SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 338511

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Właśnie o tym też myślałem.
Żeby nie były za duże..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
Najpierw foty (sorry za jakość): 2kg to już jest trochę staffu do upchnięcia w worek, więc trochę musi to zajmować, ważne, żeby były jak najwęższe. 2x2kg to najlepsza opcja z perspektywy kettli.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Takiego patentu właśnie używam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
Dzisiaj dzień pośredni, który zbiegł się z pierwszym dniem w pracy. Ze względu na wczorajsze Święto, nie zaopatrzyłem się w żadną szamę, a wstać wcześniej nawet nie planowałem. Pobudka, toaleta, kawa. Szybka wbitka do sklepu po jabłka i banany. Zamułka z telefonem przed komputerem i zacząłem kombinować, że może sobie zrobić dzień postu po 2 tygach rozpusty. Kawa, woda, terere, styknęła 12. Zaczął się lekki kryzys, ale dotrwałem do 13 i 14... potem kawa, klient i pierwsze jabłko wpadło po 15, czyli ostatecznie wyszło jakieś 17h bez żarcia. No i oczywiście zrodził się pomysł na dalszą kontynuację.

Do tej pory IF robiłem 8/16 w dni pracujące, a wekend zazwyczaj biegam, więc wszelka rozpusta rozchodzi się po kościach Teraz wstępnie mam zamiar podejść bardzie restrykcyjnie. Zapotrzebowanie kaloryczne obliczyłem na 3000 do 3500 kalorii ( w zależności od kalkulatora internetowego). Cel oczywiście palenie sadła, więc obcinka, ale i tak może być problem, aby wrzucić w siebie tyle kalorii w krótkim czasie. I to bez porannych rewolucji...

Trening standard: skakanka, rozgrzewka, halo. Potem drabiny z Kabanem i wymachy z Buldogiem. Na koniec lekki atak na brzuch i rozciąganie.

Medium Day
C&P KB32 5x(1,2,3) = 60rep.
na przemian z:
Pullups 5x(1,2,3) = 30rep.
Swing KB40 25/15/10/10/10 = 70rep./5min.
Brzuch: diabelskie kółko 3x5
świece 3x10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dziękuję za foty!
Nie wiedziałem jakie obciążniki wybrać, to już wiem.

Jeszcze nie są mi potrzebne, ale.... Lepiej niech już czekają

Te duże kule już się tak bardzo uchwytami nie różnią, więc będą pasowały.
Najpierw 28+obroża, a kiedyś tam pewnie 32 z obrożą..
Ale nie uprzedzam faktów!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
Panteon, uprzedź fakty. Sam mnie kiedyś zachęcałeś do książek Briana Tracy. "Twoja osobista strefa komfortu, to największy wróg Twojego sukcesu".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trzeba wyjść poza strefę komfortu, żeby się rozwijać - TAK TAK!!
Zamówiłem, ale nie te.
W linku koszty przesyłki to 30zł!
Kupiłem podobne na allegro, też niby takie delikatne, co to się mają przystosować do przegubów/nadgarstków.. Niecałe 50zł z wysyłką.

Coś tak czuję, że spróbuję szybciej niż zakładałem.
Zarzucałem niedawno 2x16kg i ledwo to ruszyłem w górę, ale jest strach, że spadną, a 28kg z obrożą zapowiada się wygodniej
Chciałbym pocelebrować tego pressa z 32, bo to jednak spory ciężar i tylko 4(8) kg od połowy masy ciała.. Nie chciałbym "musieć" wyciskać bulldoga,ale to inna kwestia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon
Trzeba wyjść poza strefę komfortu, żeby się rozwijać - TAK TAK!!
Zamówiłem, ale nie te.
W linku koszty przesyłki to 30zł!
Kupiłem podobne na allegro, też niby takie delikatne, co to się mają przystosować do przegubów/nadgarstków.. Niecałe 50zł z wysyłką.


Te wrzuciłem bardziej orientacyjnie, niż promocyjnie, chociaż akurat u nich kupiłem i jestem zadowolony. Przesyłka po przedpłacie 25zł.

panteon
Coś tak czuję, że spróbuję szybciej niż zakładałem.
Zarzucałem niedawno 2x16kg i ledwo to ruszyłem w górę, ale jest strach, że spadną, a 28kg z obrożą zapowiada się wygodniej
Chciałbym pocelebrować tego pressa z 32, bo to jednak spory ciężar i tylko 4(8) kg od połowy masy ciała.. Nie chciałbym "musieć" wyciskać bulldoga,ale to inna kwestia!


Ze mną jest tak, że dobry wpływ ma oswajanie się z ciężarem, najpierw swing, przysiady (goblet, one side), around the body pass, clean, push press i utrzymywanie kettla w górze itd. Dzięki temu układ nerwowy przyzwyczaja się do ciężaru, a przede wszystkim psycha oswaja się z kolejnym wyzwaniem, czyli poszerza się strefa komfortu.

A Ty przestań ściemniać, bo i tak wiadomo, że gdzieś tam w swoich planach masz chrapkę na Buldoga

Dziś drugi dzień kontrolowanych postów. Do 18h bez żarcia zabrakło kwadransa. Nie ważne. Ostatni posiłek wjechał wczoraj o 21. Dzisiaj kawa i woda, luz, samopoczucie też luz, potem zamaracha z klientami i była 13. Pomyślałem, że do 15 wytrzymam i nagle koleżanki, jakby się umówiły, zaczęły opier...ać pachnące zupy przy biurkach. Aż mi się w głowie zakręciło a kolejna kawa niewiele pomogła. 14:45 wpadł pierwszy banan.

Dzień różności, czyli rób, na co masz ochotę i rób to spokojnie. Przypomniałem sobie starą rutynę w ramach rozgrzewki, czyli around the body pass, figure 8 to hold i halo. Dalej miałem ochotę na Kabana w obroży i Buldoga. Wpadły single z pierwszym, choć na lewą dopiero za trzecim razem, jak poszczułem Buldogiem. Prawą ręką wszedł push press z Buldogiem. Lewą tylko zarzut, dalej nie czułem, więc olewka. Potem mocno kul-turystycznie, czyli klata i biceps :) :)

Warioty Day :)
KB24
Around the body pass x10 w prawo i lewo
Figure 8 to hold x10 w prawo i lewo
Halo x5 w prawo i lewo
C&P KB36 3x1 lip
PP KB40 1x1 prawa (2x1 prawa fail, lewa clean)

Seria łączona:
Pompki na kettlach 3x15
Odwrócone pompki w oparciu o ławkę 3x15
Curl 2x15 kb16, 1x10 kb24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Kettle kettlami, a klata-bicek musi być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
Ba :)

Zapominałem wpisać, że poszło 3x10 pompek na poręczach przed seriami łączonymi. Dopiero wprawiam się w tym ćwiczeniu, ale w trakcie dziwne kłucie czułem pod prawym obojczykiem. Po było już ok, pewnie kwestia techniki...

Zmieniony przez - nieraz w dniu 2015-01-09 10:48:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium