SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 249172

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15881
ok. dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 151 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4825
Witam.

1. Jest jakaś reguła co do częstości zmieniania planu ćwiczeń ??
2. Czy na przyklad po okresie cyklu treningowego z uzyciem produktów takich jak Grutarol czy Gainer powinien być jakiś odpoczynek od nich czy dalej można kontynuować biorca te cuda z nowym planem ćwiczeń ??
3. Czy najlepiej ćwiczyć jakiś dłuższy okres na sucho by sobie zrobić podstawy do użycia takiego środku jak kreatyna czy można kręte brać po krótkim stażu ćwiczeń aby szybciej osiągnąć efekty ??.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2464 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31970
Ja mam pytanie czy rozciąganie w dni nietreningowe ma wpływ na regeneracja?
Czy podczas treningu masowego można sie rozciągać( nie tylko po ćwiczeniach ) ?

Palą to muzycy, nastolatki i dorośli
Urzędnicy i graficy, żony, matki i filmowcy
Palą biznesmeni, starsze laski, młodzi chłopcy
Nikt jeszcze nie poszedł do ziemi, od tej trawki, coś ty?
Palą ją dewotki, heretycy nie chcą słyszeć
Że to z czym kręcą jointy przestanie być narkotykiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2882
A podczas treningu na mase na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) powinno sie robic ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii i przy układaniu plant to np. 10/10 to to oznacza ze to są 2 serje po 10 powtórzeń, i ile powinno sie robic powtórzeń w seriach na wieksze i mniejsze grupy mięśni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
Witam.

1. Jest jakaś reguła co do częstości zmieniania planu ćwiczeń ??
- 6-8 tygodni według większości czas optymalny, potem zazwyczaj przychodzi przetrenowanie, znużenie, zastój i w ciężarze i w przyrostach
2. Czy na przyklad po okresie cyklu treningowego z uzyciem produktów takich jak Grutarol czy Gainer powinien być jakiś odpoczynek od nich czy dalej można kontynuować biorca te cuda z nowym planem ćwiczeń ??
-gainer o uzupełnienie diety, glutarol można powiedzieć, że "stała suplementacja" więc bierz bez obaw.

3. Czy najlepiej ćwiczyć jakiś dłuższy okres na sucho by sobie zrobić podstawy do użycia takiego środku jak kreatyna czy można kręte brać po krótkim stażu ćwiczeń aby szybciej osiągnąć efekty ??.

-na początku Twój organizm zachowuje się jak jedna wielka kreatyna, więc nie potrzebujesz dostarczani jej z zewnątrz, potem gdy przychodzi zastój można skorzystać z suplementów, ewentualnie pokombinować w diecie


Ja mam pytanie czy rozciąganie w dni nietreningowe ma wpływ na regeneracja?
Czy podczas treningu masowego można sie rozciągać( nie tylko po ćwiczeniach ) ?

możesz się rozciągać, może to tylko pomóc a ni zaszkodzić


A podczas treningu na mase na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) powinno sie robic ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii i przy układaniu plant to np. 10/10 to to oznacza ze to są 2 serje po 10 powtórzeń, i ile powinno sie robic powtórzeń w seriach na wieksze i mniejsze grupy mięśni


tak, to oznacza 2 serie po 10 powtórzeń.
ilość powtórzeń zależy od celu treningowego, oraz od indywidualnych warunków, jeden na masę musi zrobić 15, drugi 10, przyjmuję się przedział 8-12/6-12 jako optymalny .



pzdr/



Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2007-10-16 16:10:43

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2882
czyli jak np. jest ćwiczenie:
WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ to powinno sie robic 12/10/10/9/8/8/6/6 ??? i obciązenie zalezy od danej grupy mięśni którą ćwiczymy??? a ile w planie na mase w ćwiczeniach na bicepsa, tricepsa, klatkę powinno wynosic obciążenie ok. 50% obciążenia max???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
połowę tego co bierzesz na raz?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 92 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1359
Kupiłem 30 tabsów TSE na próbe i zamierzam brac po 2 dziennie czyli razem przez 15 dni. Jaki będzie najefektywniejszy trening ??? Chce wydusić jak najwiecej, bo mam lipo/albo gino. Ładować ile wlezie przez 15 dni czy lepiej spokojnie ??? Głowne partie to klatka i dolny brzuch. Trening w domu, mam rowerek stacjonarny i 2 hantle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2882
tak chodzi mi o to czy połową obciążenia które bierzemy na raz powinniśmy ćwiczyć czy jakoś inaczej wylicza sie obciążenie???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
zależy od modelu jaki przyjmiesz- efektywność treningów na masę naogól jest najwieksza przy obciążeniach rzędu 70-80% cm.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

porady i wsakzówki dotyczące treningu

Następny temat

sztanaga łamana

WHEY premium