SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 388604

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Med Sci Sports Exerc. 2006 Apr;38(4):667-74.
Milk ingestion stimulates net muscle protein synthesis following resistance exercise.

Elliot TA, Cree MG, Sanford AP, Wolfe RR, Tipton KD.

Metabolism Unit, Shriners Hospitals for Children and Department of Surgery, The University of Texas Medical Branch, Galveston, TX, USA.
Abstract

PURPOSE: Previous studies have examined the response of muscle protein to resistance exercise and nutrient ingestion. Net muscle protein synthesis results from the combination of resistance exercise and amino acid intake. No study has examined the response of muscle protein to ingestion of protein in the context of a food. This study was designed to determine the response of net muscle protein balance following resistance exercise to ingestion of nutrients as components of milk.

METHOD: Three groups of volunteers ingested one of three milk drinks each: 237 g of fat-free milk (FM), 237 g of whole milk (WM), and 393 g of fat-free milk isocaloric with the WM (IM). Milk was ingested 1 h following a leg resistance exercise routine. Net muscle protein balance was determined by measuring amino acid balance across the leg.

RESULTS: Arterial concentrations of representative amino acids increased in response to milk ingestion. Threonine balance and phenylalanine balance were both > 0 following milk ingestion. Net amino acid uptake for threonine was 2.8-fold greater (P < 0.05) for WM than for FM. Mean uptake of phenylalanine was 80 and 85% greater for WM and IM, respectively, than for FM, but not statistically different. Threonine uptake relative to ingested was significantly (P < 0.05) higher for WM (21 +/- 6%) than FM (11 +/- 5%), but not IM (12 +/- 3%). Mean phenylalanine uptake/ingested also was greatest for WM, but not significantly.

CONCLUSIONS: Ingestion of milk following resistance exercise results in phenylalanine and threonine uptake, representative of net muscle protein synthesis. These results suggest that whole milk may have increased utilization of available amino acids for protein synthesis.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
dokladnie to samo badanie widzialem

tylko to jest porwnanie mleka do mleka
jakby wygladalo spozycie wiekszej ilosci mleka a spozycie mniejszej ilosci mleka + dosypka np.izolatu (tak aby kalorycznosc sie zgadzala)

skoro wiemy ze whole milk jest lepszejsze od low fat milk (tylko ze tam bedzie ok. ~10g/porcje fatu)
jakby wygladalo porownanie mleka (~500ml) a 250ml mleka + 15-20g bialka (np. wpi)


jakby wygladala synteza bialka wtedy

porownanie w sumie high fat do medium fat
jakby te wyniki wygladaly poruwnujac je deo wczesnijeszego przypadku

podejrzewam ze byly by ze wskaznaiem na mieszanke
wiec mozna by bylo wyciagnac wnioski ze jednak fat nie wskazany,czy tez ze wogole nie wskazany,czy tez jeszcze inna osoba ze wskazany w malych ilosciach


zalezy jaki ma sie punkt odniesienia czy wynik do ktorego sie porownuje - wlasna interpretacja wsrod kilku osob moze byc rozna analizujac nawet to samo badanie




Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-03-09 15:48:08

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ale wniosek jest lepszy
przy analogicznym skladzie
8-10 g tluszczu z przewaga nasyconych ma przewage nad ich zupelnym brakiem - niezaleznie od spojrzenia

a to chyba jedyne badanie ktore wskazalo na dodatkowy tluszcz jako plus (nie kojarze aby inne w ogle sprawdzaly ten aspekt)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17554
ale fat z oliwy z oliwek albo MCT
jest troszke inaczej traktowany jak tluszcz ze schabowego

Gdyby to twierdzenie było jeszcze prawdziwe. Schab to ma aż 6g tłuszczu i 19 g B 1:0,3
idealny na dicie weglowodanowej (tzw Japońskiej) :P

METHOD: Three groups of volunteers ingested one of three milk drinks each: 237 g of fat-free milk (FM), 237 g of whole milk (WM), and 393 g of fat-free milk isocaloric with the WM (IM)

Czy dobrze zrozumiałem
1 grupa mleko bez tłuszczu 237g
2 grupa mleko z tłuszczem 237g

Tu nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem
3 grupa mleko 393g mleka bez tłuszczu o podobnej ilości kalorycznej co 237g (jak w grupie II) 393=237 kcal=kcal wariant II?

