SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalikstat - pokonać przeciwności

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 270253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Ja nie mam głowy do obstawiania, musiał bym przy tym siedzieć a teraz nie ma za bardzo czasu i chęci.
Ps. micha fajnie wygląda, ino mi smaka robisz :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Buli915 - rób, na zdrowie i masę niech pójdzie

Dominik - patriotyzm się w Tobie odezwał Ja też liczyłem na over 2.5, ale z myślą, że będzie 3-0 dla Rosji Mecz fajnie wyszedł Remis naprawdę cieszy. Cieszy o wiele bardziej niż remis piątkowy Ja co prawda na tym EURO nic nie obstawiałem, bo wolę delektować się pięknem futbolu, bez faworyzowania i przeżywania meczu, gdy nie grają Biało-czerwoni

A co do NBA to u mnie średnio z wiedzą Czasem postawię patrząc na kurs, albo dlatego, że "kojarzę" drużynę

Gratuluje wygranych

Golombex - Ja wiem czy głowę trzeba mieć? Trzeba mieć farta przede wszystkim. Często te zakłady najbardziej spontaniczne "wchodzą". No i często jak tak mam, że powiedzmy drużyna ma 10 zwycięstw z rzędu, ja postawię, że wygra w 11 spotkaniu, a oni wtedy porażka... To jest hazard Ale trochę mniejszy niż np. ruletka czy poker

Smacznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Dzień 24

Dzień dość przyjemny. Pospałem dziś wreszcie dłużej. Wczorajszy dzień cały na dworze i emocje związane z meczem tak na mnie podziałały. A mecz mógł się naprawdę podobać. Po dobrym początku, niemrawj końcówce pierwszej połowy Polacy pokazali na co ich stać. Wasyl w obronie - skała, Błaszczykowski - sam meczu nie wygrasz (ale sam zremisujesz ), Lewy - jak zwykle gigantyczna praca Teraz wszytko zależy od naszych Orłów. Sytacja w grupie niezmiernie ciekawa.

Potem nauka rachunkowości do jutrzejszego kolokwium. Jeżeli zaliczę to wszystkie ćwiczenia będą już zaliczone

Pierwszy raz dziś w końcu zrobiłem trening Rafała. O kurde, nogi to mi kwiczały... Trening trwał 1h 2o min. Robiłem szybko, bez dłuższych przerw. Właściwie przerwy tylko na zmianę obciązenia. Koszulka po tym do wyciśnięcia była... Z resztą widać na filmiku - pierwsze i ostatnie ćwiczenia... Trening naprawdę dający w kość Większość ćwiczeń robiłem poraz pierwszy w swoim życiu, więc mam świadomość, że technika leży i kwiczy. Dzisiejszy trening był raczej zapoznawczy.

TRENING

Przysiady - rampa 12

28,8 kg x 12
31 kg x 12
33,5 kg x 12
36 kg x 12

Tu niestety filmiku nie nagrałem, ale wydaje mi się, że jest poprawa. Mimo, że robię na mniejszych ciężarach, bardziej czuję nogi, niż wcześniej. Piątą serię może bym na siłę wykonał, ale niechciałem szarżować, wiedząc, że mam jeszcze kilka ćwiczeń na nogi...

Syzyfki - 2x max

12 powtórzeń
12 powtórzeń

Naprawdę bardzo wymagające ćwiczenie. Szkoda, że wcześniej go nie próbowałem... Pierwszy raz je robiłem, więc nie wiem jak z techniką jeszcze. Wydaje mi się, że chyba tułów jest zbyt wygięty...

Żuraw - 3x max

5 powtórzeń
5 powtórzeń
5 powtórzeń

To ćwiczenie to naprawdę kozak. Dowiedziałem się, że posiadam coś takiego jak mięśnie dwugłowe ud Pierwszy raz w życiu również robione.

Czy ćwiczenie w moim przypadku (początkujący) powinno polegać na jak najwolniejszym opuszczaniu się do dołu? Wstać w ten sam sposób nie dam rady, na pewno...

Martwy na sztywnych - rampa 12

8,5 kg x 12
11 kg x 12
13,5 kg x 12
16 kg x 12

Obciążenie na początek trochę zaniżone. Również ćwiczenie robione po raz pierwszy. Jak widzę na filmikach chyba zbyt bardzo ugiołem nogi... Czy to jest to samo ćwiczenie co tzw. RDL?

Drążek - 2x max

4 powtórzenia
4 powtórzenia

Próbowałem się stosować do wskazówek Rafała, ale nie wiem, czy dokładnie o to chodziło. Póki co, zdecydowanie brakuje siły. Nie wiem dlaczego ale bardzo po tym ćwiczeniu czułem brzuch (praca nóg?), rące niespecjalnie.

Wiosłowanie w opadzie - rampa 12

21 kg x 12
23,5 kg x 12
26 kg x 12

Zdecydowanie moja pięta achillesowa. Chyba nie potrafię tego zrozumieć... a bardzo bym chciał. Choć pracę ppleców wydaje mi się, że trochę czułem.

Wyciskanie sztangi na ławce skośnej dodatniej - rampa 12

20 kg x 12
24 kg x 12
28 kg x 8

Próbowałem wędrować w stronę obojczyków. Nie wiem, czy dobrze w miarę w końcu wyszło...

Rozpiętki na ławce poziomej - 2x 15

6 kg x 15
6 kg x 15

Kolejne ćwiczenie robione po raz pierwszy. Wydaje mi się, że łokcie chyba mało "stablinie" wyglądają... Powinienem głębiej brać ręce na dole?

Wyciskanie sztangą stojąc - rampa 12

13,5 kg x 12
16 kg x 10

Tu chyba założyłem trochę za dużo na początek. Z resztą, nie ukrywam, że byłem już zmęczony dotychczasowym treningiem, może to wynika stąd... Ćwiczenie jest na filmiku.

Francuz za głowę - rampa 12

11 kg x 12

To ćwiczenie to zdecydowana porażka. Źle dobrałem obciążenie. Następnym razem dam mniej. Technika jak widzę tragiczna. Ręce chyba zbyt mało opuszczone z tyłu? To ćwiczenie powinno być wykonane na stojąco, czy leżąc na ławce?

Uginanie ramion ze sztangą stojąc - rampa 12

13,5 kg x 12
16 kg x 5

Tu również podszedłem zbyt ambitnie. Niestety obciążenie mnie przerosło. Trzeba będzie poprawić. Również na filmiku.

Wspięcia na palce - 3x max

(z 10 kg)

40 powtórzeń
30 powtórzeń
30 powtórzeń

Palenie było. Podchodziło pod pośladki

Filmik z treningu
Wszystkie ćwiczenia zamieściłem w jednym pliku...





DIETA

Posiłek I: owsianka z otrębami żytnimi (zaczerpnięta od Dominika), migdałami, truskawkami i oliwą
Posiłek II: dorsz z kaszą gryczaną, warzywami i oliwą



Posiłek III: dorsz z kaszą gryczaną i rodzynkami
Posiłek IV: omlet z 4 jaj ze szpinakiem i jabłko
Posiłek V: serek wiejski na ostro z rzodkiewką, ogórkiem i oliwą

Łącznie: 2267kcal, 136g białko, 102g tłuszcze, 208g węglowodany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Podciągnięcia- opuść się niżej, wypnij klatę do przodu, za bardzo bicepsami pracujesz jak dla mnie
Uginanie ramion ze sztangą (na biceps)- nie opuszczasz do końca, nie wiem czy to błąd, czy nie.
Co do reszty się nie wypowiadam, bo się nie znam

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Z podciąganiem pewnie jak piszesz Uginanie - pewnie też

Dlatego teraz widzę, jak ważne jest wrzucanie filmików
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
kalikstat
Dzień 24

Dzień dość przyjemny. Pospałem dziś wreszcie dłużej. Wczorajszy dzień cały na dworze i emocje związane z meczem tak na mnie podziałały. A mecz mógł się naprawdę podobać. Po dobrym początku, niemrawj końcówce pierwszej połowy Polacy pokazali na co ich stać. Wasyl w obronie - skała, Błaszczykowski - sam meczu nie wygrasz (ale sam zremisujesz ), Lewy - jak zwykle gigantyczna praca Teraz wszytko zależy od naszych Orłów. Sytacja w grupie niezmiernie ciekawa.

Potem nauka rachunkowości do jutrzejszego kolokwium. Jeżeli zaliczę to wszystkie ćwiczenia będą już zaliczone

Pierwszy raz dziś w końcu zrobiłem trening Rafała. O kurde, nogi to mi kwiczały... Trening trwał 1h 2o min. Robiłem szybko, bez dłuższych przerw. Właściwie przerwy tylko na zmianę obciązenia. Koszulka po tym do wyciśnięcia była... Z resztą widać na filmiku - pierwsze i ostatnie ćwiczenia... Trening naprawdę dający w kość Większość ćwiczeń robiłem poraz pierwszy w swoim życiu, więc mam świadomość, że technika leży i kwiczy. Dzisiejszy trening był raczej zapoznawczy.

TRENING

Przysiady - rampa 12

28,8 kg x 12
31 kg x 12
33,5 kg x 12
36 kg x 12

Tu niestety filmiku nie nagrałem, ale wydaje mi się, że jest poprawa. Mimo, że robię na mniejszych ciężarach, bardziej czuję nogi, niż wcześniej. Piątą serię może bym na siłę wykonał, ale niechciałem szarżować, wiedząc, że mam jeszcze kilka ćwiczeń na nogi...

Syzyfki - 2x max

12 powtórzeń
12 powtórzeń

Naprawdę bardzo wymagające ćwiczenie. Szkoda, że wcześniej go nie próbowałem... Pierwszy raz je robiłem, więc nie wiem jak z techniką jeszcze. Wydaje mi się, że chyba tułów jest zbyt wygięty...

Żuraw - 3x max

5 powtórzeń
5 powtórzeń
5 powtórzeń

To ćwiczenie to naprawdę kozak. Dowiedziałem się, że posiadam coś takiego jak mięśnie dwugłowe ud Pierwszy raz w życiu również robione.

Czy ćwiczenie w moim przypadku (początkujący) powinno polegać na jak najwolniejszym opuszczaniu się do dołu? Wstać w ten sam sposób nie dam rady, na pewno...

Martwy na sztywnych - rampa 12

8,5 kg x 12
11 kg x 12
13,5 kg x 12
16 kg x 12

Obciążenie na początek trochę zaniżone. Również ćwiczenie robione po raz pierwszy. Jak widzę na filmikach chyba zbyt bardzo ugiołem nogi... Czy to jest to samo ćwiczenie co tzw. RDL?

Drążek - 2x max

4 powtórzenia
4 powtórzenia

Próbowałem się stosować do wskazówek Rafała, ale nie wiem, czy dokładnie o to chodziło. Póki co, zdecydowanie brakuje siły. Nie wiem dlaczego ale bardzo po tym ćwiczeniu czułem brzuch (praca nóg?), rące niespecjalnie.

Wiosłowanie w opadzie - rampa 12

21 kg x 12
23,5 kg x 12
26 kg x 12

Zdecydowanie moja pięta achillesowa. Chyba nie potrafię tego zrozumieć... a bardzo bym chciał. Choć pracę ppleców wydaje mi się, że trochę czułem.

Wyciskanie sztangi na ławce skośnej dodatniej - rampa 12

20 kg x 12
24 kg x 12
28 kg x 8

Próbowałem wędrować w stronę obojczyków. Nie wiem, czy dobrze w miarę w końcu wyszło...

Rozpiętki na ławce poziomej - 2x 15

6 kg x 15
6 kg x 15

Kolejne ćwiczenie robione po raz pierwszy. Wydaje mi się, że łokcie chyba mało "stablinie" wyglądają... Powinienem głębiej brać ręce na dole?

Wyciskanie sztangą stojąc - rampa 12

13,5 kg x 12
16 kg x 10

Tu chyba założyłem trochę za dużo na początek. Z resztą, nie ukrywam, że byłem już zmęczony dotychczasowym treningiem, może to wynika stąd... Ćwiczenie jest na filmiku.

Francuz za głowę - rampa 12

11 kg x 12

To ćwiczenie to zdecydowana porażka. Źle dobrałem obciążenie. Następnym razem dam mniej. Technika jak widzę tragiczna. Ręce chyba zbyt mało opuszczone z tyłu? To ćwiczenie powinno być wykonane na stojąco, czy leżąc na ławce?

Uginanie ramion ze sztangą stojąc - rampa 12

13,5 kg x 12
16 kg x 5

Tu również podszedłem zbyt ambitnie. Niestety obciążenie mnie przerosło. Trzeba będzie poprawić. Również na filmiku.

Wspięcia na palce - 3x max

(z 10 kg)

40 powtórzeń
30 powtórzeń
30 powtórzeń

Palenie było. Podchodziło pod pośladki

Filmik z treningu
Wszystkie ćwiczenia zamieściłem w jednym pliku...





DIETA

Posiłek I: owsianka z otrębami żytnimi (zaczerpnięta od Dominika), migdałami, truskawkami i oliwą
Posiłek II: dorsz z kaszą gryczaną, warzywami i oliwą



Posiłek III: dorsz z kaszą gryczaną i rodzynkami
Posiłek IV: omlet z 4 jaj ze szpinakiem i jabłko
Posiłek V: serek wiejski na ostro z rzodkiewką, ogórkiem i oliwą

Łącznie: 2267kcal, 136g białko, 102g tłuszcze, 208g węglowodany


Od początku:

Syzyfki - jak na pierwsze wykonanie całkiem całkiem to wygląda, uważam że to ćwiczenie o wiele łatwiej przyswoić początkującym niż przysiady, a rozwija podobnie uda tzn. czwórki konkretnie, mimo to przysiady są bardzo ważne i nie wolno ich wyrzucić z planu. Wypnij klatkę bardziej, kontroluj oddech, staraj się mocno spinać przy tym uda i pośladki.

Żuraw - znośnie w negatywie, natomiast pozytyw wykonany jako półpompka, a winno być tylko odbicie od podłogi, film:



Martwy na sztywnych nogach - już to objaśniałem, że gubimy się w tym ćwiczeniu i rozmijamy zupełnie tj. my Polacy (ćwiczący) nie rozróżniamy martwego od sztywnych od martwego na prostych, wbrew pozorom - dwa zupełnie inne ćwiczenia! stiff legged deadlift :

- zwróc proszę uwagę, że nogi są całkowicie wyprostowane w kolanach a sztanga zjeżdża tylko pod kolanko, to nie jest RDL, w martwym na sztywnych działamy bardziej pośladkowymi oraz górą dwugłowych ud, bo dół atakujesz podczas żurawii (dół dwugłowych czyli tuż nad kolanem, góra tuż pod pośladkami), różnica jest na prawdę znacząca.

Drążek - podciągasz się charakterystycznie dla pracy ramion to spory błąd, poszerz rozstaw swoich dłoni na drążku i mocno ściągaj łopatki do siebie, zauważysz wnet, że klatka będzie bardziej wypchnięta do przodu i teraz nie ważne jest to czy broda znajdzie się nad drążkiem to kompletnie bez znaczenia - liczy się praca najszerszych, jeśli zrobisz nawet półruchu na drążku ale grzbietem nie ramionami, to on na pewno będzie rósł, więc działaj.

Wiosłowanie - nie, nie i jeszcze raz nie. Nie widzę czy stoisz na podstawce czy nie, jakbyś stał to nogi miałbyś wężej, a popełniasz ten sam błąd. Filmik, który jest technicznie skopany przez ciężar, ale obrazuje jaką pozycję powinien mieć tułów :

, oczywiście klatkę należy bardziej wypychać.



przewiń na 1:00, Franco Columbu.

Wycisk na skosie - nie widzę dostatecznej pracy łopatek, musisz je ściągać do środka, kiedy sztanga wędruje w dół i mocno pchać z klatki piersiowej - mocno rozpychaj się łokciami na boki.

Rozpiętki - analogicznie - mocniejsza praca łopatkami i ściąganie mięśniami piersiowymi, nie barkami. Pilnuj nadgarstków by były cały czas podchwytem, kiedy są po skosie działasz już w rotacji barków - stąd wiele osób mówi, że ich coś boli w barkach przy rozpiętkach.

Wycisk sztangi stojąc - jesteś strasznie powiązany w barkach, aczkolwiek ruch rozumiesz - tricepsy mają być za uszami. Rozciągasz całe ciało po treningu ? to bardzo ważne dla elastyki muskulatury.

Francuz - miał być wykonywany leżąc, nie stojąc - do poprawy.

Uginanie ramion - prostuj ramiona, nie będzie później efektu przykurczonych bicepsów, z czym borykają się ćwiczący. Ramiona wtedy tracą na wartości.

Wspięcia - patrz prosto.

Skorygować i czekam na następne filmy. W końcu widać zmęczenie, a nie radosne pomachiwanie.

Dieta - dołóż kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
"Uginanie ramion - prostuj ramiona, nie będzie później efektu przykurczonych bicepsów, z czym borykają się ćwiczący. Ramiona wtedy tracą na wartości."


Anthos a w czym może być problem jak przy tym ćwiczeniu bolą przedramiona (jakby kości przedramion) - ćwiczenie robię dokładnie tak jak Kalikstat (w sumie też nie prostowałem ramion). Przy np. młotkach jest w 100% wszystko ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
nie zginaj przedramion do siebie, jeśli nie pomoże to zmień na gryf łamany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Kąt łokciowy

Niektórzy nie są przystosowani do robienia prostą sztangą. Zmień na łamaną, problem powinien zniknąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
popatrzyłem na zdjęcie szamy u Ciebie i poczułem wielką ochotę żeby odwiedzić lodówkę :D
bardzo estetyczny dziennik prowadzisz ;)

:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odzywianie -,-

Następny temat

Ocencie moj plan

WHEY premium