SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 388599

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Panowie sa Swieta

JEMY
nie pytamy - wrocimy do pytan na spokojnie bp w biegu nie chce czegos przegapic - prosze w PN o powtorke wszystkich pytan z w/w powodu !

a PONIEDZIALEK BEDZIE DLA NAS BOLESNY

po 2 dniach jedzenia nonstop
ja juz teraz odczuwam glod ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Biniu jemy jemy tylko sam nie wiem jak to możliwe
wczoraj rano 88 dziś rano prawie 91 jeszcze dziś pojem jutro powoli zacznę zaciskać pasa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
od PN wracamy do zabawy z dieta

teraz SWIETUJEMY !

no chyba ze ktos robi zyciowke ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 167 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5383
Witam, od dzisiaj przeszedłem testowo na dietę JEM/NIE JEM.
Na razie wytrzymuje od rana nic nie jedząc tylko pijąc ;).
Planuję zjeść pierwszy posiłek o 16.
Chciałbym przedstawić dietę i zapytać czy wszystko jest ok.

16:00
Pierś z kurczaka 200g
Chleb 100g
Oliwa z oliwek 20ml
Warzywa
18:00 trening
19:00
po treningu od razu 4 banany(400g)
białko 50g
20:00
Pierś z kurczaka 200g
Chleb 100g
Masło 40g
Warzywa
22:00
4 jajka (240g)
Chleb 100g
Masło 30g
Warzywa
Gold-Omega3 2kapsy

Razem: 170g białka, 112g tłuszczy, 228g węgli, 2600kcal.

To tylko takie ramy czasowe, wiadomo że trochę się będzie zmieniać.Pierś także będzie zamieniana na rybę lub inne mięso.
Mam też pytanie czy na tej diecie wszystko jest w porządku z hormonami, libido, wzdęciami?
Jeszcze tylko dodam, mam 21 lat waga 87kg.
Pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Postaram Ci się pomóc.

Wyrzuć ten chleb. Tłuszcze w diecie też słabej jakości, bo są tylko z masła, omega 3 i trochę oliwy, której powinno być więcej. Dobre tłuszcze są bardzo ważne w diecie.

Zdrowe tłuszcze dostarczaj z orzechów włoskich, migdałów, oliwy oliwek, z ryb typu łosoś, to póki co przychodzi mi do głowy.

"Na tej diecie", to zbyt ogólne określenie, bo tutaj możesz stosować low carb,ckd i wszystkie inne, więc tutaj jedynie zmienia się czas posiłków i post, ale ogólne zasady diet są zachowane. Nie napisałeś, czy jesteś na redukcji, czy masie. Sądzę, że na redukcji, więc musisz zobaczyć reakcję swojego organizmu. Jestem zwolennikiem redukowania się na niskich ww, a niektórzy polegają na samym bilansie nie patrząc zbytnio na gramaturki. Przy okazji jak możesz, to postaraj się ten posiłek z 16:00 zjeść po treningu. Pewnie boisz się o spadki mocy, albo że głód odbierze Ci chęci do treningu. W ten sposób trenujesz swój głód. Zrób trening najpierw z posiłkiem przedtreningowym, a potem bez i nie powinno być żadnej różnicy. U mnie przynajmniej tak nie było. Widzę, że stara szkoła z białkiem i węglami prostymi po treningu, też to stosuje, ale ile w tym prawdy jest nikt nie wie. Ja to stosowałem i nawet te dwa banany po treningu nie potrafiły mnie wyrzucić z ketozy.

Biniu ja zostaje na takim żarciu i dopiero startuje z treningami i dietą od nowego roku chociaż już brakuje mi żelastwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Ja zastanawiałem się na CKD ale to jeszcze nie dla mnie za duży bf na razie przytnę węgle i zrobię tak ok 150g
zobaczymy jak poleci na takim rozwiązaniu w połączeniu z treningiem który ustaliłem wraz z Biniem kilka stron wcześniej

Ja już dziś post do 13 bo od jutra pełny okres czasu czyli 16h chce byc na głodzie a dla mnie to szok tak z dnia na dzień więc już dziś zacząłem
ps nie wiem jak to możliwe w piątek rano 88 kg a dziś rano 92 kg ;/

Zmieniony przez - FEYO w dniu 2010-12-26 14:04:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 167 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5383
Dzięki za odpowiedź ;)
Po kolei, wiesz chleb mi dobrze służy - lepiej niż ryż i inne ziarna. To samo z masłem, kupuje je dobrej jakości i nie boje się tłuszczy nasyconych. Tak, więc raczej odżywiam się "staropolsko" ;P.

