SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 388552

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
.... a nawet jesli insulina sie podniesie - to i tak nie ma nadmiaru cukru we krwi!

a jak dzialaja ziolka typu bananowiec czy lagerstremia czy inne stosowane od wiekow w pomocy diabetykom?
odbizaja poizom cukry we krwi - ale podnoszac insuline
tyle ze jesli brak nadmiaru cukru we krwi - powoduja lepsze wchlanianie do komorek miesniowych (ale nie tylko) - powoduje spadek pozimu glukozy i tym samym przyspieszaja lipolize
tak wiec nawet wysoka insulina - przy braku nadmiaru cukru we krwi - nie jest taka zla

inaczej dziala insulina jesli jej wzrost powoduja cukru a troche inaczej jesli inne skladniki - czy chociazby leucyna

wzrost jest maly,ale tym samym powoduje upchanie glukozy ktora jest we krwi do miesni - wiec powoduje spadek poziomu glukozy we krwi - a ze cialo dazy do homeostazy - tak wiec po tym czasie spalany jest fat w celu uzyskania energi

......biniu?


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-02-17 15:42:01

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
male pytanie skoro po poscie noscnym w krwioobiegu nie ma zbyt duzo cukru - dominuja kwasy tluszczowe
to jesli post przedluzymy ow poziom bedzie jeszcze nizszy

nie widze koniecznosci dodatkowych BCAA - nie bardzo jest co oszczedzac - organizm niezmuszony (przyzywczjaony do korzystania z energii z kwasow tluszczowych i ketonow) nei bedzie siegal po bialka ustrojowe w nadmiarze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
sorki biniu - ale troszke podraze temat - mam nadzieje ze mi wytlumaczysz i rozwiejesz watpliwosci
ciala ketonowe powstaje m.in. w czasie dlugotrwalej glodowki,przy braku wegli czy substancji glukogennych,gdy glikogen jest wyplukany
w przypadku 16/8 raczej taka sytuacja nie bedzie miala miejsce
ba
glikogen watrobowy bedzie pusty po ok 24h+

na stronie pisze:
"After depleting glycogen, amino acids are recycled to be broken down for glycogen through gluconeogenesis. "

This is an ongoing process, but liver glycogen does not need to be depleted in order for amino acids to contribute to the maintenance of blood glucose. The longer the fast, the greater the contribution - for example, after 16 hrs, aminos will start contributing more than 50% to the amount of glucose in your blood stream. After 24-28 hrs, 100%.

"We see increases in three of the four hormones driving lipolysis, indicating a propensity towards fat burning. Somewhere around 12-18 hours, lipolysis becomes a major energy pathway, producing energy from body fat. "

Yes. In fact, after an overnight fast, 2/3 of the energy burnt are free fatty acids. Eat breakfast and you'll be putting the brakes on this process, of course.

stad pytanie - kiedy to jeszcze glukoneogeneza a kiedy juz lipoliza?
w tym samym czasie?
Marcin pisze ze po 16h (od ostatniego posilku) 50% energi to beda stanowic aminki - stad pomysl na bcaa
po 24h postu - 100% aminki
ale linijke nizej pisze ze po 12h glownym dostarca energi beda WKT

...?

z biochemii mialem tyle co czynienia co nic - wiec bedze wdzieczny jesli wytlumaczysz co nie co

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ilosc aminokwasow ktore sa zuzywane gdy brakuje ww
zalezy od 'efektywnosci' organizmu

jesli ogranizm nie potrafi korzystac z kwasow tluszczowych i ketonow bedzie wymagal aminowkasow 'wlasnych'
tzn typ carbburning
jesli organizm przestawi sie - a po paru dniach nastepuje MINIMALIZACJA zapotrzebowania na glikogen do ulamka tego co na poczatku a rosnie znaczaco wykorzystanie cial ketonowych oraz KT

dlatego po poczatkowej gelbokiej ketozie nagle osoby na diecie ~30g stiwerdzaja beldenie ze nie sa w ketozie bo w moczu nie wydalaja cial ketownych - te sa poprostu efektywniej wykorzystywane

stad moje polacznie diety keto z dieta J/NJ
im ktos sie lepiej czul i dluzej przebywal na keto/LC tym latwiej przestawi sie na J/NJ
podobne szlaki sa wykozrytywane
z tym ze na diecie wyskotluszcowej paliwo stanowia (wuproszczeniu) tluszcze spozyte to na J/NJ pod koniec postu to glownie tluszcz wlasny

mam nadzieje ze pokrotce udalo mi sie niczego nie przekrecic i jasno poukladac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
jesli ogranizm nie potrafi korzystac z kwasow tluszczowych i ketonow bedzie wymagal aminowkasow 'wlasnych'

i wlasnie to mnie martwi
stad pytanie o bcaa
zaszkodzic nie zaszkodza

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie napisalem ze zaszkodza - musialbym sie zastanowic dluzej a padam na ryjek - wydawanie numeru Perfect Body wykancza

