SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 389606

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
ja jem jakie 4-5h, czasem jak jem przed treningowy to dłużej, ale zwykle odpada.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie w kazdego zyciorysie znajdzie zastosowanie dieta J/NJ

ale w przypadku ustabilizowanego dnia u wiekszosci owszem

Koniu pomysl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 267 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12056
Co do przechodzenia ze zwykłego odżywiania (6 posiłków dziennie) na jem/nie jem, jednak polecałbym od razu dać post 16h. Mój organizm przystosowywał się 3 dni, było lekkie ssanie, ale bez tragedii. Nie wiem czy takie odwlekanie jest lepsze, ale każdy powinien przetestować na sobie.

Poza tym nie widzę na tym sposobie odżywiania osób, które wcześniej nie stosowały żadnej diety. Żeby się w to bawić trzeba mieć już jakieś pojęcie o b/t/w, rozkładzie kcal, źródłach wszystkich makroskładników. Początkującym radziłbym chociaż z miesiąc posiedzieć na klasycznej zbilansowanej, a następnie bawić się w j/nj.

Co do poszczenie 20h to mi dziś zdarzył taki dzień. Nie jadłem w sumie 21h, ale to tylko ze względu na to, że dziś jest dzień wolny i postanowiłem sobie zrobić jakiś jeden super posiłek łącząc wszystko w jeden (bez twarogu:), ten zjem oddzielnie). W związku z tym zeszło mi trochę czasu w sklepie i kuchni.I szczerze mówiąc bardzo łagodnie zniosłem tak długi post, jednak nie zamierzam tego powtarzać (no chyba, że coś mi wypadnie). 16/18h postu jest chyba najlepszą opcją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja dziś mam trzeci dzień, post do 16-17 to nie problem, nie czuje głodu zbytnio, praktycznie w ogóle, tak jak pisałem wcześniej wczoraj robiąc trening myślałem, że zemdleję, skończyłem po kilku seriach przysiadów i podciągania, dalej nawet nie myślałem. Dziś było dużo lepiej jeśli chodzi o siły w ciągu dnia. Tylko jak zacznę jeść to wciągam trochę za dużo, muszę dać w pierwszym posiłku dać sporo warzyw i będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
mnie się wydaje, że gorzej by było się przestawić w drugą stronę
bo np jakbym miał jeść teraz 5x mniej po treningu, to chyba bym z głodu umarł

w DNT to jeszcze jakos by przeszlo, ale w DT chyba ciężko

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
bo np jakbym miał jeść teraz 5x mniej po treningu, to chyba bym z głodu umarł

to raz
a jaki w tym sens ... ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
no sens taki, że nie zawsze jednak tryb zycia może pozwalać na J/NJ, ale u mnie na szczęście tego problemu nie ma więc się o to nie martwię

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wstawię tutaj dietę do sprawdzenia, bo jednak w innych tematach może to nie pasować.

Dane :

Waga : 75 kg
Wzrost : 172 cm
Cel : rekompozycja (jak się uda, jeśli nie to redukcja)
Przysiad rekord : 100 kg (byłoby więcej ale dawno sprawdzałem, 100 nie dawno lekko poszło)
Martwy ciąg rekord : 110 kg
Wyciskanie leżąc rekord : 70 kg

Dieta :

Godziny podane są orientacyjnie. Nie dodawałem warzyw, ale oczywiście są obecne w moim jedzeniu. Oczywiście do tego woda mineralna w odpowiednich ilościach. Z używek i innych podobnych piję kawę, alkoholu praktycznie nie pijam, przy redukcji nie będzie go wcale.





Do tego planuje dołożyć następujące suplementy :

1. Olimp - Żeń-Szeń vita-complex (1 kaps)
2. Olimp - Chela-Cynk (1 kaps)
3. Olimp - Chela-Mag B6 (1 kaps)
4. Olimp - Zielona Herbata (1 kaps)
5. Olimp - Gold Omega-3 (3 kaps)
6. Olimp - Olimp - Chela Calcium D3 (1 kaps)
7. Olimp - Vita-min Plus (1 caps)

Dawki na jeden dzień.

Co do ich rozkładu to jeszcze pomyślę, na pewno żeń-szeń po obudzeniu, a magnez z cynkiem przed snem (tak jak zaleca Biniu).

Dieta oczywiście będzie ulega zmianom w celu urozmaicenia, jednak chciałbym wiedzieć czy ogólny zarys i suplementacja są w miarę ok.

Także, dieta będzie w dni nie treningowe, tylko jeszcze nie ułożyłem .








Zmieniony przez - tomekooooo w dniu 2011-03-31 22:02:46

Zmieniony przez - tomekooooo w dniu 2011-03-31 22:03:43

Zmieniony przez - tomekooooo w dniu 2011-03-31 22:04:33

Zmieniony przez - tomekooooo w dniu 2011-03-31 22:32:50

Zmieniony przez - tomekooooo w dniu 2011-03-31 22:34:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Moja waga, więc zapotrzebowanie jest ok

Alkohol nie jest zły raz na tydzień w umiarkowanych ilościach, więc nie musisz z niego rezygnować jak nie masz być zawodowcem https://www.sfd.pl/Piwo_a_masa_by_Ambroziak_-t643371.html. Kawa na redukcji jak znalazł na pobudzenie i podniesienie termogenezy

Z suplementów. Daj 2 capsy Chela-Calcium, Omegi 8 capsów, witamin też ze 2-3 capsy.

P.S
Kolejny raz nie przychodzą mi powiadomki

Zmieniony przez - Ludi_ w dniu 2011-03-31 22:40:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do alkoholu, to z niego nie rezygnuje, po prostu i tak nie piję praktycznie , jak będzie okazja wypić jedno, dwa piwa to może się i skuszę.

Jeśli chodzi o suple, to ja dałbym te 8 kaps Omegi i 2 kaps Wapnia, ale jest jeden szczegół - to trochę kosztuje jednak, a ja jestem jeszcze uczniem (liceum) na utrzymaniu rodziców także jeszcze zobaczę ile będę stosował.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Następny temat

Trudne zadanie - mało wolnego czasu / zycie w biegu / dieta

WHEY premium