SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalikstat - pokonać przeciwności

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 270898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
tu w tym moim tez technika nie jest do konca... wiec zbytnio sie nie sugeruj
to juz tez ostatnia seria to i bardziej zarzucane.

mi np. młotkami duzo lepiej i nie robie tego cwiczenia jakoś czesto ale jak robie to własnie młotkami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
nie d asie u ciebie edytowac.:D

teraz patrze ze dopiero filmik sie obrucił i ładnie przycięło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
Ja się nie znam ale proponowałbym w wiosłowaniu podnieść sobie ławeczkę o jeden "ząbek" do góry bo z tego co widzę (może nie dokładnie to widać z tej perspektywy) ale ręka którą się podpierasz jest wyprostowana a słyszałem/czytałem że lepiej na lekko zgiętej wtedy ciężar spoczywa na mięśniach nie na stawach

Jeśli chodzi o odwrotne wiosłowanie ja stosowałem podchwyt i było ok myślę, że przy nachwycie może troszkę bardziej czuć przedramiona (przynajmniej ja tak miałem). Ręce możesz spróbować szerzej (przy nachwycie) powinno lekko pomóc (tak myślę, chociaż jak patrzę to za dużo miejsca Ci tam nie zostało więc nie wiem czy uda Ci się szerzej złapać - łap może tak jak gdy ćwiczysz klatkę). No i zmniejsz ciężar w plecaku bo widzę, że lekko się krzywisz w dół (tak jak by pośladki nie były na linii z plecami i nogami. Jak ja to robiłem zawsze starałem się być idealnie wyprostowany. Możesz też spróbować skrócić sobie tam troszkę te szelki od plecaka może ciężar będzie wtedy spoczywał bardziej na klatce i tyłek nie będzie leciał w dół

O pompkach się nie wypowiadam, chociaż jedyne co ja bym osobiście zrobił to lekko zmienił ustawienie hantli. Jeśli robisz tak szeroko to może spróbuj zamiast tak | | trzymać tak / \ chyba bardziej naturalna krzywizna nadgarstka, przy tak szerokim rozstawie rąk. Ja tak wąsko łapałem tylko przy pompkach gdzie ręce były przy tułowiu inaczej bolała mnie ręka (fakt, że jest ona lekko niepełnosprawna i może z tego to wynika).

Jeśli chodzi o ostatnie pytanie to tak też widziałem jak ludzie ćwiczyli ale możesz też unosić trzymając nachwytem. Gdy ja robiłem młotkowo to szło mi tyko praktycznie w przedni akton nachwytem czułem również środkowy.

To tyle moich wywodów pewnie zaraz się okaże, że w przynajmniej 3 na 4 nie mam racji żadnej Tak więc poczekaj na opinie mądrzejszych w tym temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1317 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10205
kalikstat
Chilon123 - w sensie, żeby w najwyższym punkcie przez chwilę zatrzymać? Za fotelik nie obali (ale i tak 3 razy oblali ) A ile masz cm, że jesteś z tych "średnich"?




Tak, podciągasz hantla energicznie i na chwilę 2 sekundy starasz się zatrzymać w tym punkcie, potem powoli opuszczasz. Na filmie widać, że Ty pomagasz sobie nawet ręką o którą jesteś oparty. Musisz się ustabilizować, tułów bardziej równolegle do podłoża. Ja to robię tak, że kolanem opieram się na końcu ławki a druga noga stabilizuje pozycję, z przodu opieram się na lekko ugiętej ręce i trzymam ją zblokowaną (wyjątek jest kiedy ciśniesz maksa wtedy mała pomoc z wybiciem jest ok). Wiadomo że jak ktoś ma dłuższe nogi to mu łatwiej o tę ławkę się oprzeć ;)
Jeśli chodzi o moje centymetry to kiedyś jak byłem piękny i młody to miałem 167 teraz możliwe że nawet mniej bo chyba z wiekiem to lekko w dół idzie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 756 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7259
Strasznie się gibiesz przy tym wiosłowaniu hantlom

Naciaga najszersze, to raczej dobry aspekt

http://www.sfd.pl/oskar1994_DT_MASA!!!-t853384.html

DZIENNIK TRENINGOWY!! ZAPRASZAM!

FOTY STR/ 1, 2, 9, 26, 35, 39, 56!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Marian - bujanie bujaniem, chodzi mi o sam chwyt, bo również zauważyłem, że młotkowym lepiej idzie - przede wszystkim przedramiona właściwie są nie odczuwalne. Bo chyba praca barków bardzo na tym nie cierpi, a można zrobić to mniejszym kosztem.

PS ta edycja to się tu całkiem zj**ała

Armstrong - no w sumie z tym wiosłem to sam nie wiem - co jedna osoba to inna opinia Może faktycznie powinna być lekko ugięta ta ręka...

Plecak mogę opróżnić Jeszcze takie pytanie: czy istota tego ćwiczenia polega na całkowitym dotknięciu gryfu klatką i wyprostowaniu rąk przy puszczeniu, czy może któraś z tych czynności bardziej wpływa na plecy?

