SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 388613

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
na redukcji jesli tolerujesz zawsze mile widziany

proponuje Thermo Stima
bo wiele osob potwierdza m.in. tlumienie apetytu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Biniu - potrzebuję szybkiej odpowiedzi, a u Ciebie najczęściej można ją właśnie dostać. Jak nie wyjdzie, cóż, przeżyję.

Ja to ten co ketogeniczną postanowił stosować na jem/nie jem. No i co z tego wychodzi? No właśnie...

Boli mnie głowa jak sam sku******. Ostatni dzień z wysokimi węglami miałem dokładnie trzynaście dni temu. Przez te trzynaście dni węgle 10-20 gram przeciętnie. Chyba powinienem zaadaptować się do ketozy?

Pytania takie:
- może duża ilość tłuszczy mimo wszystko mi nie służy? Przerzucić się na niskotłuszczowe, wysokowęglowe jem/nie jem oparte na samych zdrowych produktach (kurczak, twarogi, kasze, makarony pełnoziarniste, ryż parboiled, strączkowe, chude ryby, warzywa, owoce) i zobaczyć, jak mi z tym idzie?
- może zakwaszenie? Chociaż nie wiem, czy tak szybko mogłoby się pojawić. Z negatywnych skutków wyczytywanych w zakwaszeniach mam tylko ten ból głowy...
- czytałem na innych forach, że ludzie też mają ten problem z przechodzeniem w ketozę. Ale u nich to trwa trzy dni od zaczęcia, nie trzynaście...
- było coś o dehydracji, ale ważąc te ~67kg piję jakieś dwa litry wody, nie licząc tej w pożywieniu. Obniżenia potliwości jakoś nie zauważyłem.

W tej ketogenicznej najbardziej cieszy mnie to, że jem co lubię (tłuste mięsa przede wszystkim) i nie muszą maniakalnie wszystkiego ważyć. Boję się, że jeśli przerzucę się na wysokowęglową, to przytyję, chociaż fakt jedzenia np. 4h zmniejsza tę szansę...

Ból jest paskudny, szczerze powiem. Niby nie mocny, ale pulsujący i irytujący, na środku czoła, od wysokości brwi do końca czoła.

Proszę o pomoc. Bo co nie zrobię, to źle...

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1408
no w tym rzecz ze jeszcze nigdy spalacza nie bralem..
a Thermo stima bym z checia uzyl gdybym mial go gdzie kupic
w Niemczech, w moim miescie nie znalazlem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Testudos

bol glowy faktycznie moze byc spowodawany przechodzeniem w ketoze lub/i glodem

wnioskuje ze kalorii zbynio nie obciales
wiec stawiam na ketoze

zrob prosty eksperyment

przejdz na 2 dni na 150 g ww obcinajac tluszcze o identycznej kalorycznosci
zobacz jak zareagujesz !

czy byles juz ketozie przez dluzszy czas ?
ja wiem ze to nie pocieszenie
ale sam 3 razy podchodzilem do diety keto zanim sie przestawilem

2 litry wydaja mi sie nieco niska iloscia wody
zobacz czy mozesz podbic o 0,5 l

Przerzucić się na niskotłuszczowe, wysokowęglowe jem/nie jem

znow skrajnosc ...
a moze jak radze od poczatku - dieta zbilansowana oparta o spora ilosc bialka ?


Boję się, że jeśli przerzucę się na wysokowęglową, to przytyję


zdanie
tyje sie od nadmiaru KALORII nie wzielo sie z powietrza
choc z pewnoscia bedzie trudniej o np uzylenie

jak mowie zobacz 150 g ww
i raportuj !

zdrowia zycze !

