SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalikstat - dieta raz jeszcze

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2220

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Witam, już kiedyś pisałem w tym dziale odnośnie diety, ale troszkę mi się pozmieniały plany, zajęcia, ogólnie zmiany organizacyjne. Wcześniej dietkę w miarę dobrze mi sie prowadziło, ale niestety co jakiś czas ~raz na tydzień/półtora zdarzały mi się "ataki na słodycze". No i wtedy potrafiłem jeść je bez opamiętania, na drugi dzień z wyrzutami sumienia, niechęcią do jedzenia i bólem brzucha.....

Chcę żeby ktoś rzucił okiem na obecną dietę.

Moje dane:
Wiek: 20 lat
Wzrost: 155 cm
Waga: 54

Diety są dwie (ale ogólnie proporcje są zachowane takie same) w zależności od dnia nauki - od tego ile czasu muszę być na uczelni.

Ogólnym celem jest coś w stylu rekompozycji (zmiany składu ciała). Kaloryczność ustaliłem na ok. ~ 1800 kcal na dzień.

Trening w przypadku dnia z 4 posiłkami byłby między posiłkami III i IV. Tylko tak mogę...
W przypadku dnia między z 5 posiłkami też 3 i 4. Chyba że są to aeroby to tylko przed piątym mogę...

Nie szarżowałem z białkiem - bo choruję na zespół nerczycowy (jak kogoś interesuje to polecam wikipedię). Ale ogólnie jeśli chodzi o sprawy nerkowe (nie zapeszając) nie jest źle.







To są tylko bardziej takie zarysy, bardziej chodzi mi o proporcje. Oczywiście w miarę możliwości będę starał się robić tak, żeby komponować posiłki wg. schematu:

białka: pierś z kurczaka, wołowina, ryby (np. dorsz), tuńczyk z puszki (jak nie będzie już nic innego), krewetki (jak się trafi jakaś dobra okazja)
węgle: ryż, kasza gryczana, jęczmienna, razowiec, suszone owoce i owoce (ale raczej na śniadanie)
tłuszcze: migdały, orzechy włoskie, brazylijskie, awokado, oliwa z oliwek (choć to raczej w domu, na "mieście" wolę orzechy - są poręczniejsze), a w przyszłości chciałbym olej kokosowy

Od czasu do czasu na kolację (albo inny posiłek w ramach urozmaicenia): jakiś kefirek, mozarella z pomidorami, omlet na słodko, albo ostro).

W późniejszym okresie w ramach powiedzmy bardziej formowania sylwetki plażowej obcinałbym węgle, na rzecz tłuszczy i troszkę białka. Na razie chciałbym utrzymać kalorie na poziomie mniej więcej ~ 1800.

Mam jeszcze takie pytania:

1. Jakie owoce nadają się na posiłek przed i po treningu: banany i winogrona będą ok? Co z jabłkami w okolicach wieczornych (np. dodane do omletu)?



Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2012-03-25 22:53:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Rzuci ktoś okiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Mam jeszcze takie pytania:

1. Jakie owoce nadają się na posiłek przed i po treningu: banany i winogrona będą ok? Co z jabłkami w okolicach wieczornych (np. dodane do omletu)?
2. Korzystniejsze jest zjadanie 4 czy 5 posiłków dziennie, przy zachowaniu tej samej kaloryczności? Czy to bez różnicy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 214 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6318
tyle postow 3 lata na forum i takie bzdety ? ;D zacznij od podstaw nie chce mi sie nawet wypisywac wszystkich bledow xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402340
smerfo
tyle postow 3 lata na forum i takie bzdety ? ;D zacznij od podstaw nie chce mi sie nawet wypisywac wszystkich bledow xD



a ja chetnie bym poczytał o tych błedach ktore tu widzisz...
bo wydaje mi sie ze bzdety to Ty wypisujesz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402340
kalikstat
Mam jeszcze takie pytania:

1. Jakie owoce nadają się na posiłek przed i po treningu: banany i winogrona będą ok? Co z jabłkami w okolicach wieczornych (np. dodane do omletu)?
2. Korzystniejsze jest zjadanie 4 czy 5 posiłków dziennie, przy zachowaniu tej samej kaloryczności? Czy to bez różnicy?


1 owoce ok, ale został bym przy tej opcji ze owoce tylko około treningowo, ewentualnie z rana do sniadania, na wieczór bym odpuścił
2. bez znaczenia bedzie jezeli zachowasz kalorycznosc itd

Zmieniony przez - wincol w dniu 2012-03-26 17:52:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Dzięki Wincol.
Jeszcze takie pytanko: jakieś owoce są szczegolnie warte polecenia? Banany? Winogrona? Suszone owoce (np. rodzynki)?
Co w przypadku jeżeli trening jest przed ostatnim posiłkiem? Dać owoce albo inne węgle?

smerfo
Za to widze Ty jestes juz 4 lata. Wiec mysle, ze tez umiesz konkretniej doradzic i napisac
Pokaz mi te podstawowe bledy jeszcze. Warto uczyc sie od bardziej doswiadczonych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402340
świeże owoce na pewno sa lepsze niz suszone, z tymi nie ma co szalec,
a jakie dokładnie najlepiej to w sumie nie zastanawiałem sie nad tym, na pewno banany beda ok, bardziej szczegółowo ktos bardziej zorientowany musi sie wypowiedziec...

w okresie około treningowym nie ma co sie bac za bardzo wegli prostych bez wzgledu na pore o ktorej trenujemy, oczywiscie w granicach rozsadku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
No powiedzmy, że posiłek potreningowy i jednoczesnie ostatni jest ok. 20.00.
Ja kładę się spać 22-23. Ujdzie to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402340
chodzi Ci o owoce w tym posiłku o 20 czy bezposrednio po treningu a pózniej ten posiłek o 20?

ja np trenuje ok 20.
ok 21-21:30 po treningu daje wpc + carbo
a pozniej jeszcze posiłek b + w + t
i nie zauwazyłem negatywnego wpływu na sylwetke jezeli cała reszta tzn. kalorycznosc itd. jest odpowiednio dograna


Zmieniony przez - wincol w dniu 2012-03-26 18:58:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
To znaczy w moim przypadku posiłek 0 20.00 pełni jednocześnie rolę ostatniego posiłku i posiłku potreningowego.
Troche to pozagmatwalem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przyrząd do mięśni brzucha INSPORTLINE AB LIFTER

Następny temat

IF - recomp

WHEY premium