Z pompkami spróbuję jak mówisz - będzie lepiej to fajnie, nie to znaczy, że po prostu leszczyk jestem

Chilon123, Oskar - ok, dodatkwo spróbuję tej ręki całkiem nie prostować. Co do gibania, to chyba lepiej zjechać niżej, bo wtedy się podobno lepiej rozciągają...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Dzień 96

Siłownia zrobiona rano. Ćwiczyło mi się bardzo dobrze - w przysiadzie udało się dołozyć, a czułem, że może bym i jeszcze dołożył, ale mając w perspektywie jeszcze inne ćwiczenia uznałem, że nie ma co kombinować.

Po południo koszenie trawy, czyli spacerowanie

TRENING

1. Przysiady - rampa 12
40 kg / 45 kg / 50 kg / 55 kg / 60 kg

Wyszła jedna seria dodatkwo, bo pomyliłem talerze Ale całkiem fajnie - zacząłem od niższego obciążenie, potem z serii na serię było coraz lepeij.

Udało mi się pobić znowu rekord - 60 kg. Technika nie powala, wiem, że zbyt płytko, ale nie będę ściemniał - bałem się. Nie miał mnie kto asekurować, a jak bym poleciał, abo nie wstał to już dupa. Dziś ogólnie czułem przysiady bardzo dobrze. Nie wiem czy nie zostawić tych 5 serii

Kolejna bariera pokonana

2. Wykroki - rampa 12
11,5 kg / 14 kg / 16,5 kg (10)

Dołożyłem obciążenia - czucie nóg bardzo dobre. Robi się mega ciężko.

3. Nożyce - rampa 12
20 kg / 25 kg / 30 kg

Dołozyłem obciążenia. Nogi dostały naprawdę solidnie.

4. MCNPN - rampa 12
30 kg / 35 kg / 40 kg / 45 kg

Dwugłowe rozciągnięte całkiem dobrze.

5. Uginanie nóg ze sztangielką - rampa 12
10 kg / 15 kg / 20 kg

Nieco zmieniłem sposób wykonywania - co widać na filmiku. Nie miałem za bardzo jak przyczepić większego obciążenia, a na prasę jestem trochę za krótki. Toteż zrobiłem jak zrobiłem - dupa wypięta jak nie powiem u kogo Ale czucie zaj**iste

6. Wspięcia - 3 x max
40 kg (50) / 40 kg (50) / 40 kg (50)

Poszło dobrze.

Filmik:





Pytania/wnioski:

1. Antek - wiem, że w przysiadach mogło być niżej, ale jak pisałem - bałem się. Dla mnie i tak ciężar już kosmiczny, biorąc pod uwagę, że podnoszę 115 % mojej masy własnej, a zaczynając dziennik brałem 30 kg, 40 kg uważałem za rekord świata, o technice (a właściwie zerowym jej braku i przygnieceniu przez sztangę) nie wspominając I teraz pytanie: zacząć rampę 10, czy jeszcze na tej 12 próbować?

2. Czy uginanie na dwójki tak może wyglądać jak na filmiku z drugą próbą? Tyłek bardzo wypięty, ale nogi czułem konkretnie. Łydki co prawda też, a to chyba nieuniknione w tym ćwiczeniu? Nie mogę normalnie się położyć, bo czuję, że wyrwie mi nogi, gdyż przykrótki jestem, a dowiązywać obciążenia nie mam już bardzo jak. Na co bardziej zwrócić tu uwagę?

DIETA

Posiłek I: owsianka z mlekiem z wiórkami kokosowymi, rodzynkami, płatkami migdałów, żurawiną, masłem orzechowym i bananem
Posiłek II: potreningowa gruszka 300 g (bo banany się skończyły )
Posiłek III: dorsz pieczony z ryżem parboiled i warzywami
Posiłek IV:dorsz pieczony z ryżem parboiled, oliwą i warzywami
Posiłek V: jajecznica z razowcem
Posiłek VI: serek wiejski z wiórkami kokosowymi

Łącznie: 3055kcal, 130g białko, 121g tłuszcze, 362g węglowodany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
W odwrotnym wiosłowaniu dla mnie ważne jest utrzymanie prostej sylwetki. Rąk bym nie prostował (tak jak w wyciskaniu na klatkę) a dotknięcie klatką do gryfu chyba nie jest koniecznie ale pewnie nie zaszkodzi dotknąć i jeszcze przytrzymać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak opanujesz technikę lądowania na stojakach, to nawet bez asekuracji nie skończysz jak Tupolew. Swoją drogą, ciekawy wariant tego uginania - chyba sobie pożyczę na próbę, skoro tak go zachwalasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1317 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10205
kalikstat


Chilon123, Oskar - ok, dodatkwo spróbuję tej ręki całkiem nie prostować. Co do gibania, to chyba lepiej zjechać niżej, bo wtedy się podobno lepiej rozciągają...




Zjechanie w dół mnie tak bardzo nie zastanawia mimo że sam aż tak nisko nie schodzę, bardziej mnie chodziło o to co robisz kiedy kończysz ruch, wtedy następuje u Ciebie taki obrót całym tułowiem. No chyba że to też jakaś wariacja wielostawowa :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odzywianie -,-

Następny temat

Ocencie moj plan

WHEY premium