SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalikstat - pierwsza dieta do oceny... Liczę na waszą pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Cześć, oto moja pierwsza dieta do oceny. Troszkę poczytałem i ułożyłem coś takiego, ale wiem, że jest sporo jeszcze do poprawy. Dlatego liczę na wskazówki Chciałem ułożyć coś w rodzaju diety zbilansowanej.

Zdaję sobie, że zaraz podniosą się głosy, że brak jaj w diecie, ALE od 18 lat mam chore nerki. Efektem ubocznym jest wysoki cholesterol. Chciałbym go najlepiej zbić Ostatnio wynosił >500 Kiedyś przez tydzień zjadałem duże ilości jaj (z żółtkiem) no i niestety cholesterol ostro poszybował w górę...

Dane o mnie:
Wiek: 18
Wzrost: 155 cm
Waga: 53 kg
Cel: Coś w rodzaju rekomp, poprawa sylwetki, obniżenie cholesterolu

Na podstawie dziennika VitalMax zapotrzebowanie wyszło mi mniej więcej tak (na kilogram masy ciała):

Białko: 2,1g
Tłuszcze: 1,3g
Węglowodany: 2,5
Kalorie: 1600

Jako że prowadzę wbrew pozorom mało aktywny tryb życia i jestem (chyba) endo, to odjąłem 200 kalorii (liczba kalorii wyżej to juz po odjęciu).

DIETA:

Posiłek I:

Twaróg chudy 125g
Migdały/Orzechy laskowe/Orzechy włoskie/Orzechy brazylijskie ok. 15g (garstka)
Warzywa: pomidor, papryka, ogórek ok. 100g
Owoc(?)
Dodatkowo biorę 2 kapsułki Omega-3 Olimpu (2g) i witaminy Multiple Olimpu 1 kapsułka.

Posiłek II:

Pierś z kurczaka/Ryba: dorsz lub miruna 100g
Ryż/kasza gryczana lub jęczmienna/kuskus 50 g
Warzywa: papryka, pomidor, ogórek, brokuł, kalafior ok. 100g
Oliwa z oliwek 10 ml

Posiłek III:

Pierś z kurczaka/Ryba: dorsz lub miruna 100g
Ryż/kasza gryczana lub jęczmienna/kuskus 50 g
Warzywa: papryka, pomidor, ogórek, brokuł, kalafior ok. 100g

TRENING

Posiłek IV:
No i tu nie wiem co za bardzo dać...

Tak na szybko: banan
Wiem, że brakuje białka, zaproponujcie coś (może kurak albo ryba?)

Posiłek V:

Twaróg chudy 125g
Migdały/Orzechy laskowe/Orzechy włoskie/Orzechy brazylijskie ok. 15g (garstka)
Warzywa: pomidor, papryka, ogórek ok. 100g
2 kapsułki Omega-3 Olimpu (2g).



Wiem, że twaróg i śniadanie nie za bardzo się ma do siebie, ale zależy mi na tym cholesterolu... A widziałem, że niektórzy już tak robili

Liczę na pomoc i z góry dziękuję

Pozdrawiam

Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2011-06-28 23:11:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
co konkretnie nie tak jest z nerkami....?
wklej zdjęcie.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402



Zespół nerczycowy:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_nerczycowy
http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.php3?nr=121&typ=1&nazwa=nefrologia

Aktualnie biorę w związku z tym Encorton (biorę praktycznie od urodzenia) i Cyklosporynę (już z 14 lat).

Niestety przez długie branie Encortonu została uszkodzona przysadka. A to z kolei spowodowała opóźnienie dojrzewania. Od 3 tygodni biorę Choragon 5000 w dawce po 2500 j.m. dwa razy w tygodniu.


Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2011-06-29 11:45:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Pomoże ktoś?
s.m.p.a. liczę na Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
poszedłbym do lekarza nie chce ingerować w Twoje zdrowie dawka białka jest za wysoka. Przypomnij sie wieczorem

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
No ok, napiszę jeszcze

Lekarz (nefrolog) powiedział, żebym przyjmował trochę mniej białka pochodzenia zwierzęcego niż przeciętny człowiek (norma dla przeciętnej osoby to ok. 1,2 g/kgmc). Więc moim zdaniem 1-1,2 g będzie w porządku. I teraz takie pytanie:
Czy zmniejszyć ilość podawanych kilokalorii (bo w sumie, prowadzę raczej mało aktywny tryb życia) czy kalorie z białek zamienić na kalorie z tłuszczy i węgli? Trochę się obawiam tej drugiej opcji, bo wiem, że niestety prawdopodobnie skończy się to tłuszczykiem na ciele...

I jeszcze jedno: staram się nie jeść słodyczy, ale czasami (głównie wieczorem) dostaję takiej chęci na nie, że niestety nie umiem się opanować i potrafię zjeść 5 kostek ptasiego mleczka na raz... Znasz jakiś genialny sposób, żeby zapobiec takiej "chęci"? Myślałem nad jakimś chromem.

