SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 250842

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
p-i-o - spróbuj wyciskać w poziomie lecz z tą różnicą że - wycinasz grzbiet - taki mostek lecz bez odrywania posladków- a także ściągasz łopatki, wyciskasz do dolnych rejonów klatki.

marcin- chodzi ci o serie ze ściaganiem obciążenia- metoda ta jest b. zaawansowaną i dość wyczerpującą dla mięśni- trzeba mieć doświadczenie -a co za tym idzie- przygotowanie odpowiednie do takiego treningu, inaczej nie przyniesie on korzyści a może przynieść szkody /choćby przytrenowanie/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
trening izometryczny(z 10-15min) mozna codziennie?

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ale nie na każdą grupę- przerwa taka ogólna przynajmniej w jednym dniu w tygodniu jest nieodzowna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
marcin- chodzi ci o serie ze ściaganiem obciążenia- metoda ta jest b. zaawansowaną i dość wyczerpującą dla mięśni- trzeba mieć doświadczenie -a co za tym idzie- przygotowanie odpowiednie do takiego treningu, inaczej nie przyniesie on korzyści a może przynieść szkody /choćby przytrenowanie/.

Maciek jestem wiem, ze to metoda dla zaawansowanych, ale pytam z ciekawosci - chcialbym sie dowiedziec na czym ona polega.

Moze za jakis czas pomysle ozastosowaniu jej w treningu.

Jakies konkrety?

Z gory dzieki

Zmieniony przez - maciek1993 w dniu 2008-02-01 15:41:27

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
polegsa ona na dośc prostych zalożeniach- mianowicie;
po zakończeniu wlaściwej serii/powiedzmy z 6-8 powt./ z tegoz ciężaru ściaga sie nieco kg. i kontynuuje sie taką serię nadal- np. dalsze 6 powt... itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 183 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10757
Wracają do wyciskania na ławce skośnej głową w dół.
Sztangę gdzie opuszczać ? Spotkałem się z 2 wersjami.
Tak jak normalnie na klatkę, czy trochę niżej, okolice sutków
Wydaję mi się, że normalnie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 150
Cześć!
Od 2 tygodni jadę trening, który miałby przynieść mi zdecydowaną poprawę dynamiki górnej połowy ciała, ale nie wiem czy nie wykonuję teraz syzyfowej pracy i dlatego chciałbym abyście ocenili mój plan i ewentualnie pomogli mi go skorygować, abym mógł osiągnąć dobre rezultaty. Chciałbym też wiedzieć co sądzicie na temat ilości treningów w tygodniu w tym planie. Program ten opiera się na planie treningu dzielonego Joe Weider'a, ale zmodyfikowałem go.

Poniedziałek:
Wyciskanie w leżeniu w wąskim uchwycie: 3 serie 6 powt.
Wyciskanie w leżeniu: 3 serie 6 powt.
Rozpiętki: 4 serie 5 powt.
Wyciskanie sztangi stojąc: 3 serie 6 powt.
Unoszenie sztangielek bokiem: 3 serie 6 powt.
Podciąganie sztangi w opadzie: 4 serie 6 powt.
Unoszenie przedramion ze sztangą: 3 serie 6 powt.
Francuskie wyciskanie leżąc: 4 serie 6 powt.
Brzuszki: 2x50

Środa:
Wyciskanie w leżeniu w wąskim uchwycie:3 serie 6 powt
Wyciskanie w leżeniu: 2 serie 6 powt.
Wyciskanie na skośnej ławce: 4 serie 6 powt.
Przenoszenie sztangielki za głowę: 4 serie 6 powt.
Wyciskanie zza karku; 3 serie 6 powt.
Unoszenie sztangielek bokiem w opadzie: 3 serie 6 powt.
Podciąganie sztangi w opadzie: 4 serie 6 powt.
Unoszenie przedramion ze sztangielkami w sadzie: 3 serie 6 powt.
Unoszenie przedramienia z łokciem opartym o udo: 2 serie 6 powt.
Francuskie wyciskanie w siadzie: 2 serie 6 powt.
Wyprost ręki do tyłu: 2 serie 6 powt.
Brzuszki: 2x50

Piątek:
to samo co w poniedziałek

Wiem, że w sumie na siłę powinno ćwiczyć się raz w tygodniu każdą partię ciała, ale chyba w moim programie nie stosuję zbyt wielu ćwiczeń i serii na daną grupę, co powoduje że mogę ćwiczyć w ten sposób 3 razy w tygodniu? Co o tym sądzicie?
Z góry dziękuję za szczegółowe przeanalizowanie tego planu i wszelaką pomoc:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wybierz sobie po jednym podstawowym ćwiczeniu - trening 3 razy w tyg.- z tym, że ćwiczenia te same.
wykonuj po 5 powt.- przemiennie rob trening na siłę i dynamiką.
ten pierwszy z obciązeniami w graniczach 60-90 cm. a ten drugi w przedziale 40-50% cm./dynamicznie/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1028
Witam
Mam problem z nogami.Już od dawna myślałem co by tu zrobić z tymi moimi nogami.Mam 65 cm w udzie ptzy 176cm wzrostu.W młodościbardzo dużo jeździłem na rowerze i zawsze miałem silne nogi, a może to uwarunkowanie genetycznr , nie wiem.

Moim celem jest spalenie tkanki tłuszczowej (której nie jest wcale tak dużo)z tylnych i wewnętrznych rejonów nóg i uwidocznienie mięśni.
Moje nogi są masywne (ale nie zalane) dlatego nie chce ich rozbudować a tylko ładnie wyrzeźbić i spalić resztki tluszczu.

Obecnie stosuje taki trening:
-przysiady wykroczne 4 serie po 15 powt
-prostowanie nóg w siadzie 4 s po 20 powt
-martwy ciąg 4 s po 15-20 powt tutaj staram sie jak najbardzej wypinać pośladki i lekko uginam nogi w kolanach aby kłaść duży nacisk na pośladki bo na tym mi też ZALEŻY
-przysiady ze sztangielkami 4 serie po 15 powt

Staram sie robić przeryw 30 do 60 sekund między seriami

Czy to skuteczny plan w moim przypadku??

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3171
trening ok ale gdzie przysiady, po co martwy ciąg, gdzie łydka?? zależy ci na posladkach rób głebokie przysiady. I nie ma czegos takiego ze wybierasz sobie rejon z którego chcesz spalic tłuszcz , spalając idzie z całego ciała.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

porady i wsakzówki dotyczące treningu

Następny temat

sztanaga łamana

WHEY premium