SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalikstat - pokonać przeciwności

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 270169

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Ale trudno ocenić czasem, czy danego dnia mnie nie przygwoździ do ziemi...

Antoś mógłbyś rzucić na to okiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
wezwany do tablicy odpowiadam:
Nie będę się bawił w ceregiele i napiszę, że technika leży i kwiczy.

Przysiady - cały grzbiet puszczony - dolny odcinek, 0 wypięcia klatki, wygląda to tak jakby ta sztanga miała Cię za chwilę zmiażdżyć, jak ograniczysz ciężar ale zrobisz to z poprawną techniką to nie dalej jak po kilku miesiącach będziesz wstawał te 100kg, co dla Ciebie jest dużo.

Wiosłowanie - nie, machasz łapami jak samotny żeglarz w kajucie pod swoją pościelą 0 pracy grzbietu.
Retrakcja - rób tak mocne ściągnięcie łopatek na ile jesteś w stanie, bez taryf ulgowych.

Pomocny film, gdzie jest zaprezentowane wiosłowanie:


(jest się od kogo uczyć)

A przysiady to de facto jest tego multum na YT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Robby Robinson - oglądałem już kilka jego filmików, ale pora zasiąść konkretnie i się uczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Dzień 17

Dzisiejszy dzień chciałem rozpocząć od fotki super żadkiego zjawiska astronomicznego, które dziś miało miejsce. Niestety plany pokrzyżowały chmury...

A dzień jak zwykle. Najpierw uczelnia, potem pokręciłem trochę aero i popracowałem w ogródku. W końcu na Boże Ciało musi ładnie wyglądać Dziś dzień bez nauki. Miałem ostatni egzamin w tym tygodniu - zaliczony na 5 - ustny. Teraz nareszcie chwila wytchnienia. Mniej więcej do soboty...

Co do jedzenia - nie miałem dziś raczej problemów z tym Oliwa też ładnie wchodzi, brak jakich kolwiek negatywnych odczuć.

Co do siłowni - trzeba przejść na mniejsze ciężary, zrobić jak trzeba. W końcu się nauczyć. Filmiki będę starał się teraz wrzucać o wiele częściej. Choć jest to dość pracochłonne (jak Wy wrzucacie filmiki - najpierw kręcenie komórką, a potem bezpośrednio z telefonu na YT? Macie jakieś aplikacje? Czy przez komputer na YT?)

TRENING

Aeroby - orbitrek 20 min

DIETA

Posiłek I: Placek owsiany z bananem, rodzynkami i wiórkami kokosowymi
Posiłek II: jabłko i migdały (posiłek na uczelni)
Posiłek III: dorsz z ziemniakami, warzywami i oliwą
Posiłek IV: eksperymentalna jajecznica z 4 jaj z bananem i pieprzem cayenne na oliwie z razowcem



Posiłek V: serek wiejski z żurawiną i wiórkami kokosowymi

Łącznie: 2260kcal, 135g białko, 101g tłuszcze, 204g węglowodany

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2012-06-06 17:46:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Antos098
wezwany do tablicy odpowiadam:
Nie będę się bawił w ceregiele i napiszę, że technika leży i kwiczy.


Dzięki, że zajrzałeś Teraz będe wiedział co poprawić... Żałuję, że wcześniej nie robiłem filmików, bo dopiero one pokazują i wszystko wypaczają...

Antos098
Przysiady - cały grzbiet puszczony - dolny odcinek, 0 wypięcia klatki, wygląda to tak jakby ta sztanga miała Cię za chwilę zmiażdżyć, jak ograniczysz ciężar ale zrobisz to z poprawną techniką to nie dalej jak po kilku miesiącach będziesz wstawał te 100kg, co dla Ciebie jest dużo.


Czyli przede wszystkim usztywnić plecy (głównie chodzi o odcinek lędźwiowy) i wypiąć klatkę. Jak widzę teraz to pochylam się jakby do przodu ("na Małysza"). Mam jakby bardziej "oprzeć się na piętach"? Myślałem, że dobrze w miarę to robiłem, ale filmik pokazuje, że plecy uciekają. Co daje to wypięcie klatki?

Antos098
Wiosłowanie - nie, machasz łapami jak samotny żeglarz w kajucie pod swoją pościelą 0 pracy grzbietu.
Retrakcja - rób tak mocne ściągnięcie łopatek na ile jesteś w stanie, bez taryf ulgowych.


1. Co do wiosłowania nigdy jakoś nie "rozumiałem" tego ćwiczenia... Nie wiem czy uczyć się go, czy całkiem wymienić?

Jak widzę na filmiku, nogi aż do pośladków, powinny być niemal proste (lekko nogi ugięte). Tułów prawie prostopadle do podłoża. I teraz jest moment, którego dobrze nie ogarniam. Wydawało mi się, że w takiej pozycji jak opisałem na początku, mam być cały czas, a pracować tylko rękami. Ale tu widzę, że grzbiet też jest unoszony. To on musi jakby "unosić" sztangę? Grzbiet mam unosić również? W jak dużym stopniu?

I jeszcze jedno, sztanga powinna iść prostym ruchem do brzucha (tzn. ręce mają ciągle prostopadle w stosunku do podłoża)? Łokcie powinny, jak widzę, unosić się ponad linię grzbietu?

2. Co do retrakcji - chodzi o taki mniej więcej ruch, tylko bardziej "pełny", tzn. klatkę wypiąć jak najbardziej do góry? Ręce tu powinny coś robić? Lekko podnisić całość, czy być tylko "hakami" przytrzymującymi ciało na drążku?


Dzięki Antoś, jak mówię, żałuję teraz, że nie wrzucałem nic. Teraz postaram się robić to jak najczęściej. Sorry, za mnogość pytań, ale teraz dopiero widzę, jak to wygląda naprawdę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
włączam powiadomke :)
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
dabadu - również witam i również zapraszam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Jak ci wyszła ta jajecznica z bananem? Przyznam, że ciekawy pomysł

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Mikers
Jak ci wyszła ta jajecznica z bananem? Przyznam, że ciekawy pomysł


Dodam, że był to banan suszony. Zostało mi nie wiele w paczce, którą chciałem i tak opróżnić, w ciągu dnia brakowało mi jeszcze ww, żeby bilans wyszedł, więc tak wymieszałem. Co do smaku - fajne połączenie wyszło - trochę słodkiego z banana i ostrego z cayenne Jak dla mnie bardzo w porządku Chyba zrobię to w najbliższej przyszłości znowu. Ewentualnie spróbuje z rodzynkami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
widziałem u Pitbulla w dzienniku taką jajecznice z owocami... ciekawie wygląda.
muszę spróbować jak nie zapomnę zrobić. dzis już za późno
tylko on nie przyprawiał niczym takim ... dawałeś cayenne i co jeszcze?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odzywianie -,-

Następny temat

Ocencie moj plan

WHEY premium