SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 389054

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ludi to jest tak specjalnie, żebyś się zainteresował a potem kupił magazyn w kiosku

Ludzie pytają o to jak organizm zareaguje na przejście na 'zwykłą' dietę 6 posiłków co 3 h. Ja w tej chwili nie wyobrażam sobie innego niż jem/nie jem sposobu odżywiania. Jedzenie co 3-4 h w moim przypadku nie dawało nic pozytywnego. Byłem głodny między posiłkami bo jednak powiedzmy 2400 kcal na 6 to 400 kalori, a na 3 to 800. Brzuch mi mielił z rana, problemy z robieniem śniadania, posiłku do szkoły. Teraz to już nie problem. Owszem brzuch jest napełniony jedzeniem, ale jeśli je się powoli to nie ma problemów żadnych.

I jeszcze pytanie (pytania),
planuje wstępną redukcję przez 60 dni. Kilka spraw co do tego.

Minimalny aktywność w ciągu tygodnia to będzie 3x FBW. Do tego aeroby w postaci biegu, minimalnie 1x, ale to zależy od tego jak będę zajęty, raczej będzie to 2x i więcej razy w tygodniu (ale nie więcej niż 4x, w dni bez FBW). Oprócz tego, w-f w szkole ale to różnie, raz piłka to się trochę zmęczę, ale bywają dni kiedy wypada siedzenie na trybunach bo są jakieś zawody czy coś . Pewnie rowerem będę jeździł, w piłkę porządnie z kolegami pogram.

Tak przy okazji mówiąc, to próbowałem już wcześniej redukować, ale do czasu gdy przeszedłem na jem/nie jem tylko mnie to denerwowało. Teraz trzymanie diety w 100% to żaden problem. Ale także nie liczę wszystkiego co do grama. Mniej więcej wszystko tak jak wyliczyłem. Najbardziej denerwowało mnie jedzenie z rana, przed treningiem. Teraz jest super wręcz. Najgorzej było przy przysiadach, wszystko się przewracało.

Wracając do redukcji, to mam zamiar brać takie suplementy :

Suplementacja

1 Olimp Gold Omega-3 : 6 caps
2 Olimp Zielona Herbata : 5 caps
3 Olimp Chela-Calcium D3 : 3 caps
4 Olimp Vita-min Plus : 1 caps
z Luteiną i Zieloną Herbatą
5 Olimp Żeń-Szeń Vita Complex : 1 caps
6 Olimp Guaranax : 2 caps
7 Olimp Chela-Mag B6 Forte : 2 caps
8 Olimp Chela-Cynk : 1 caps

Pory przyjmowania :

1) rano, po przebudzeniu - Żeń-Szeń 1 caps, Guaranax 1 caps, Zielona Herbata 2 caps

2) pierwszy duży posiłek - Vita-min Plus 1 caps, Guaranax 1 caps, Zielona Herbata 1 caps, Wapń 1 caps

3) drugi duży posiłek - Gold-Omega 3 3 caps, Zielona Herbata 1 caps, Wapń 1 caps

4) trzeci duży posiłek - Gold-Omega 3 3 caps, Zielona Herbata 1 caps, Wapń 1 caps

5) przed snem - Magnez 2 caps, Cynk 1 caps

Dodam, że waga 75kg, wzrost 172cm, wiek 18 lat. Na sam początek, może i dużo tego, ale chcę, żeby osiągnąć jak najwięcej przez te dwa miesiące. Potem kolejne dwa miesiące dalej redukcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10832
Poczekamy na Binia i zobaczymy co powie o tej mojej diecie i założeniach.
Spać idę około godziny 23 i na nastepny dzien znów post do 16:30 - 17:00

Grajcie pięknie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2132 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23447
Ludi- strona jest tak specjalnie zrobiona zebys nie mogl rozczytac PB. Gdyby mozna bylo sobie poczytac w necie po jakiego kija by ja kupowac???

