SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalikstat - pokonać przeciwności

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 270243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
ja jeszcze dodam ze w unoszeniu na boki chyba jednak za wysoko do góry ciągniesz, moim zdaniem nie trzeba tak wysoko.
bo chyba nie pisał o tym nikt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do wykroków, też nie widzę sensu bawienia się w jakieś długie wypady aż do kąta prostego w kolanach. Pomijając aspekt równowagi, dwugłowe i pośladkowe tak czy siak atakujesz trzema kolejnymi ćwiczeniami (o ich udziale w robionych wcześniej siadach już nie wspomnę).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
Faktycznie Marian ma rację ja unosząc hantle na boki robię do momentu aż ręce będą równolegle do ziemi zatrzymuję na chwilkę i powoli opuszczam. Przypomniał mi się filmik jak Arnold robił unoszenie przodem hantli to robił aż ręce były w pionie i opuszczał. Możliwe, że wie on coś czego my nie wiemy Może takie unoszenie angażuje dodatkową parę włókien, kto to wie
Ja mam natomiast pytanie o przysiady jak je robisz to kolana wychodzą Ci poza palce u stóp? Bo gdzieś słyszałem, że nie powinny i druga rzecz jaką słyszałem to, że jak wychodzą poza linie palców to poślady rosną bardziej Nie wiem sam jak to jest a z drugiej strony mam już kawał dupska więcej nie potrzebuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Chilon, Antoś, December - a więc skrócę długość kroku tak jak wspominałem. Łatwiej będzie mi zachować stabilność, a myślę, że praca nóg na tym jakoś nie ucierpi. Dotychczas robiłem krótszy niż dzisiaj i nie narzekałem. Poza tym jak pisze December - jest jeszcze w planie kilka ćwiczeń na nogi, więc o niedotrenowanie raczej nie muszę się martwić

Marian, Armstrong - dzięki za wskazówkę. W sumie jest jak mówicie. A "biologicznie", czy "fizjologicznie" czemu nie powinno się tak wysoko podnosić? Im wyżej, tym angażuję bardziej środkowe, albo przednie aktony?

PS Arnold to wyjątek





Armstrong - robię to normalnie, jakoś nad tym się nie rozczulam i nie mędrkuję IMO z tymi palcami to g**** prawda A czy idzie w dupę to nie wiem

Widzę nie tylko moja opinia. Pisali o tym Antoś i Pandarek (a właściwie zgodzili się z Knife: https://www.sfd.pl/[art]_Największe_fakty_treningu_siłowego_by_Panda_&_Antoś-t876617.html

Tu przytaczam wypowiedź Knifa:

Knife

Mit piąty: kolana nie mogą wychodzić poza linię palców stóp przy przysiadach





Mit który wynika z błędnej analizy biomechaniki. W życiu codziennym i aktywności sportowej nie unikniesz ruchu w którym twoje kolano przekracza linię palców (spróbuj wejść po schodach lub pod wzniesienie – tak by twoje kolano pozostawało z tyłu, powodzenia). Robisz to setki razy i żyjesz. Analogicznie setki razy robisz pełny przysiad i czy twoje kolano funkcjonuje poprawnie? Wychodzenie kolan poza linię palców wcale nie musi być groźne, o ile wzmocnisz mięśnie w okolicach stawu. Jak to zrobić? Pozwolić, aby kolano popracowało w ... „zakazanej strefie”. Wtedy nauczysz swój organizm lepszej ochrony kolana. Gapiąc się na swoje kolano i palce stóp w trakcie przysiadów doprowadzi cię zapewne do dużo większej kontuzji np. kręgosłupa niż teoretycznie możliwa kontuzja kolan.

Jedyne o czy musisz pamiętać – to aby twoje kolano ZAWSZE pracowało zgodnie z ułożeniem twoich palców stóp. Wszelkie ruchy skrętne są zabójcze dla stawu kolanowego. Im szerzej staniesz i mocniej skierujesz palce stóp na zewnątrz w przysiadach (minimum 45 stopni) tym zdrowiej dla twoich stawów.

Paradoksalnie – im więcej czasu spędzisz trenując tak aby twoje kolano przechodziło poza linię palców stóp, tym bardziej nauczysz swój układ nerwowy aktywacji tkanki miękkiej wokół stawu co przyczyni się do PRZECIWDZIAŁANIA urazowi kolana w sporcie. (PUBLIKACJA: Supertraining, Siff & Verkoshansky, 1993).

Na podstawie: http://www.precisionnutrition.com/?title=Fitness Mythology

Wodyn
Na koniec jeszcze jedno
naucza sie ze kolana nie moga wyjść poza linie palcow, ale to bzdura, tak sie mowi poczatkującym jedynie w celu nauczenia ich ze piety musza stac zawsze na ziemi i ze to na pietach spoczywa gross cieżaru

oczywiscie jak to ze wszystkim, przez iles pokolen powtarzane przykazy stały sie "dogmatem" i nikt juz sie nie zastanawia dlaczego taki przykaz zaistniał. Niestety, jesli nie wysuniesz kolan odpowiednio a nie masz idealnej budowy ciała do przysiadania duzych ciezarow [bo srednie kazdy może], to mając krotkie sopy i dlugie kosci udowe bedziemy maxymalnie pochylac plecy dla skompensowania braku rownowagi wyniklej z tego niedorzecznego przykazania



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
To nie jest tak, że się nie powinno tylko chyba nie ma to sensu. Nie wiem dokładnie to się nie będę rozpisywał ale możliwe, że największe napięcie mięśniowe występuje w tej fazie ruchu i podnoszenie do pionu wydaje się być zbędne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
Czytałem te mity kiedyś faktycznie zapomniałem, że i o tym wspominali Widzisz jednak najbardziej się pamięta to co się usłyszało na początku jak się było młodym i zaczynało przygodę z siłownią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
bzdura.
Jeśli poprawnie technicznie unosimy bokiem to dodatkowe przedłużenie ruchu o wiele lepiej zastymuluje nasze środkowe aktony, mało tego będą też one silniejsze i oczywiście również większe, a stawy barkowe mniej podatne na urazy w życiu codziennym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Antek czyli co jest sens tak wysoko unosic? i ze niby z tego lepsze korzyści?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Na to by wychodziło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
tak są lepsze korzyści, bo o wiele większy bodziec dla środkowych aktonów, ale jak to z każdym ćwiczeniem : nic nie trwa wiecznie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odzywianie -,-

Następny temat

Ocencie moj plan

WHEY premium