SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 249542

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1028
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
LAM, jakbys mógl nie spamować, przy odrobinie czasu pewnie zajrze- a teraz zalecam cierpliwośc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 310 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4584
Siema, mam nastepujace pytanko

Jestem na redukcji, zbilansowana dieta przy odpowiednim ograniczeniu kcal. Trening to FBW, ktory rozpoczalem niceale 5 tygodni temu. Czyli robie trzeci mikrocykl dwutygodniowy. FBW autorstwa Wodyna przy podziale 15A,10B,5A,15B,10A,5B. Jest to moj pierwszy FBW, wczesniej robilem dosc dlugo splita i przez 8 tygodni trening system MASS (Michail - trening cykliczny). Rozpoczalem od zanizonych wartosci ciezarow.

ostatnio mialem trening "5" i wyciskanie na klate w ostatniej serii zaliczylem 2x80 + 2x80 z pomoca - czyli zgodnie z planem. Za tydzien mam robic min. 2x85kg, aczkolwiek 85 kg to moj osobisty rekord sprzed jakichs 2 miesiecy. Rozumiem, ze jezeli nie uda mi sie podniesc zalozonych ciezarow, powinienem po prostu powtorzyc je za dwa tygodnie (jak bedzie kolejny taki trening).

Zasadnicze pytanie: czy jezeli np. w 3/4 cwiczeniach na 7/8 dojde do swoich maksow w trakcie 3 mikrocyklu (5-6 tydzien) to zrobic sobie przerwe tygodniowa czy pociagnac jeszcze 7-8 tydzien?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ale jak masz 5powt. w rozpisce -tak piszesz, choc ja nie pamietam- to skąd owe 2x80/85kg.
WODYN wyjaśnia w swoich art. raczej każda wątpliwość[na zapas] więc mysle, ze poprostu cos przeoczyleś, zalecałbym przeanalizować tekst jeszcze raz, a jeżeli nadal nie znajdziesz odpowiedzi to wkleić link-a do tegoz art-a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 310 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4584
juz tlumacze na przykladzie, 01.12 - 80 kg na klate, 15.12 - 85 kg na klate, 29,12 - 90 kg na klate. W rozpisce przy 5 powt jest dokladnie tak: 5 powt / 2-5 powt / 5 powt / 1-2 powt / 2-5 powt. Wiec jak zrobilem ostatnio 2 powtorzenia samemu bo wiecej nie dalem rady i powiedzmy ze jest duza szansa ze w tym obecnym 3 mikrocyklu nie dam rady zrobic 85 kg x 2 (te minimum zeby moc zwiekszac ciezary) to czy od razu robic sobie przerwe czy sprobowac to podniesc za 2 tygodnie i jak pojdzie to za***iscie, jak nie to tak czy inaczej przerwa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ja bym proponowal zejśc z ciężarem nieco w dół np. do takiego z którym wykonasz znowu 5 powt. i zwiekszac -jak poprzednio- co trening.
często robie podobnie gdy wyczerpię swoje możliwości w danym okresie i boju[ćwiczeniu], taka bowiem próba przełamania "na siłe" raczej się nie powiedzie, a gdy sie "cofniesz" to szanse sa w każdym razie większe

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2008-12-02 22:54:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 310 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4584
Czyli powiedzmy, ze ostatnio zrobilem z ZALOZONYMI ciezarami powtorzenia tak: 5 / 5 / 5 / 2 / 2 (czyli generalnie wszedzie maks procz ostatniego) to zostawic ciezar i np sprobowac 5 / 2 / 5 / 1 / 5 ? Rozumiem, ze jak uda mi sie w koncu wycisnac 5 razy zalozony ciezar maks w ostatniej serii to wtedy dopiero dokladac kolejne kg?

No i zeby byla jasnosc, to w tym cwiczeniu robie oczywiscie progresje. Generalnie chodzi mi wlasnie o przelamanie stagnacji - czy probowac to zrobic poprzez ruchy negatywne / polowiczne wyciskanie / czy manipulujac iloscia powtorzen. Jesli to moze okazac sie przydatne, to dodam ze caly czas czuje sie super, pelna regeneracje (dlugi mocno sen, brak alkoholu, regularne posilki, BCAA+ZMA+omega-3)

Zmieniony przez - Mjaz85 w dniu 2008-12-02 23:02:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ale przeciez napisałem że masz sie cofnąć do ciężaru z ktorym wykonasz 5 powt. i potem stopniowo zwiększasz, starając sie owe 5 utrzymywac nadal[co niekoniecznie musi sie udać, dlatego masz widełki- ale czemu masz skakac pomiedzy 5 a zaraz potem 2...]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6068
Witam... mam kilka pytań:

1. Ile kg masy muszę osiągnąć aby móc zredukować do 82kg i mieć przy tym BF ok. 8-10%? Moja obecna waga to jakieś 84-85 kg a BF ok. 14,5-16,5% wzrost 180cm

2. Jaki jest najskuteczniejszy sposób aby wyszczupleć w udach, talii i karku? Chwilowo aerobowy nie wchodzą w grę.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

porady i wsakzówki dotyczące treningu

Następny temat

sztanaga łamana

WHEY premium