacach zmierzyłem powtórnie Cholesterol ,całkowity 241 ,hdl 49, ldl 163. skąd pogorszenie wyników ,jadłospis identyczny mniej więcej w okresie przed pierwszym pomiarem jak i na Leangains. Cel Masa.Nadwyżka kaloryczna około 600kcal.

Zmieniony przez - Dj_Smalec w dniu 2011-12-27 19:09:41


Jak wyglądają triglycerydy? Wyższy cholesterol sam w sobie to nie dramat, dużo bardziej miarodajne są proporcje chociaż i tak wyglądają gorzej niż wcześniej. Może nad dietą trzeba bardziej popracować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
A zapomniałem o trójglicerydach ,pogorszyły sie o jakieś 10 punktów bazowych ,nie mam w tej chwili dostępu do wyników ,pomimo pogorszenia obydwie próby w normie. A co do jedzenia tylu posiłków to niestety praca mi to nakreśla ,pierwszy o 14 stej jadam jak mam luźniej w pracy ,drugi o 19 stej jak przyjde do domu i ostatni o 22 .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Podział makroskładników. Waga 95kg
Kalorie 3600
Wegle 2g/kg
Białko 2g/kg
Tłuszcze 2,5g/kg



Zmieniony przez - Dj_Smalec w dniu 2011-12-28 10:47:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Dj_Smalec - skoro musisz sięgać po śmieciowe jedzenie, to zapewne to śmieciowe jedzenie niekorzystnie wpływa na profil lipidowy. Priorytetem jest więc takie zbilansowanie jadłospisu, by można było junk food ograniczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 190 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14697
Popieram to co napisał faftaq. Jeśli MUSISZ sięgać po śmieciowe jedzenie żeby spełnić założenia wybranej IF, może to nie jest dieta dla Ciebie? Wcześniej jednak spróbowałbym innych rzeczy. Możesz próbować np. wydlużyć czas karmienia żeby spróbować to zmieścić w czasie. Ten syf to uzupełnia głównie który makroskładnik? Jestem niemal w identycznej sytuacji jak Ty - jeden posiłek w pracy (bo tak wygodniej) i reszta po powrocie. Zaczynam jeść koło 13, kończę koło 20. W tym czasie 3k kalorii wchodzi bez problemów, bez żadnych śmieci. Spróbuj popracować nad dietą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BCAA + białko - przydatność BCAA podczas sporego spozycie białka

Następny temat

BCAA vs EAA - a 'timing'!

WHEY premium