Jest to redukcja, potem obetnę trochę węgli z chleba. Ten posiłek o 16 jest najmniejszy kalorycznie, reszta po treningu.
Z tymi węglami i białkiem po treningu to fakt utarte schematy, ale z drugiej strony owoce moim zdaniem też warto mieć w diecie, a po treningu jest na nie dobry czas. Z białkiem wiadomo, trochę ciężko je upchać w tym czasie, więc zdecydowałem się na odżywkę chociaż do tej pory dawałem sobie radę bez niej.Jaką wersje stosujesz po treningu? Możesz ogólnie przedstawić swój plan odżywiania na tej diecie? Zastanawiam się właśnie nad innymi dobrymi źródłami węglowodanów.

P.S pierwszy dzień i wytrzymuje, już niedługo 16 , wole od razu się przestawić niż stopniowo.



Zmieniony przez - la_mystery w dniu 2010-12-26 14:18:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Rozumiem, że mój plan? Jedyne moje węglowodany są dostarczane po treningu z bananów i warzyw. Taki stan mi pozwala na wejście w ketozę, ale to już raczej wyższa szkoła jazdy, bo ciężko się jest obejść bez węglowodanów kiedy jest ich tyle wokoło. Ze źródeł węglowodanów o niskim IG(indeks glikemiczny) warte uwagi są: ryż, płatki owsiane, makarony.

Zawsze po skończonym treningu jem dwa banany i zapijam odżywką, zdarzyło mi się już zjeść jakiegoś batonika po treningu i nigdy nie miało, to żadnego wpływu na redukcję. Po treningu organizm chłonie co może i właśnie po treningu można sobie pozwolić na jakieś odstępstwa typu właśnie cukry proste. Ja ciągle jedząc WW poniżej wszystkich norm w końcówce redukcji zacząłem właśnie oszukiwać, ale tylko po treningu i nadal byłem w ketozie. Potwierdzone jest, że nie trzeba schodzić tak nisko z ww, żeby chudnąć, ale ja po prostu czuję się na nich jak flak i dlatego je wyrzuciłem. Teraz mam zamiar na masówce trzymać je na poziomie 150 g.

Podobnie zrobiłem jak Ty. Od razu przerzuciłem się na dietę. Nie lubię wprowadzeń do diety, bo jest dla mnie to stratą czasu. Organizm tak czy będzie w szoku. Wszystko zależy od głowy.

P.S
Biniu mam zamiar na masówce przetestować dość kontrowersyjną metodę treningową przedstawioną przez krzych666 https://www.sfd.pl/Strach_przed...wynikami_-t247583.html. Ogólne założenia są takie, aby stosować większe zakresy powtórzeń i schodzić w seriach z ciężarem. Bardzo mnie to zaciekawiło, bo dotychczasowo jechałem ciągle na zmianę fbw,split,hst i najlepiej działał split dlatego właśnie chcę go podrasować tymi powtórzeniami. Uważasz, że warto próbować, czy raczej nie rzucać się na takie metody. Ogólnie myślę, że taka zmiana po jakimś tygodniu roztrenowania i wprowadzenia do masówki może fajnie wyjść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
no to wracamy

w kolejnosci zatem

UCZTA:
Czyli mięsa do oporu ?

chude owszem

A jak trzymać tłuszcze i ww żeby to sensownie wyglądało podczas "sw rozpusty"


slowa rozpusta i sensownosc troszke sie wykluczaja

powiem wiem krotko jak najmniej sie da zachowujac dalej sens slowa rozpusta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jedyne na co sobie pozwalam w te święta z ww, to potrawy świąteczne typu makaron z makiem, jakieś ciasto. Raczej będę miał umiar, bo wiem, że może to zaprzepaścić miesiące wyrzeczeń.

w jeden (dwa) dzien nie zaprzepascisz pracy miesiecy - chyba ze zaraz po tym masz zawody/sesje fotograficzna
ale jesli masz chwilke czasu taka odskoczna pod kazdym (no moze poza glodem uffff juz czekam dzis na to ... ) katem pomoze - oczywiscie jesli pociagniemy rozpsuste zbyt dlugo zbyt mocno trzeba liczyc sie z chwilowym pogorszeniem sylwetki !
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Następny temat

Trudne zadanie - mało wolnego czasu / zycie w biegu / dieta

WHEY premium