SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 250272

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2882
Witam.
Nigdy nie bylem przekonany do planów w których w jeden dzień ćwiczy sie cale ciało (FBW ). Lecz od stycznia chce zmienić plan i zacząć coś zupełnie nowego.. Lecz znowu pytanie ... czy lepiej ułożyć po prostu inny plan, inne ćwiczenia , inne połączenie partii ( np zamiast klatka + tric to klatka + bic )czy zacząć metodę shotgun?

https://www.sfd.pl/Metoda_SHOTGUN_-_MAKSYMALNA_SIŁA,_MASA!-t446871.html

Jak myślicie? co da lepsze rezultaty? Bo zawsze robiłem po ok 3 ćwiczenia na partie mięśnia a tu znowuż tak to " porozrzucane" ..

dzięki za odpowiedzi.

Metallica-Nothing Else Matters

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
mysle,że możesz probować; tym bardziej, że układanie znowuz podobnych splitów mija sie z celem- choćby i rozłożenie grup było inne to nie bedzie to jakoś bardziej radykalne posunięcie[a chyba szukasz cos w tym rodzaju]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2882
no tak ale na logike.. gdy robie plecy 3/4 cwiczenia po 3 serie to daje nam 9/12 serii. a w shotgun jak "Dudek " napisal plan to jakos tak no malo tego..
robiles moze kiedys ten trening?

Dzieki Apokalipsa za odpowiedz.

Metallica-Nothing Else Matters

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
dien siłowy jest wbrew pozorom dość cięzki, jeżeli więc w dniu "masowym" chcialbyś wykonywac serie jak w splicie z podzialem grup na raz w tyg. szybko doszloby do regresu- o tym chyba juz nawet pisałem w tym wlaśnie temacie o ktory pytasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2882
ok dzięki Ci za odpowiedz. Od stycznia zaczynam shotgun
3maj sie i szczęśliwego

Metallica-Nothing Else Matters

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 421 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4560
Witam trenuje od kilku lat z roznymi efektami i roznymi planami sposobami itd
ale ostatnio pjawil mi sie spory problem BRAK CZASU i to na kilka lat pewnie juz tak zostanie
jestem kierowca i spie 2albo 3 noce w tygodniu poza domem
pozostaje mi wiec tylko sobota i niedziela i ewentualnie jeden wieczor jestem sklonny zrezygnowac z nog brzuch moge robic wieczorem w trucku np a6w albo abs2
wiec wymyslilem cos takiego sobota barki+tric niedziela plecy biceps a w np srode wieczorem klatka
sob wycisk zolnierskie 4x8/6/6/4
podciag sztangi wzd tolowia 3x8/6/6 (co 2 tyg wz-sy hant bo-em)
wznosy hant bokiem w opadzie 3x6

pompki na poreczach (tolow max do przodu)4x15
franc lezac (gryf lamany) 3x8/6/4
sciag linek wyciag oburacz 3x6/6/6

niedz drazek szeroko za kark 4x20
-//- wasko n-wyt do klaty 4x20
-//- -//- pod-wyt 4x max
wioslowanie sztangom (tydz nachwyt tydz podchwyt na przemian z wyciagiem dolnym)
martwy ciag 4x12/10/8/6
bic
uginanie ram ze (gryf prost lub lamany na przemian z wyciagiem)3x6
hantle mlotkowo 3x6
modlitewnik 3x6
sroda lub czwartek wieczor
klata
lawka prosta (sztanga na przemian z hantlami)4x8/6/4/2m l-ka skos(2tyg gora 2 tyg dol)raz hantle raz gryf 3x8/6/6
rozpietki na przemian z przenoszeniem hantla lezac 3x8

zalezy mi na sile klatki muj max to 145kg chcial bym w 2009 dorobic ze 30kg ale warunki mi nie sprzyjajom

starość nie radość

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w trzech dniach nogi spokojnie powinieneś -i możesz- zmiescić.

wlaściwie nawet dość kompleksowo można przetrenowac juz całe ciało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 402 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3336
1)jak powinnenem nadrobic "braki" w środkowej wewnętrznej czesci klatki? mam na mysli jakie ćwiczeni optymalnie angazuje tą czesc , bo poręcze idą mi w duł wewnętrzy , a motylek na wewnętrzna góre klatki


2) podczas robienie abs II zrobiłem mały błąd drązek był zawieszony minimlanie krzywo przez co wykształciła sie spora dysproporcja pomiedzy jedna a druga strona ostniego płata mieśni brzucha. Czy ćwicząc teraz znów na krzywym drązku tylko ze z naciskiem na słabsza strone to pomoze czy lepiej było by na prostym plus 1kg gratis na noge po słabszej stronie czy jeszcze innaczej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
1)jak powinnenem nadrobic "braki" w środkowej wewnętrznej czesci klatki? mam na mysli jakie ćwiczeni optymalnie angazuje tą czesc , bo poręcze idą mi w duł wewnętrzy , a motylek na wewnętrzna góre klatki

Puma proponował nie tak dawno wszechstronny zestaw ćwiczeń; w tym twoim problemie myslę, ze warto byloby zastosować ćwiczenia hantelkami; wyc. z opuszczaniem podobnym jak przy rozpietkach[cos wyparowało mi słowo, ktore je dobrze okresla
i wyc. złączonych ze soba sztangielek[tez trudno mi to opisać -wyc. tak aby cały czas przylegały do siebie]


2) podczas robienie abs II zrobiłem mały błąd drązek był zawieszony minimlanie krzywo przez co wykształciła sie spora dysproporcja pomiedzy jedna a druga strona ostniego płata mieśni brzucha. Czy ćwicząc teraz znów na krzywym drązku tylko ze z naciskiem na słabsza strone to pomoze czy lepiej było by na prostym plus 1kg gratis na noge po słabszej stronie czy jeszcze innaczej?

sczerze mowiąc to trochu wątpie aby tak radykalne dysproporcje wystapiły, możliwe że wyrownja sie gdy ustawisz wszystko w normalnym[tzn. rownym] poziomie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 421 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4560
tak tyle ze ten dzien w srodku tyg i tak jest taki naciongany moge zaczac cwiczyc okolo 20.00 po powrocie do domu z 12 godzinnej pracy wiec ta klatka to i tak jest juz max
a nogi moze dozuce wieczorem po barkach np barki rano nogi wieczorem
ale powrociwszy do tematu Apokalipsa to co sadzisz o powyzszym planie?

starość nie radość

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

porady i wsakzówki dotyczące treningu

Następny temat

sztanaga łamana

WHEY premium