Wyrzut insuliny może wystąpić za pomocą Ww (lipa) oraz przez walinę, leucyne, izoleucyne znajdującą się w białku (tak stworzyła to natura mięso- białko&tłuszcz)
W mleku mamy pod dostatkiem Ww i mało T
Wniosek:
1)Pomimo wyrzutu insuliny, ilość energii potrzebnej do syntezy białka była zbyt mała, aby mogła ona zajść w sposób optymlany
2)ilość insuliny była podobna,ilość energii potrzebnej do syntezy białka była większa-pochodziła z tłuszczu
3)pomimo większego wyrzutu insuliny (ilośc białka i węglowodanów), zabrakło wystarczającej ilości energii do przeprowadzenia prawidłowej syntezy białka
4) ilość energii z T jest większa niż z Ww
5)Przy większej ilości białka, mniej wartościowego białka (białko referencyjne żółtko B:T:W 1:2:0,04)potrzeba odpowiednio większej ilości energii, aby synteza białka przebiegała w sposób właściwy
6)Ilość energii (ATP) w większym stopniu wpływa na syntezę białka niż sama insulina
7)większa ilość energii (ATP) wpływa na lepsze trawienie (rozkład białek do aminokwasów)

Jednak potrzebne sa dalsze badania, aby....
Takie wyciągnąłbym wnioski ktoś może dopisać swoje :P

Zmieniony przez - Maniek_M w dniu 2011-03-09 18:45:20

Niech masa bedzie z wami ....:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
pytania kieruj do autorow badania (nie majac full tekstu nie podejmuje sie nawet probowac wyjasnic mechanizmow)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Dobra...

Dzisiaj mój pierwszy i jedyny dzień kryzysu związany z tym sposobem odżywiania. Wczoraj wrąbałem 100g otrębów i organizm zechciał się tego natychmiast pozbyć. To spowodowało, że dzisiaj było mi dość zimno i bolała mnie głowa (może ciśnienie też, ale od razu jak zjadłem - przeszło). Nigdy wcześniej, stosując jem/nie jem tak nie miałem. Może to z powodu zakwaszenia, może z nadmiaru błonnika, nie wiem, otręby wymieniłem na coś innego, poprawiłem dietę, dodałem szpinaku.

Zamierzam stosować jem/nie jem połączone z SKD. Może brzmi groźnie, ale śledzę cały czas swój organizm i to chyba jedna z najlepszych dla mnie opcji. Cóż, zobaczymy. O minerały, witaminy, równowagę kwasowo-zasadową zadbałem (szpinak pomaga, powaga).

Schudłem na tej diecie jakieś 2,5 kg (z czego część to pewnie woda i cukier, ale drobna ilość, bo ciągle jechałem na low carbie) przy niskiej wadze (67,2 dzisiaj) i dość niskim poziomie tłuszczu(13,5%), ale nie chcę być większy i w ogóle ciężko byłoby mi to osiągnąć, bo nie mogę ćwiczyć siłowo z obciążeniem, więc...
Równocześnie chudnąc cały czas poprawiam siłę. Pas poszedł o 2,5cm w dół. Ramię o pół centymetra, ale zauważę, że ostatnio większą ilość węgli jadłem w czwartek tamtego tygodnia.

Biniu - serdecznie dziękuję. Świetna sprawa.

EDIT: nie dodałem, że ciągle stosowałem dłuższe przerwy między posiłkami (21-22 godziny), ćwiczę siłowo, dużo spaceruję i przed treningami nie stosuję BCAA.

Zmieniony przez - Testudos w dniu 2011-03-12 16:27:45

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
OMG
22h?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Noo... Tak. Właśnie tak.

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
Testudos no ale to chyba w takim razie codziennie jadłeś o innej porze, bo chyba nie chcesz powiedzieć że wciskałeś cały bilans w siebie w 2h?


---

a ja melduję, że odnośnie skóry(trądziku) to jest OK nadal, może gdzieś tam coś wyskakuje lekko czasem, ale jest na prawdę dobrze

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
"Testudos no ale to chyba w takim razie codziennie jadłeś o innej porze, bo chyba nie chcesz powiedzieć że wciskałeś cały bilans w siebie w 2h?"

Jestem kurduplem, nie potrzebuję dużo xP Jem tak ~2500 kalorii w te dwie godziny. O tej samej porze z odchyłami o pół godziny/czterdzieści w dni treningowe (bo na trening mi schodziło, a zaczynałem jeść dopiero po treningu).

Ale to nic specjalnego, wciskać na siłę nic nie muszę. W mięsie/jajach to wcale nie jest tak dużo, a zjada się z przyjemnością. Trochę warzyw, ziaren i jedziemy dalej.


Zmieniony przez - Testudos w dniu 2011-03-13 09:02:35

Every f***ing thing is possible.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Następny temat

Trudne zadanie - mało wolnego czasu / zycie w biegu / dieta

WHEY premium