SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalikstat - pokonać przeciwności

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 270177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Freak, czemu tak w każdym dzienniku się przyczepiasz do tego białka :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
kamikaz - a jak na tle jakości białka wypada pierś z kurczaka/indyka, jajka, twaróg, serki wiejskie i mleko (akurat z białkiem tu średnio, ale podbija kcal)? Któreś są lepsze, albo gorsze? Jakość białka podrobów jest ok, czy jak sama nazwa wskazuje - nie koniecznie? A białka ograniczam ze względu na poradę nefrologa

Co do węglowodanów - zgadzam się, że to po nich się rośnie Tylko, że teraz mam ich już ponad 5 g na kilogram masy ciała A jakbym chciał jeszcze podbijać kcal to spokojnie wyjdzie spokojnie ponad 6 g. Nie za duzo, bo zawsze miałem obawy przed bycie "grubaskiem"...

Tłuszczy mam aktualnie prawie 2,5 g na kg masy ciała. Znowu trochę sporo. Ale nie wiem jak podbijać kcal - lepiej tłuszczami, czy ww? Tłuszcze mają ten plus że w gorące dni zjem mniej, a osiagam lepszą kaloryczność, ale znowu siedzą "we mnie" przez pół dnia i czuję się najedzony.

Dominik - jakaś obsesja Widziałem, że u Ciebie też się przyczepił do białka

Damian - dzięki za odpowiedź A ryb to akurat sporo jem Oczywiście z Dominikiem sobie żartujemy, nie bierz sobie tego do serca

Oskar - tak też próbuję robić - odpoczywam ile aktualnie potrzebuję - tak, aby poczuć że dam radę zrobić jeszcze założoną ilość powtórzeń. Mam nadzieję, że w przyszłości przerwy będą coraz krótsze No a wolne trzeba wykorzystać (mam nadzieję, że nie mówisz tu o szpitalu ). W sumie w tym roku nie miałem czasu nigdzie jechać - a to sesja zimowa, a to to, a to tamto I jakoś tak wyszło, że cała rodzina w Zakopcu była, a ja sobie tu siedziałem w domku i czytałem W sierpniu może coś by się udało jeszcze skombinować w związku z wakacjami. I nie obraziłbym się na krótki (weekendowy) wyjazd nad polskie morze. Tradycyjnie - Jastarnia (choc u Ciebie, też byłem parę razy - w Gdynii - tramwajem wodnym )

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2012-07-10 08:55:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
U mnie zwykle przerwy trwają mniej-więcej 50-90 sekund, inaczej trening by mógł mi się ładnie przeciągnąć

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Osobiście uważam że lepiej podbić tłuszczami niż węglami jeszcze, albo białkiem jeszcze trochę podciągnąć.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Pierś z kurczaka może być albo bardzo dobra, albo fatalna. Zależy jak chowane kury, jeśli mowa o najtańszej piersi z mięsnego to fatalnie, wyładowana chemią, fitoestrogeny i cała paleta innych gówien. Z własnego chowu, albo od zaznajomionego hodowcy już lepiej. Podroby z nazwy nie są gorsze, nawet spierałbym się czy nie lepsze. Takie wątróbki równie dobrze magazynują toksyny, jak i witaminy, więc ostrze obosieczne. Z indykiem niewiele lepiej. Jajka podobnie, chyba że dorwiesz ekologiczne, trochę droższe ale wiadomo że dobre. Od serków wiejskich lepszy twaróg pełno/półtłusty, mleko też ok.

Lepiej podbijać tłuszczami, a ww też nie masz tragicznie dużo, a z białkiem trzeba uważać jeśli nefrolog po badaniach na to zwraca uwagę, taka prawda że wielu sportowców dyscyplin nie wymagających witaminek z powodzeniem leci osławionym gramem białka na funt masy ciała, czyli 2,2g natomiast w dyscyplinach nie stricte siłowych nawet 1,5g. Nie zazdroszczę braku apetytu, mnie czy to tłuszcze, czy ww czy białko nie rusza, jakiś owoc z jogurtem, wpc czy cokolwiek innego zawsze wejdzie na deserek.

Zmieniony przez - kamikaz w dniu 2012-07-10 11:36:19

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
kamikaz - chyba brak apetytu był spowodowany szpitalem (i skurczeniem żołądka ), no i upałami. Dziś jakiś taki głodny jestem. Czemu lepiej podbijać tłuszczami? Ze wzgledu tylko na większą kaloryczność?

Po treningu zaleca się stosowanie węgli prostych, a potem "normalny posiłek". A jeżeli takowy normalny posiłek pomijam, to dużo tracę? Bezpośrednio po treningu planuję np. szejk (mleko+banan(y) jako ww proste + ew. rodzynki). Jeżeli następny posiłek nie będzie to mityczna pierś z kurczaka z ryżem, tylko dajmy na to jajecznica i to za jakieś 4-5 godzin to dużo tracę? Czy po prostu liczy się całość dobowa, a nawet tygodniowa? Jak dużo węgli prostych należałoby spożyć po treningu? Jak się domyslam zależy to indywidalnych preferencji, intensywności itp. Ale są jakieś przyjęte "normy" ustalone przez panów w białych fartuchach?

Kill - na razie zostawię kcal jak były. Martwię się na przyszłość Białek niechce podbijać za bardzo (nefrolog... z resztą 2,5 g to chyba w sumie i tak sporo), tłuszcze - jaki pisałem - mają wady i zalety jak dla mnie


Mam jeszcze pytanie odnośnie planu:
Czy odwrotne rozpietki mają wygladać tak - mają być z wykorzystaniem ławki?

http://www.video.olimpec.pl/videos.php?id=176

Bo jak rozumiem, unoszenie sztangielek na boki w opadzie to inne ćwiczenie?


Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2012-07-10 13:26:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Regenat
Freak, czemu tak w każdym dzienniku się przyczepiasz do tego białka :>


Do białka się nie przyczepiłem, Adam o to pytał

" Jak już wspominałem, lekarz zalecił mi biało do max 130 g (ok. 2,5 g na kilogram masy ciała)(...) Czy taka ilość białka jest odpowiednia do próbowania budowania masy mięśniowej? I jeszcze jedno: jakie produkty żywnościowe ogólnodostępne zawierają szybkowchłaniale białko (nie chodzi mi o proszek)? "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Freak, ale w iluś dziennikach się do białka "przyczepiłeś", że po co tak dużo :>

Kali, podbijać tłuszczami, bo łatwiej je zjeść, niż ładować kolejny wór ryżu np. i z trudnem to zjeść.


BTW. Mądry k***a jestem, a sam problem z tłuszczami jak p***eczka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
No Dominik, czas w końcu może kopnąć się w dupę i pokonać kolejną wielką przeszkodę w drodze do wielkości? Jak wrócę z wakacji i nie zobaczę u ciebie w wypiskach 3k kalorii to wsiądę w pociąg i cię znajdę

Adam- jak dla mnie, po treningu mięśnie potrzebują energii i budulca do odbudowania się, na początku taki szejk starczy, ale wypadałoby niedługo po tym wrzucić coś porządniejszego do pieca. Na razie niestety nie jestem w stanie odnieść się do żadnych ciekawostek biologicznych na uzasadnienie, to na ten moment mój punkt widzenia

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Spoko, pęknie nawet więcej. Mam nadzieję, bo waga stoi na poziomie 76-76,5 kg niestety ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odzywianie -,-

Następny temat

Ocencie moj plan

WHEY premium