SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 337352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dałem sobie spokój.
Podrzucam swój przykład na to, że nie zawsze jest jak piszą w książkach
(a może praktyki zbyt mało)

Inaczej mi się kula układa jak ściskam rączkę - wtedy ona jakby się podnosi w dłoni, co kosztuje mnie trochę energii. Jak trzymam luźno - to w sumie ona niemal wisi jak na haku.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
@NovyNeo: zgniotę, daję słowo

@Panteon: ja to rozumiem tak: ciężar wymusza spięcie ciała, ale tylko do pewnego stopnia i tylko określone mięśnie tzn. że np. mogę trzymać kulę w rack position w lewej ręce praktycznie nie spinając prawej (lub spinając ją w tak niewielkim stopniu, że tego nie jestem świadomy). Natomiast do wyciśnięcia ciężaru metodą hardstyle potrzebne jest spięcie całego ciała i robisz to wg instrukcji Pavla: stopy wbite w ziemię, zapięte uda, spięte pośladki, przypięty brzuch, zaciśnięta pięść drugiej ręki, mocno ściśnięta rączka kettla, oddech siły, wizualizacja etc. Jeśli zatem wyciskasz dany ciężar i pomijasz któryś z ww. czynników, to tak naprawdę mimo że wyciskasz ten ciężar to nie robisz tego metodą hardstyle. Dlatego też po Intro wróciłem do ćwiczeń z KB16, by jeszcze raz dla pewności poprawić wszystkie elementy. Teraz robię to już w miarę na poziomie świadomej kompetencji, choć zdarza mi się jeszcze oszukiwać i wykonać dane ćwiczenie, ale nie jest to czysty HS. Stąd ta praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

==
Żal mi było treningu, który wczoraj z braku czasu odpuściłem, więc odpracowałem częściowo dzisiaj. Po porządnej rozgrzewce i szybkim kombo (10 pompek, 10 przysiadów, 10 grzbietów, 10 brzuchów całość x3 bez przerwy) robiłem TGU z progresją ciężaru: KB24, KB28, KB32, KB36 po razie na stronę, KB40 2x lewą, raz prawą, KB44 tylko prawą. Dodatkowo potrzymałem trochę w górze KB44 lewą i KB48 prawą. W górze czyli leżąc płasko trzymałem w wyprostowanej ręce.

W planach na wczoraj była jeszcze balistyka, ale dzisiaj mimo podejścia nie poszło wcale. Zaledwie 2x10 rwanie KB24, 1x5 rwanie KB24, 1x10 KB28 high pull, 1x5 one arm swing KB32.

==
Zmierzyłem się również:
Waga 89kg
Klata 104cm
Brzuch (w pępku) 94cm
Pas (wysokość paska od spodni) 92cm
Biodra 102cm
Udo 62cm
Łydka 39cm
Bicek 38cm
Przedramię 30cm
Nadgarstek 17cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nieraz
Zmierzyłem się również:
Waga 89kg
Klata 104cm
Brzuch (w pępku) 94cm
Pas (wysokość paska od spodni) 92cm
Biodra 102cm
Udo 62cm
Łydka 39cm
Bicek 38cm
Przedramię 30cm
Nadgarstek 17cm

Jakiś progres od ostatniego mierzenia? Regres? Ja ostatnio zebrałem tylko jeden wymiar: wagę.


Zmieniony przez - novyneo w dniu 2016-01-10 12:32:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
novyneo
nieraz
Zmierzyłem się również:
Waga 89kg
Klata 104cm
Brzuch (w pępku) 94cm
Pas (wysokość paska od spodni) 92cm
Biodra 102cm
Udo 62cm
Łydka 39cm
Bicek 38cm
Przedramię 30cm
Nadgarstek 17cm

Jakiś progres od ostatniego mierzenia? Regres? Ja ostatnio zebrałem tylko jeden wymiar: wagę.


Na dwoje babka wróżyła. Były Święta i urlop w domu rodzinnym i nie pilnowałem się, delikatnie mówiąc. Zwłaszcza słodyczy dużo wpadło. Z drugiej strony brzuch i pas (pasek) jakby bez zmian. Zmiany w wadze, klata, uda, biodra (dużo przysiadów wjeżdżało w ostatnim miesiącu) i bicek.Reszta w miejscu. Cholera wie, ale jest jakiś punkt względem którego można w przyszłości porównywać.






Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-01-10 18:07:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Wczorajszy trening w klubie dokładnie taki, jak lubię: prosty i skuteczny. Krótka rozgrzewka, a po niej podrzuty w konfiguracji: 12x para KB24 + 6x para KB28 + 3x para KB32 + rwanie KB24 10 lewa, 10 prawa, 10 lewa (w kolejnym obwodzie odwrotnie, czyli 10 prawa, 10 lewa, 10 prawa). Całość x6. W sumie wyszło 72 podrzuty 2xKB24, 36 podrzutów 2xKB28, 18 podrzutów 2xKB32 i 180 rwań KB24. Suma 10944. Dla mnie konkret. Całość zajęła mi prawie 1,5h, czyli dużo.

Dzisiaj nie wiem, co będzie z treningiem, bo warunki do jazdy są straszne i nie wiem,czy będzie mi się chciało przebijać popołudniu do centrum. Może coś podziałam w domu, choć ciekaw jestem, co dzisiaj jest w planie po takim rozpoczęciu tygodnia.

Zacząłem czyścić miskę. Wracam do żywienia na własną rękę. Wczoraj w pracy był ciemny chleb, sałata, żółty ser. Przed treningiem jabłko. Po treningu serwatka. Obiad:soczewica, kurak, kiszone ogórki. Kolacja: ser biały z olejem lnianym. Nic szczególnego, o czym wcześniej nie pisałem.


Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-01-12 08:43:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trening konkretny. I wykonanie - liczby potężne.
Jeszcze niedawno, to nieśmiałe próby z 16kg były, a teraz - wyciskanie 40kg na ilość, czy inne Krakeny, albo doublety i overheady z 2x24.. Ech..

Ogórki kiszone kupujesz, czy jakieś domowe masz??
Póki mogę, to wykradam rodzicom, a jak się kończą to kupuję "z beczki" w markecie...

Ciekawe jak to jest z tymi kiszonkami z beczki w marketach (inter marche dokładnie), wie ktoś??
Kapusta i ogórki. Kiszą to klasycznie, czy produkt+woda+proszek i jest kiszonka po kilku godzinach??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130962
Ogórki konserwowe kupione w sklepie są tak samo dobre jak te przygotowane w domu.
(A czasem nawet lepsze! - w tamtym roku żona zakwasiła je znacznie; prawdopodobnie dała bardziej % ocet niż był uwzględniony w jej przepisie)
Z kiszeniakami chyba jest podobnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Mam nadzieję, że jest tak jak pisze Ojan. Ogórki mam od mamy i nawet wody nie wylewam tylko popijam w sytuacjach wiadomych Niestety będę musiał teraz kupić. Kiedyś brałem w Biedronie i były ok, ale wody już nie spijałem. Tak samo z Chaty Polskiej. Kapuchę to już w ogóle rzadko kupuję. W Biedrze parę razy kupiłem, bo była najbliżej.

Wczoraj w klubie wytrzymałość: skakanka 5min. a dalej 10x swing + 10x pompka (po każdej nogi na przemian do brzucha) + 10x snatch. Całość x6, ciężar KB24. Później skakanka 5min. i obwodówka: 1.młot+opona 2. bieg bokserski z hantelkami 3. padnij-powstań 4. wskoki na skrzynie 5. liny 6. rwanie KB24. Na każdej stacji 30 sekund, całość x3 (1min.przerwy po obwodzie, bez przerwy między stacjami). Na koniec ciężkie TGU x2 na stronę, dla mnie wystarczyło KB36, i 5min. skakanki.

W sumie to lajtowo w porównaniu do tego, co było na koniec zeszłego roku. I dobrze, bo po poniedziałku więcej nie było trzeba. Ciężki turek na koniec to trochę zabójstwo, pierwsze powtórzenie na lewą mocno mnie zachwiało w drugim w ogóle nie wstałem. Prawą sobie poradziłem w obu powtórzeniach. Mam dość mocno spompowane tricki i naramienne, poza tym ok. Czekam na przysiady...

Dotarłem do takiej fajnej funkcji tego Forum i policzyłem swoje zapotrzebowanie oraz wczorajszą miskę. Dramat. Jeśli dobrze czytam, to jem za mało. Później sobie odbijam w wekendy. Trzeba to wyregulować, tylko jak? Mogę dorzucić banany przed i po treningu, albo skorzystać z rady Orzegowa i po treningu walić pół czekolady z bakaliami... pyszna sprawa. Dodatkowo mogę dorzucić chleb ciemny do śniadania (tego bym za bardzo nie chciał, bo i tak jest spore jak na moje poranne możliwości). Mogę też dorzucić węgli do kolacji, ale ponoć na wieczór to nie najlepszy pomysł. Browarów w tygodniu nie ruszam, a i wekendy mam zamiat ograniczyć do spec okazji. Może ktoś coś doradzi i więcej z tego zrzutu wywnioskuje.

Dodam jeszcze, że wg systemu, który Panteon wrzucał niedawno u siebie, (http://www.precisionnutrition.com/all-about-body-type-eating) mam sylwetkę typu O, niby słabo przyswajam węglowodany, więc może dobrze byłoby uzupełnić zapotrzebowanie tłuszczem zdrowym, czyli więcej oleju lnianego, i białkiem. Idealne jest masło orzechowe, ma dużo kalorii, tłuszczy i białka.

Edyta: masło orzechowe to chyba jednak tylko pozornie dobry pomysł. Kalorie by się zgadzały, ale raczej źle o nim piszą... o czekoladzie zresztą też...






Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-01-13 11:36:41

Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-01-13 11:44:56

Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-01-13 12:18:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Miały być przysiady i były 3x (1,2,3,4,5), razem 45, parą KB28. Później ćwierć przysiady z wyrzutem bioder 3x6 z parą KB24. Na koniec podrzuty: 9-6-3 z parą KB20, 9-6-3 z parą KB24 i 9-6-3 z parą KB28. Miałem satysfakcję, że udało się ukończyć całość, bo w ramionach czuję już ten tydzień a przed treningiem sprawdziłem się w podciąganiu: 6 powtórzeń nachwytem z pełnego zwisu i 7 już takie z bujnięciem.

Z jedzeniem póki co niewiele więcej wymyśliłem. Wg kalkulatora sfd zapotrzebowanie to 3350, natomiast jak liczyłem sam wg wzoru oraz innym kalkulatorem to wyszło mi ok.2950 kalorii. Celem jest sportowa sylwetka, więc jakiś niewielki deficyt na początek, choć ważniejsze jest dbanie o jakość szamy.

Zjadłem 2 banany oraz łyżkę oleju lnianego więcej niż we wtorek, a pokazuje mi wuj więcej kalorii, nie kumam...

Edyta: znalazłem błąd i teraz się zgadza.





Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-01-14 08:38:50

Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-01-14 09:10:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Na pierwszym zrzucie z miski - jedzenia sporo, a kalorii jakoś mało się wydaje.
Jem podobnie...

Ciężary potężne!!
Muszę zintensyfikować pracę nad siłą, żeby chociaż robić swobodnie z 2x24 te wszystkie ćwiczenia!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium