SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 386316

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
wiem ze pisalem do matki aby zalozyla mi prenumerate - wiem na MD mam i na 50% na PB tez/albo KiF wiec jutro wykonam tel. i bede wiedziec

Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-02-16 23:00:01

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Mam tylko na masie 3400 kcal do zjedzenia w ciągu parę h, więc jest ból. Po prostu wciskanie na siłę żarcia. Odruchy wymiotne po miesiącu już były na porządku dziennym. Na redukcji idealne, ale na masie męczarnia zwłaszcza dla osoby, która próbuje jeść czysto. Oliwa tutaj ratuje, ale też jej picie mi zawsze nie wchodziło i odruchy wymiotne, to normalka. Nie wyobrażam sobie gdybym miał jeść na J/NJ 4500-5000 kcal. Musiałbym chyba zacząć jeść o 14-15, żeby dać radę do 1-2 skończyć. Teraz przy tylu kaloria jem praktycznie do 1 w nocy. Jestem mieszańcem endo/mezo i zawsze lubiłem jeść. Dzięki temu przestałem patrzeć na jedzenie jak na coś miłego

Zmieniony przez - Ludi_ w dniu 2011-02-17 00:04:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1702 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26527
Obserwuję ten temat od dłuższego czasu i sam się nad tym zastanawiam nad tą dietą.
Próbowałem się już odchudzić kilka razy, ale niestety nie udało mi się
Teraz znowu jestem tłustą leniwą świnią. W pracy spędzam 10 h w tygodniu, do tego pracuję w każdą sobotę 8 h.
Nie chcę mi się gotować posiłków do pracy rano, tak robiłem wstawałem o 5.30 i gotowałem.... Ta dieta jest idealna pod takich leniów jak ja.

Mam taki mały zarys diety i tego co się zamierzam trzymać zaczynając redukcję od marca:

na czczo aeroby zacznę 3 razy po 30 minut (chcę wydłużyć do 1 h i 5 razy w tygodniu) kręcić na rowerze i tutaj nie wyobrażam sobie nie zjeść porządnego śniadania idąc do pracy

1. śniadanie około 6.00 rano - 100 g płatków owsianych, 8 białek jaj, 20 g białka z prochu smażone na Pamie + owoc (banan, jabłko, co jest pod ręką)

od 7 do 17 praca (kawka, woda z cytryną, zielona herbata)

17.30 trening 1,5 h (4 razy w tygodniu - wtorek, środa, sobota niedziela)

19.15 w domu i zaczynamy gotowanie !!

20.00 mamy 13 h przerwy od jedzenia

2. WPI 50 g

3. posiłek 250 g mięsa (kurak, krowa, wieprzowina,indyk) + 100 g ryżu/ziemniaków/makaronu + dużo warzyw (tutaj nie mam zamiaru sobie żałować) + 10 g oliwy

4. jak wyżej

5. przed spaniem 2 duże miarki odżywki białkowej z oliwą 10 g

Zacznę lajtowo, aloes i żurawina w płynie, chrom, omega 3, witaminy multiple sport.
A dopiero potem wrzucę spalacze i cały zestaw różnych suplementów. Dorzucę dużo białka w postaci aminokwasów w tabletkach.

b t w policzyłem na oko:
250 g białka + 240 węgli + 30 g tłuszczy

1000 kcal + 1000 kcal + 300 kcal + kcal za warzyw i zmieszczę się w zapotrzebowaniu = 2700 kcal
będzie dużo białka i wystarczająca liczba węgli, żebym się nie czuł senny...

Moim zdaniem żarcie trzeba dobierać tak, żeby po tygodniu się nie znudziło. Żeby nie rzucić tego wszystkiego na bok patrząc na kurczaka i ryż.....blehhh

Dlatego będę jadł owoce i warzywa !!

Biniu jak oceniasz mój plan, czy coś takiego ma w ogóle sens ? Te porannne śniadanko po aerobach ? Po takim wysiłku trzeba zjeść

Solaros
co o tym myślisz ? Widziałeś mój zestaw ostatni Już niedługo ruszam !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Ja bym się bał kręcić aero z rano. Lepiej olać rano aeroby i zostać na poście 16 h i dopiero po treningu kręcić. Organizm już wie co ma po treningu zrobić z żarciem Przez pierwszy tydzień jest ciężko ssanie z rana i tak do posiłku. Dopiero na treningu puszcza, ale później jest tylko lepiej. Czasami w dnt zapominałem, że mam zjeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Kamiru

no taka redukcja, ze dzisiaj moje posilki skladaly sie z pizzy i bialka )

a bo to pierwszy raz szewc bez butow chodzi ?

ale podstawa byla
i ilosc kalorii
i ilosc tluszczow (ew jakosc)
no i ilosc bialka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Dzięki temu przestałem patrzeć na jedzenie jak na coś miłego

jedzenie ma sluzyc (prze)zyciu

ale nie moze odpychac

zmniejsz moze dlugosc postu
lub moze np w weekend rob ladowania odstepujac od J/NJ ?

inna opcja sa dwa posilki wysokokaloryczne w formie plynu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Zabrzanin
kilka uwag

1. zaproponowany schemat tylko z przymknieciem oka mozna uznac za J/NJ
bardziej za J/NJ/J/NJ

masz dwa posty w ciagu dnia nocny i dzienny

dwa razy przestawiasz na mini ekstrema

nie do konca rozumiem to zdanie - w tym miejscu ...

20.00 mamy 13 h przerwy od jedzenia ???

2. z pewnoscia nalezy oczekiwac duzych problemow z apetytem

3. nie jestem pewien czy nei lepiej popijac jakis posilek w ciagu dnia - shake - i dopuscic J/NJ

4. bardzo !!! niska ilosc tluszczow 30 g ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1702 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26527
Biniu

1. No masz rację, że to jest J/NJ/J/NJ - bez sensu

W tym zdaniu chodziło, że mam 13 h postu od 7 do 20.

2. No będzie mi tak burczeć w brzuchu, ze wszyscy w pracy będą słyszeć Brzuchu chce jeść !!

3. Odrzucę aeroby rano i będę je robił wieczorem jak mój synek będzie wykąpany, najedzony i pójdzie spać i będzie 100 % J/NJ

4. Dorzucę oliwy do 60 g, ma najlepsze działanie termogeniczne i dojdzie jeszcze tłuszcz z omegi. Napisałem 30 g zdrowych tłuszczy. Wiadomo, że w jedzeniu inne tłuszcze się znajdują



Ludi_
Nie za bardzo mam czas, żeby kręcić aero po treningu, jak przyjdę do domu to trzeba jeść !! Synek u mnie w domu rządzi i to on ustala co i jak !!


To zrobię tak:

od 7 do 17 praca
od 17.15 do 18.45 trening siłowy
a potem żarcie !!

1. WPI 50 g po treningu + owoc + 50 g płatków owsianych
2. mięso 250 g + węgle 100 g + 20 g oliwy + warzywa
3. mięso 250 g + węgle 100 g + 20 g oliwy + warzywa

aero

4. WPI 50 g + oliwa 20 g

= 220 g b + 210 g w + 60 g t
2700 kcal i bilans zapewniony

O 23 muszę iść spać i musi być minimum te 7 godzin snu. Musi być zapewniona minimalna regeneracja...

I będzie J/NJ !!

Bez jedzenia syfu !!


Jedynie Biniu czego się obawiam to, że jak wpadnę do domu i jak zaatakuję lodówkę to nie przestanę jeść do 1 w nocy !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. No masz rację, że to jest J/NJ/J/NJ - bez sensu

zgadzamy sie co do podstaw

W tym zdaniu chodziło, że mam 13 h postu od 7 do 20.


czyli kolo treningu nic ??

eee to nie dla mnie

2. No będzie mi tak burczeć w brzuchu, ze wszyscy w pracy będą słyszeć Brzuchu chce jeść !!


przerabialismy juz

napoje pomagaja

3. Odrzucę aeroby rano i będę je robił wieczorem jak mój synek będzie wykąpany, najedzony i pójdzie spać i będzie 100 % J/NJ


nie widze rowniez przeszkod do aerobow rano - jesli nie HIIT

4. Dorzucę oliwy do 60 g, ma najlepsze działanie termogeniczne i dojdzie jeszcze tłuszcz z omegi. Napisałem 30 g zdrowych tłuszczy. Wiadomo, że w jedzeniu inne tłuszcze się znajdują

jesli dokladasz kalorii i chcesz sie redukowac - musisz cos ujac - zgaduje ze ww



cos przed treningiem - moj typ BCAA (popijam rowneiz Xplode w trkacie )


sen
wiele osob raportuje potrzebe mneijszej ilosci - ale wiadomo jak sie da NIC na sile nie skracac !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
ciekawe i kontrowersyjne

wynika z tegpo ze wszelkie zasady zywieniowe mozna odrzucic , jesc po swojemu i dopisac do tego jakas filozofia



warto byloby to sprawdzic , jednak nie bardzo widze jak to wkomponowac w moj plan dnia :



8.30-9.30 - silownia
11-21 praca
1-8 spanie
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Wiecej