SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 388611

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 550 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10905
znam gorsze (i mniej zdrowe) metody dostarczenia 2k kalorii

Ja leżąc w szpitalu dożywiałem się jedną tabliczką gorzkiej czekolady dziennie
Ale to może też dlatego, że jadę cały czas na sterydach.

"Ha! Mam młot Thora! - Czy teraz będę mógł rozmawiać z rybami?"
**********
[http://romb.org.pl] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
"kiedy ostatni
jak najpozniej sie da przed pojsciem spac, aby zasnac bez problemow
weglowodany pomagaja"

czyli co, teoria o ostatnim posiłku o ustalonej godzinie (różnie ludzie mówia ale na ogół 20-22) w tym wypadku nie obowiązuje ?

płatki owsiane jako ostatni posiłek jest dobrą opcją? choć ostatnio jak jadłem miałem problemu żołądkowe (ból brzucha)

jeszcze pytanie do posiłku przed treningiem, z tego co wyczytałem w tym temacie to tylko BCAA, czy moge również dać białko ? czy samo bcaa wystarczy ?

Powoli do celu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Thiell

czekolada gorzka to ulubiony slodycz Slawka
na swojej stronie wyjasnia dlaczego



tattoo91

to mi raczej przypomina bardziej jakis mit niz teorie

skoro jedzenie czegos powoduje problemy - odstaw
ja np platkow owsianych NIE moge i ich nie jem

BCAA jest preferncyjne - pisalem wyzej dlaczego
jesli trening masz kolo 16stej lub rano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Ja wprowadziłem male modyfikacje.
Na noc jadam jaja całe (jajecznica lub na miękko) z warzywami i niewielką ilością ww z razowego pieczywa na zakwasie.

Odżywka WPI lub Pro long w zależności od zapotrzebowania głównie po treningu. Większa porcja białka z odżywki jako ostatni posiłek (ProLong) powodowała niemiłosierne gazy i groźbę eksmisji przez małżonkę
WPI bez problemu na noc jeśli nie mam innej możliwości, ale i tak nie przekraczam 40 gr białka. Nie zauważyłem również różnicy w regeneracji, składzie ciała, etc.

Teraz ograniczam węgle, to końcowy etap i czas na podsumowanie niebawem

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiaj mój pierwszy dzień diety j/nj. Jak na nieszczęście od samego rana wszyscy chcieli mnie słodyczami częstować, ale udało się zręcznie wybrnąć . Czuje, że jest to coś dla mnie. Całkiem dobrze przebrnąłem przez etap głodu. Głód zaczął mi doskwierać dopiero około południa ale był to odzew bardziej ze strony mózgu niż żołądka. Żadnych większych problemów z koncentracją nie było. Myślę, że było to spowodowane przyzwyczajeniem do regularnych posiłków.
I teraz mam pytania.
Czy mógłbym zamiast bcaa spożywać posiłek przed treningowy (np. dziś była to pierś z kurczaka ok. 150g i kasza 100g)?
Przyznam, że ćwiczyło mi się swobodnie
Ile godzin ma trwać "post"? Zauważyłem, że granica oscyluję między 6 a 8h.
Jaką ilość posiłków w fazie jedzenia? Czy koniecznie muszą być to 3 ? Myślałem o 4, ale 3 to też nie problem.

Dzięki za wyrozumiałość dla pytających
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
tez dopiero zaczynam z tą "dietą" ale na chłopski rozum:
ilość posiłków? tak aby dostarczyć odpowiednia ilość kcal i mikroskładników
post? od ostatniego posiłku wieczorem do 16-17 dnia następnego

Powoli do celu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tym 6-8 h miałem na myśli oczywiście czas jedzenia
Wpadłem na jeszcze jedno pytanie, czy organizm powoli przyzwyczai się do stanu nie jedzenia przez kilka godzin i czy głód będzie wciąż odczuwalny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
post w moim rozumieniu jest to okres w którym nie jemy. czas jedzenia ? od tej 16-17 do momentu kiedy idziemy spać...

co do przyzwyczajenia - było już w temacie, tak organizm się "przyzwyczai", najbardziej odczuwalne są pierwsze dni

Powoli do celu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Po 4tym tygodniu zdarzają się takie dni, że musiałem sobie przypomnieć o nadchodzącej porze karmienia
Fakt, nie czuje się głodu. Coś jak na ketozie, kiedy odstępu między posiłkami mogły być zdecydowanie dłuższe.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja niestety poległem. Dzisiaj było mi tak cholernie zimno, że nie mogłem tego znieść i zjadłem.
Cieplejsze się ubieranie nie pomaga - to jakby chłód "z wnętrza".

Bardzo chciałem to przejść, ale nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę. Nie dało się funkcjonować.



Zmieniony przez - rossi_ w dniu 2010-10-28 20:09:55
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Następny temat

Trudne zadanie - mało wolnego czasu / zycie w biegu / dieta

WHEY premium