SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 249529

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ma bardzo ważne dla mnie pytanie, a mianowicie o poziom napompowania mięśni po trening, ja obserwuję około 3-4cm różnicy w obwodzie ramienia podczas gdy kumple z którymi ćwiczę zwiększają obwód ok 1.5cm, nie stosuję żadnej diety i odżywek, obecnie nie trenuję od około 4miesięcy, oczywiście zanotowałem spadki w obwodach,a ale po treningu osiągam wymiary zbliżone do tych, które miałem wcześniej. O co w tym chodzi? Z góry dziękuję za fachowe odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
jezeli masz taka pompe to sie tylko cieszyc ale o co w tym chodzi to sam niewiem
ta pompa troche dziwna taka 3-4cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Kamil14 --- Mogę ćwiczyć jedną grupę na masę, a inną na siłę? W jednym tygodniu.
pozdrawiam tych, którzy odpowiedzą
odp: mysle ze tak sam tak trenuje i jest dobrze
ale sila wiaze sie z masa im wieksza sile tym wieksza masa zwiekszajac sile zwiekszasz mase
najlepiej jak bys cwiczyl wszystko na sile poniewaz bedziesz mial lepsze wyniki dlatego ze jezeli ci zalezy na sile klatki a triceps cwiczysz na mase to niebedziesz mial tak iwelkich wynikow ale oglonie to tak i tak mozne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3585
A ja mam takie pytanie. Co to są makrocykle i mikrocykle ? I czym wlasciwie rozni sie trening na mase od np. treningu nie wiem co jeszcze mozna... rzezbic zalozmy ?

+ i - to jedyne co widze... !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
przede wszystkim trening na mase polega na nabraniu czystej masy miesniowej i charakteryzuje sie mniejszą iloscia powtorzen w seri od 2-6 to jest typowo na sile ale powiekszajac sile zweikszamy jednoczesnie mase miesnia czyli od 2 do 10 to jest na mase typowo
trening na rzezbe polega na tym zeby wyrzezbic miesnie tzn jezeli juz mamy wystarczajaco masy miesniowej wtedy stosujemy trening na rzezbe w celu wyluskania tych miesni tzw. pociecie robienie na brzuch kraty i tak zeby wszystkie miesnie byly mocno widoczne
i tutaj jest zakres powtorzen 12-20 + różnego rodzaju aeroby
a makrocykl to chyba jest ulozony plan treningowy na caly rok do przodu tzn mamy tam trening na mase na sile na wytrzymalosc i na rzezbe a mikrocykl to chyba jest krotki plan treningowy np miesieczny na sile
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3585
Aha. no to juz cos wiem. Ale czy jest jeszcze cos bardzo waznego co pomoglo by mi ulozyc trening masowy ? Czym jeszcze charakteryzuje się trening na mase oprocz mniejszej ilosci powtorzen ? Lepiej trenowac czesciej czy wystarcza np: 3 dni w tygodniu. ?

+ i - to jedyne co widze... !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
to zalezy od stazu trenigowego i od wolnego czasu
ale 3 razy na poczatek starczy
co jeszcze mozesz wiedziec o masie??
np metody treningowe na mase typowe to sa:
trening ze stalym obciazeniem czyli robisz np. 4serie po 8powt tym samy ciezarem jak juz po paru treningach uda ci sie zrobic te 4 serie po 8powt to dokladasz ciezar i znowu na tym wiekszym ciezarze 4sereie po8powt.
progresja ----- czyli np. 4serei 12,10,8,6 powt tzn co serie zwiekszasz ciezar i jednoczesnie zmniejszasz liczbe powtorzen
regresja--- czyli np. 4serei 6,8,10,12 jest to odrwrotnosc progresji czyli pierwsze serei masz najwiekszy ciezar i co serie zmniejszasz go jesnoczesnie zwiekszajac liczbe powtorzen
mysle ze jak na mase na poczatek powiino starczyc to sa te podstawowe metody aha jeszcze metoda wstepnego zmeczenia iesnia polega na zrobieniu przed cwiczniem wielostawowym jednego cwiczenia izolowanego
np. izolowane rozpietki a zlozone to wyciskanie na plaskiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 553
witam don mam pytanie o twoje treningi na klate...w ostatnim cyklu sa wiazdy..i nie mam pojecia o co chodzi...mozesz mnie oswiecic??trening ogolnie super dziala:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
Witam. W treningu na mase ile serii w całym treningu robić na barki??

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Adrian1310 --- to zalezy ile masz na inne partie miesniowe
ale barki jest to duza grupa i mysle ze 12-16 starczy w zupelnosci
jednak to tez zalezy od stazu treningowego
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

porady i wsakzówki dotyczące treningu

Następny temat

sztanaga łamana

WHEY premium