SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intermittent fasting (IF) okresowy post - zbiór badań

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 410357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 123 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2448
tak więc szedłem dobrym tokiem ;) a co myślisz o punktach 1-3. z mojego posta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3697
Na czczo to po ilu jest godzinach? 4,8,16,24?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3194
około 8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
8h to znaczy po całonocnym poście?



Zmieniony przez - solaros w dniu 2014-06-22 19:40:52

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3697
Tak po całonocnym poście. Ostatni posiłek jem o 20 białko + węglowodany. Ćwiczę następnego dnia o 6 rano, bez posiłku przed treningowego, ok. 10 godzin od ostatniego posiłku. Trening wtedy jest na czczo? Po treningu mam fazę jedzenia do godz. 20.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
jest na czczo
każdy trening bez posiłku jest na czczo
ale nie każdy model żywienia oparty na treningu na czczo niekoniecznie wplata się w zasady IF
ten post jednak musi byc odrobinę dłuższy niż 8 czy 10h aby czerpać maksymalne korzyści z IF

Zmieniony przez - solaros w dniu 2014-06-23 23:02:23

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3697
Solaros po poście całonocnym na treningu (45 minut) organizm wykorzystuje energię najpierw z glikogenu, póżniej energia pobierana jest z tkanki tłuszczowej? Czyli organizm ma skąd czerpać energię. I teraz do sedna. Ważniejsza jest podaż kalorii przez cały dzień, uwzględniając oczywiście kalorie bezpośrednio po treningu, niż to czy ćwiczyć po jednym posiłku czy tam dwóch lub na czczo? Posiłek lub brak posiłku przed treningowego ma bardziej znaczenie jak ktoś się czuje na treningu. Ja ćwiczę z samego rana bez posiłku i jestem bardzo "ożywiony" na treningu. Z tego co zaobserwowałem to podaż kalorii w ciągu dnia ma większe znaczenie, niż ilość posiłków przed treningiem. Jakie masz zdanie na ten temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 79 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2877
czytalem troche o IF i postanowilem dac szanse.

Moj tryb dnia wyglada tak:

wstaje okolo 7 i jade do pracy.
W domu popracy jestem jakos przed 17. Ide odrazu na trening i wracam z treningu kolo 18:30. Ide spac okolo polnocy.

I teraz pytanie, bo chce miec okno ktore sie zaczyna po treningu i trwa prawie do zasniecia. Czyli boloby to okolo 5 godzin.
Liczac post od polnocy do 17 wychodzi okolo 17 godzin postu i dopiero wtedy trening.

Czy to nie jest za bardzo hardcorowe? Sprobowalem tak zrobic i nie czulem sie zle, trening tez przebiegal sprawnie, bez utraty sily, zarzucilem dodatkowo bcaa przed samym trningiem.

Takie okno jest ok? czy jednak lepiej dolozyc jakis posilek przed trningiem?

Cel: redukcja.

Zmieniony przez - Sorontar w dniu 2014-07-01 12:56:04

Zmieniony przez - Sorontar w dniu 2014-07-01 12:56:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie jest to aż taki hardcore [ludzie robią po 2-3h uczty/lub mniej]

optymalnie jakby ten czas uczty był jednak około 8-6h,ale możesz spróbować w dni treningowy mieć krótsze okno.
w dni nie treningowe wydłużyć o ta godzinę czy dwie.

ew. możesz dać mały delikatny posiłek przed treningiem,ale może pojawić sie dyskomfort bo jednak musiałbym odczekać trochę.

Próbuj.
5h nie jest źle.
Zalezy tylko od Ciebie.
Jesli dobrze się czujesz,zero problemów od strony okładu trawiennego,dobre samopoczucie - to jak najbardziej.

Zmieniony przez - solaros w dniu 2014-07-01 14:59:15

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli jak mam cukrzyce to IF nie jest dla mnie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BCAA + białko - przydatność BCAA podczas sporego spozycie białka

Następny temat

BCAA vs EAA - a 'timing'!

Wiecej