SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 388182

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Więc co będzie lepsze B+T+warzywa, czy B+T+WW+warzywa przy schemacie:
13:00 jem 25% całości
trening
WPC
16:00 jem 50% całości
21:00 jem 25% całości


jesli dobrze Ci sie cwiczy silowo bez udzialu weglowodanow (np pozostalosc po diecie low carb/keto)
wtedy wolabym przed treningiem bez ww
jesli jednak NIE dajesz rady (uzaleznienie od ww lub/i duze objetosci treningowe) wtedy dostarcz je rowniez z pierwszym posilkiem

reszta wyglada mi OK jesli chodzi o godziny - zobaczymy co z reszta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Nie brakuje mi energii, wygląd mnie zadowala (profil). Na diecie J/NJ kcal dzienna była podobna, ale efektywność o wiele lepsza. Parcelacja mikroskładników i działalnie układu endokrynologicznego jest o wiele lepsza.

Jestem po drugim treningu siłowym, który poszedł rewelacyjnie.
Zajadam kuraka z ryżem i warzywami i czuje jak rozpala się mój metaboliczny piecyk


wytluszczenia moje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Fakt, jest to dość nietypowe rozwiązanie ... jeść na noc i jeszcze spalać tłuszcz.

a bo to pierwszy MIT z ktorym sie rozprawiam ...

Sama tak kiedyś się odżywiałam. Niestety u mnie to za bardzo się nie sprawdziło. Poranki były dla mnie straszne. Nie mogłam się dobudzić i byłam jakaś taka nie do życia.


cos stawiam na zle rozplanowanie posilkow i makroskladnikow
choc oczywiscie nie moge wykluczyc POJEDYNCZYCH osobniczych wyjatkow

W ciągu dnia problemu nie było nawet na trening siły były. Biegałam i nawet udało mi się poprawiać czasy, ale wole jednak posiłki rozłożyć sobie przez dzień. :)


ja tylko wskazuje droge ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 216 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18642
a bo to pierwszy MIT z ktorym sie rozprawiam ...

mnie też to cieszy ,że schematy jakie zdążyły się głęboko zakotwiczyć nie są jedynym środkiem do osiągnięcia celu a jedynie alternatywą. Bardzo dobrze ,że są te testy, można poszerzyć swoje doświadczenia i wybrać najlepsze rozwiązanie :)

cos stawiam na zle rozplanowanie posilkow i makroskladnikow

możliwe ,że tak było. Nie przykładałam się za bardzo do jakości mojej diety. Z tego co pamiętam i jak sobie analizuje nie jadłam dużo węglowodanów. Pewnie to przez to moje otępienie poranne i wyczerpanie. Szkoda ,że nie mam tego numeru bo mogłabym zobaczyć co robiłam niewłaściwie.

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3090
Prześledziłem całość i widzę same pozytywy tego systemu żywienia. Chciałem pisać do Redaktora naczelnego (Biniu) kilka pytań odnośnie opisanego w Perfect Body Carb Cycling, ale teraz jestem przekonany, że ten system lepiej się sprawdzi u mnie. Jestem po 3 miesiącach diety ketogenicznej, zrzuciłem 7% tłuszczu, ale przy tym też i trochę masy mięśniowej. Chcę zacząć robić masę, a ponieważ przy dużej ilości węgli otłuszczam się to proszę o sugestie (Biniu):
pracuję do 15.30 więc siłownia ok 16 - 16.30.
Przed siłownią 10 gram BCAA Xplode.
Bezpośrednio po treningu - co tu? musi być odżywka białkowa?
Jak powinien wyglądać rozkład BTW w przypadku osoby otłuszczającej się po dużej ilości węgli – w moim przypadku wyjściowy bilans to 2700 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
cos stawiam na zle rozplanowanie posilkow i makroskladnikow

możliwe ,że tak było. Nie przykładałam się za bardzo do jakości mojej diety.


jak wspomnialem wlasnie na to stawiam

o ile pamietam NIE podawalem w artykulach podzialu na makroskladniki gdyz jakos nie sadze aby to bylo na stale ustalone

raczej klade nacisk na odpowiednia ilosc poszczeglnych makrosklandikow
jak zawsze dostosowanie zostawiajac Wam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Chciałem pisać do Redaktora naczelnego (Biniu) kilka pytań odnośnie opisanego w Perfect Body Carb Cycling, ale teraz jestem przekonany, że ten system lepiej się sprawdzi u mnie.

z pewnoscia mniej kombinacji a i efekt wydaje mi sie ze moze byc lepszy/latiwjeszy do osiagniecia

Jestem po 3 miesiącach diety ketogenicznej, zrzuciłem 7% tłuszczu, ale przy tym też i trochę masy mięśniowej. Chcę zacząć robić masę, a ponieważ przy dużej ilości węgli otłuszczam się to proszę o sugestie (Biniu):
pracuję do 15.30 więc siłownia ok 16 - 16.30.
Przed siłownią 10 gram BCAA Xplode.


czyli na 20-30 min przed BCAA Xplode

Bezpośrednio po treningu - co tu? musi być odżywka białkowa?

jesli stac to preferuje do popijania PODCZAS treningu BCAA XPlode - znow 10 g BCAA

bezposrednio po treningu jesli niedlugo pierwszy pelen posilek - nie widze koniecznosci czegokolwiek
ale jesli przerwa dluzsza WPC+carbo/gainer jak najbardziej na miejscu

Jak powinien wyglądać rozkład BTW w przypadku osoby otłuszczającej się po dużej ilości węgli - w moim przypadku wyjściowy bilans to 2700 kcal.


nie znam wagi ale
2,5-3 g bialka na kg ciala
min 30 % tluszczu
ww -120-150g
i reszte kalorii dobic z ww lub tluszczow (stawiam na tluszcze)

przelicz wg swojej wagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Prześledziłem całość i widzę same pozytywy tego systemu żywienia.

jestes ew jeden minus o ktorym ktos wspominal

uczucie chlodu podczas dnia ale wiekszosci to NIE przeszkadza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
ja nie odczuwam chłodu
ale za to odczuwam gorąco po posiłku

z natury nie jestem zmarzluchem, więc może to dlatego

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
o tym tylko jedna osoba wspominala

o upale po posilku wiekszosc
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Następny temat

Trudne zadanie - mało wolnego czasu / zycie w biegu / dieta

WHEY premium