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2011-03-17 08:10:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Matt_xD

a maja produkty Olimpa ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3090
Biniu.
Stosuję się do Twoich wypowiedzi na temat żywienia i suplementacji i w większości sprawdzają się u mnie, stąd pytanie jako do osoby mającej ode mnie duuuużo większą wiedzę i dostępność do badań i opracowań:
wczoraj usłyszałem od osoby która niedawno zakończyła kurs dla trenerów osobistych czy coś w tym rodzaju - więc z tego względu informacja wydaje się godna sprawdzenia, że BCAA powinno się wypić przed treningiem ok 20-30min, a następnie jeżeli po treningu są jeszcze aeroby to pod koniec treningu przed aerobami drugą porcję BCAA. W czasie treningu siłowego nie powinno się popijać BCAA, tylko samą wodę, bo proces trawienia aminokwasów ściąga wodę z organizmu i brakuje jej w mięśniach przez co nie można ich napompować. Mogłem coś przekręcić, koleś również, ale wydaje mi się, że pytanie jest dość sensowne.


Zmieniony przez - Ghost1974 w dniu 2011-03-17 09:14:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
powyze zdanie mozna by w ogole rozpoczac rozpatrywac gdyby nasz uklad pokarmowy dzialal w prozni
ale bardzo rzadko tak dziala
ew rano po mizernej kolacji

inaczej caly czas nastepuje proces trawienia


a
opcja przedstawiona wyzej nie jest zla
zapewnia dostep aminowkasow przez caly czas

ja poprostu lubie pic smakowo i dostarczac z kazdym lykiem rowniez BCAA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1408
Wiec Biniu znalazlem jeden sklep internetowy z rzeczami Olimpa ale jest cholernie drogo
Thermo Stim (60 kaps) 18 euro = 72zl (w sklepie sfd 36zl)
Thermo speed extreme (120 kaps) 22,50 euro = 90zl (w sklepie sfd 49zl)

Wiec roznica jest ;/
no ale sie zastanowie..

a jesli bym sie skusil to bardiej proponujesz TS czy TSE i w jakiej ilosci(ile opakowan)??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Biniu - wczoraj właśnie układałem sobie jadłospis mniej więcej na dzień dzisiejszy.
Postanowiłem dać sporo białka, tłuszczu trochę mniej niż gram/kg masy ciała i węgli z samych dobrych źródeł (brązowy ryż, kasza gryczana, płatki owsiane, trochę owoców, warzywa). Wychodzi z 2,3g białka/kg, 0,8g tłuszczu/kg, 3,5g węgli/kg.
Miałem tak zacząć od dzisiaj, ale dopadł mnie już z rana taki męczący ból głowy, że postanowiłem spróbować to zwalczyć. No i co? Wrąbałem pięć słodkich bułek, kilka cukierków, dwa jabłka, niestety, w okresie postu.
Samopoczucie od razu lepsze.
Ból ćmi jeszcze trochę, ale wg mnie mniej.

Teraz poczekam chyba, aż skończy się mój dzisiejszy okres "postu" i zjem to, co zaplanowałem.

A wysokotłuszczowa wydawała się taka fajna na samym początku. Ech.

No nic, wygląda, że jestem na dobrej drodze do lepszego samopoczucia.

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Testudos mój kolega miał bardzo podobne objawy co Ty na CKD (z tym, że bez J/NJ) i okazało się, że to wina zbyt wielkiej ilości otrębów w diecie. Po prostu chyba źle przyswajał niektóre rzeczy. Jak odstawił otręby i zaczął jeść więcej warzyw to od razu mu przeszło. Może masz to samo? Oczywiście mogę się mylić ale kto wie
Ja na szczęści z tych co w ketozę wchodzę bez problemu i świetnie się czuję. Chociaż teraz jem 150 g węglowodanów (nie licząc warzyw) i też jest super :D
Nawet by mi się przydało coś co by mnie spowolniło do "tempa bardziej religijnego", bo spać nie mogę i mnie nosi

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Następny temat

Trudne zadanie - mało wolnego czasu / zycie w biegu / dieta

WHEY premium