Jak pisalem w tescie mialem sie zainteresowac tematem J/NJ. Mam jedno pytanie- czy jest ktos kto stosuje ta diete i pracuje fizycznie? Pytam, poniewaz w piatek koncze obecna prace i nie wiadomo co bede robil od maja. Jesli nikogo nie ma to w teorii jak to moze wplywac na prace fizyczna?

"Robiac byle co, stajesz sie byle kim"

Moj dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/_GET_BIG_OR_DIE_TRYIN_by_zinko-t918364.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Lipa, bo nie mam dostępu poza netem do PB
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2132 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23447
mozna zamowic na stronie olimpu

"Robiac byle co, stajesz sie byle kim"

Moj dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/_GET_BIG_OR_DIE_TRYIN_by_zinko-t918364.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Można kręcić aero z 15 min po treningu czy osobny dzień na to przeznaczyc?Oraz czy na tym treningu można robić tabatę lub Hiita

15 min = 15interwalów?

czy trucht 5minut
5interwalow
5min zejscia?

15interwalow bym raczej nie ryzykowal po treningu

z reszta niektorzy twierdza ze nie ma potrezby wchodzenia powyzej 6interwalow
wydluzac czas pracy maxymalnej i bedzie git
przynjamnije przez moment
15/45s
20/40s
25/35s
30/30s

15minut earo/dzien to strata czasu

jak pokazaly badania liczy sie calkowity czas
https://www.sfd.pl/Spalanie_tłuszczu__krótkie_sesje_vs_ciągła_praca.-t716256.html

im krocej tym wiecej wykorzystywana jest glukoza ze krwi

wydluzajac czas coraz to bardziej korzysta sie z fatu
ale tez poleciec moze miesko
a krecac powyzej 50min drastycznie wzrasta koryzol


Ludi_
gdzieś Biniu pisze, że organizm podczas naszego postu sięga po energię z fatu nawet przy dostępie glikogenu, więc gdy robię aero bez posiłku np. rano, albo po treningu, to organizm bez dostępu do glikogenu zaczyna sięgać dalej po fat, czy rozbija aminki? Co się będzie działo podczas hiit/tabaty bez dostępu do jedzenia? Po co sięgnie organizm, aby uzyskać energię z niskim zapasem glikogenu.

po ~16h 2/3 energii stanowia WKT
1/3 glukoza

jak wiesz glukoze mozesz zjesc (wegle) lub moze powstac w glukoneogenezie

to jest enzymatyczny proces przekształcania niecukrowcowych prekursorów, np. aminokwasów, glicerolu czy mleczanu w glukozę. Resynteza glukozy następuje głównie w hepatocytach i w mniejszym stopniu w komórkach nerek, a głównym punktem wejścia substratów do tego szlaku jest pirogronian. Szybkość zachodzenia procesu jest zwiększana podczas wysiłku fizycznego i głodu. W wyniku glukoneogenezy wydzielają się duże ilości energii.

Niecukrowcowe substraty przekształcane są najpierw w pirogronian lub wchodzą do szlaku na etapie późniejszych intermediatów, takich jak fosfodihydroksyaceton lub szczawiooctan, w który pirogronian jest przekształcany w reakcji karboksylacji zachodzącej w mitochondriach, kosztem jednej cząsteczki ATP.

Kwas pirogronowy jest końcowym produktem glikolizy; powstaje pośrednio z aldehydu 3-fosfoglicerynowego, który jest produktem metabolizmu węglowodanów i lipidów. Pirogronian jest również wykorzystywany w organizmie do syntezy glukozy jako podstawowy substrat w procesie glukoneogenezy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Glukoneogeneza

Większość z wszystkich aminokwasów o istotnej roli metabolicznej i budulcowej (składniki białek) to tzw. aminokwasy glukogenne

glicerol -> tluszcze to 3 czastki kwasow tlusczowych + 1 czastka glicerolu
To drobny i jedyny składnik typowego tłuszczu, który potrafi włączyć się w produkcję glukozy (przeprowadzany jest w dihydroksyacetonofosforan).