Jak może mieć się dieta do tej kuracji hormonalnej? Powinna być zbilansowana? Czy z przewagą produktów danego typu?

I czy na podstawie tej fotki możesz mniej więcej określić jaki mam typ budowy? Jestem endo, czy zatłuszczonym nie-endo?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc i zrozumienie



Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2011-06-29 19:50:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Wiek: 18
Wzrost: 155 cm
Waga: 53 kg
Cel: Coś w rodzaju rekomp, poprawa sylwetki, obniżenie cholesterolu

Na podstawie dziennika VitalMax zapotrzebowanie wyszło mi mniej więcej tak (na kilogram masy ciała):

Białko: 1,5g
Węglowodany około 140g
tłuszcze reszta.
Kalorie: 1600

Obniżamy ilość białka


DIETA:

Posiłek I:

serek wiejski
warzywa
oliwa z oliwek
trochę ryżu białego mało solonego

Dodatkowo biorę 2 kapsułki Omega-3 Olimpu (2g) i witaminy Multiple Olimpu 1 kapsułka.

Posiłek II:

Pierś z kurczaka/Ryba: dorsz lub miruna 100g
Ryż/kasza gryczana lub jęczmienna/kuskus 50 g
Warzywa: papryka, pomidor, ogórek, brokuł, kalafior ok. 100g
Oliwa z oliwek 10 ml
wiecej warzyw


Posiłek III:

Pierś z kurczaka/Ryba: dorsz lub miruna 100g / może łosoś od czasu do czasu
Ryż/kasza gryczana lub jęczmienna/kuskus 50 g
Warzywa: papryka, pomidor, ogórek, brokuł, kalafior ok. 100g
oliwa

TRENING

Posiłek IV:
Nziemniki plus chude mieso

Posiłek V:

Twaróg chudy 125g
Migdały/Orzechy laskowe/Orzechy włoskie/Orzechy brazylijskie ok. 15g (garstka)
Warzywa: pomidor, papryka, ogórek ok. 100g
2 kapsułki Omega-3 Olimpu (2g).


dopasuj



I teraz takie pytanie:
Czy zmniejszyć ilość podawanych kilokalorii (bo w sumie, prowadzę raczej mało aktywny tryb życia) czy kalorie z białek zamienić na kalorie z tłuszczy i węgli? Trochę się obawiam tej drugiej opcji, bo wiem, że niestety prawdopodobnie skończy się to tłuszczykiem na ciele...

zrób tak jak Ci mówiłem jak ćwiczysz nie bedzie problemu


I jeszcze jedno: staram się nie jeść słodyczy, ale czasami (głównie wieczorem) dostaję takiej chęci na nie, że niestety nie umiem się opanować i potrafię zjeść 5 kostek ptasiego mleczka na raz... Znasz jakiś genialny sposób, żeby zapobiec takiej "chęci"? Myślałem nad jakimś chromem.

Tak zwiększ kcal zaczął bym od bilansu na zero i wtedy oniżał bedzie zdecydowanie lepiej



Jak może mieć się dieta do tej kuracji hormonalnej? Powinna być zbilansowana? Czy z przewagą produktów danego typu?
na pewno nie powinna być przesadzona z białkiem



I czy na podstawie tej fotki możesz mniej więcej określić jaki mam typ budowy? Jestem endo, czy zatłuszczonym nie-endo?
cięzko powiedzieć miesznaka typów sądze że leki także mają wpływ na twoja sylwetkę

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
1.Jest sens dorzucać chrom do diety?
2.Na recompie bilans powinien być na 0 jak rozumiem?
3.Czy w posiłku po treningowym mogę dać kurczak/ryba + węgle?
4.No i się zastanawiam, czy nie obniżyć jeszcze tego białka? Ale z drugiej strony bardzo lubię produkty białkowe A w sumie do sylwetki się przyda.
5. No i takie dodatkowe: czy spożywanie większych ilości białka pochodzenia zwierzęcego może wpływać na wzrost białka w surowicy w krwi? Ostatni wynik miałem dość niski i pytam z ciekawości
Czyli wyszedł z diety taki trochę LOW CARB - bez pierwszego etapu


Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
1 możesz spróbować ale nie widze sensu
2 tak
3 tak
4 tak jak napisałem 1,5 max roś i zwierzece
5 z tego co wiem to choroba chartak się bialkomoczem

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Tak, charakteryzuje się białkomoczem (ale nie zawsze on występuje). Ale wraz z ubytkiem białka z moczem, obniża się poziom białka we krwi. No i czy dieta może wpłynąć na wzrost białka we krwi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
kalikstat posłuchaj chodzi tu o to by dawać tyle białka ile potrzebujesz żadnej nawyżki. Nie można doprowadzić do obciążonej pracy nerek więc nie ma uzasadnienia ładowania w siebie więcej. Nalezypróbować się wyleczyć zdrowiej jest waznejsze niz złoto.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o sprawdzenie mojej diety na redukcję

Następny temat

Dieta na redukcje do oceny

WHEY premium