ze wzgledu na cene BCAA zastanowic sie musialbym czy pomoga w czyms

na szybko nie widze koniecznosci jak wskazalem wyzej

po miesnie nie bedzie organizm siegal juz po chwili przestawienia - to moja opinia na teraz
ale jak mowie to koncowka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8989
Witam!
Troche tych stronek sie narobilo, wiec z gory przepraszam jesli ktos zadal juz takie pytanie. Ucze sie w trybie 'drugiej zmiany'.
Chodzi o to, ze wychodze z domu pomiedzy 11 - 13, a wracam pomiedzy 17-20.
Strasznie mnie to rozwiazanie zainteresowalo, tym bardziej ze na kwiecien-maj szykuje mi sie troche redukcji.
No i teraz pytanie - czy przy moich godzinach pracy da sie to jakos pociagnac, czy raczej nie ma sensu i jechac na standardzie?

Pozdrawiam!

It doesn't matter how hard you can hit, but how hard you can get hit and keep going.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
"
stad pytanie - kiedy to jeszcze glukoneogeneza a kiedy juz lipoliza?
w tym samym czasie?
Marcin pisze ze po 16h (od ostatniego posilku) 50% energi to beda stanowic aminki - stad pomysl na bcaa
po 24h postu - 100% aminki
ale linijke nizej pisze ze po 12h glownym dostarca energi beda WKT

...?

z biochemii mialem tyle co czynienia co nic - wiec bedze wdzieczny jesli wytlumaczysz co nie co "



to dosc proste

energia dla organizmu = wolne kwasy tluszczowe + weglowodany

weglowodany = glikogen + glukoza z glukoneogenezy /z aminokwasow, mleczanu etc./

po 16h w duzym uproszczeniu masz cos takiego

energia dla organizmu = 2/3 * wkt + 1/3 * (1/2 * glikogen + 1/2 * glukoneogeneza)

po 24h masz

energia dla organizmu = >2/3 * wkt + <1/3 * (~0 * glikogen + ~1 * glukoneogeneza)


mocno upraszczajac ale taki jest sens tego co napisal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
w ktoryms z modeli dawkowania Marcin sugerowal walenie bcaa co ~2h
ale fakt bylo to po treningu silowym

nie wiem moze zle rozumuje troche - ale jesli dostarcza sie wegle (w tych 8h) jakies ilosci to organizm nigdy nie wejdzie w typowa ketoze
nie bedzie ich nadmiaru - ale nie bedzie tez glikogen pusty

o ketozie na tej diecie - spozywajac 100-200g wegli raczej nie moze byc mowy (no chyba ze sie myle)
co innego jesli ma miejsce glodowka (do 30g wegli) to w ciagu kilku dni organizm sie przestawi na takie zrodlo energii

ale mnie nurtuje pytanie - kiedy organizm jako zrodlo energi wykorzystuje aminokwasy glukogenne (z rozpadu bialek) - a kiedy produkty lipolizy (glicerol albo wkt)?


ed.
dzieki kazam
o to mnie chodzilo
wiec stad pytanie - laczace sie z tym powyzej

ze wiecej niz 16h na glodowce nie bedziemy na tej diecie
wiec jakis % (1/6 zapotrzebowania energetycznego) zawsze bedzie pobierany jako wynik glukoneogenezy - wiec aby zabezpieczyc bialka miesniowe - dostarczamy aminokwasy z zewnatrz
....?

teraz juz czytso teoretycznie
jesli glikogen bedzie empty - jesli dzien wczesniej byl np.DNT
zjedlismy malo wegli/czy koniec redukcji i zchodzimy z wegli,etc.

wiec mija ok.40h - a na pewno ponad 24h od ostatniego posilku weglowego
zostaje opcja ta druga czyli 66% WKT + 33% glukoneogeneza
wiec aby zminimalizowac uzycie wlasnych aminokwasow zlym pomyslem jest dorzucenie 'chemii' w postacie eaa/bcaa?
(wiadomo ze nie tylko aminki glukogenne moga byc substratem)

tak wiec minimalizujemy zuzycie naszych bialek jeszcze bardziej



Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-02-18 02:40:08

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
kolejna sprawa - to nie wiem czy byla wyciagana kwestia ilosci posilkow?

jesli tak to sorki - nie mam czasu wglebic sie w cale 80kilka stron
ale jesli nie - to ta ilosc nie musi wynosic 3
maxymalny okres 'uczty' ma wynosi 8h (ale moze tez mniej)
i uwzgledniejac wszytskie mity jakie zostaly obalone - tak naprawde mozna wciagnac 1-2wielkie posilki
lub tez 4-5malych
tak aby dostarczyc tyle kcal ile mamy zamiar

.....si?


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-02-18 02:43:57

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Następny temat

Trudne zadanie - mało wolnego czasu / zycie w biegu / dieta

WHEY premium