mleczan ->kwas mlekowy
Powstawanie kwasu mlekowego w mięśniach jest związane z procesem spalania glukozy, który to proces jest głównym dostarczycielem energii pożytkowanej na ruch. W przypadku gdy do mięśni jest dostarczana wystarczająca ilość tlenu spalanie glukozy przebiega w sposób kompletny. W procesie kompletnego spalania glukozy jako jeden z produktów przejściowych powstaje kwas mlekowy
Wzrastające stężenie kwasu mlekowego odbiera się jako doznanie bólu w trakcie zbyt intensywnego wysiłku. Kwas ten jednak jest dość szybko odprowadzany z mięśni przez układ krwionośny, a następnie ponownie przetwarzany w wątrobie do glukozy w procesie zwanym glukoneogenezą.
Mleczan powstaje z glukozy w intensywnie pracujących mięśniach szkieletowych. Nie potrafią one jednak odtworzyć z niego glukozy w fazie odpoczynku. Jest on transportowany do wątroby i nerek i przekształcany w substrat glukoneogenezy - pirogronian. Wyprodukowana glukoza wraca z krwią do mięśni.


...no i jest jeszcze propionian,ktory powstaje w organizmie człowieka z nietypowych, rzadkich kwasów tłuszczowych o nieparzystej liczbie atomów węgla. Przeprowadzany jest on w mitochondriach w jabłczan, który przechodzi do cytoplazmy i zamieniany jest w znany już szczawiooctan.

Nie jest tak ze jesli nie ma glukozy dostetcznie duzowe krwi czy glikogenu - od razu miecho poelci
Poleciec moze jesli sie nie jadlo przez dlugi okres czasu.
Ale jezeli spozyje sie bcaa/eaa/bialko - to oszczedza nam bialko miesniowe.

Dlatego wlasnie kategorycznie kaze sie unikac hiit rano naczczo!


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-04-19 21:04:37

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10832
Nie nie...po treningu zwykłe bieganie(ze średnim tempem) 10-15 min od razu po treningu a tabatę robiłbym normalnie w DNT przed ucztą:)Binia w miarę możliwości proszę o jak najszybsze sprawdzenie mojej diety i założeń co podałem ponieważ czasu do wakacji coraz mniej a szkoda każdej minuty:)

Grajcie pięknie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 242 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3415
Biniu mógłbyś cos odpisac na posta ze strony 137?

Miej w życiu cel, ośmiel się go realizować, żyj z pasją.
http://pajacyk.pl/- to nic nie kosztuje, a tak wiele może

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze jedno pytanie, ile mniej więcej potrzeba warzyw dla osoby warzącej tak jak ja 75 kg, przy ilości białka 150-200 g ? 0,5 kg wystarczy czy więcej ? Może być tak, że w pewne dni więcej warzyw a w inne mniej, tak aby tygodniowo wychodziła ta wymagana ilość ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
na kazdy gram bialka idealnie jest spozywac 1-1,5g warzyw/owocow
ale tutaj bardziej chodzi o zachowanie rownowagi kwas-zasada
a jak wiadomo bilako zakwasza
ale tez wiele produktow (glownie warzywa + owoce) odkwaszaja
wiec do konca to nie musza byc warzywa
owoce tez zrobia robote
tez cenne zrodlo witamin i mineralow
z wegli - np. kasza gryczana

sa tez ludzie - chyba ludi w tym temacie nawet
ktory je 1 porcje warzyw i daje rade
ale jesli ktos ma problemy trawienne,wzdecia - powinien zaczac od spozywanie wiekszej ilosci produktow odkwaszajacych
gdyz zwiekszenie ilosci bialka (kwasu) moze byc przyczyna


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-04-20 00:25:40

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Następny temat

Trudne zadanie - mało wolnego czasu / zycie w biegu / dieta

WHEY premium