SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336816

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Przepraszam, już taki złośliwy jestem.

Nie rozumiem co ma wyciskanie jednorącz kettla nad głowę, które trenuję od jakichś 4 lat do wyciskania na ławie, które robię drugi raz w planie, który zakłada start od połowy wyników z testów a można i mniej.

Przy okazji, to wczorajsze wyciskanie nie szło wcale dobrze. Nie mam pewności, czy robię poprawnie. Przyszło mi do głowy, że może lepiej będzie robić dipsy i dokładać obciążenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
nieraz
Przepraszam, już taki złośliwy jestem.

Nie rozumiem co ma wyciskanie jednorącz kettla nad głowę, które trenuję od jakichś 4 lat do wyciskania na ławie, które robię drugi raz w planie, który zakłada start od połowy wyników z testów a można i mniej.

Przy okazji, to wczorajsze wyciskanie nie szło wcale dobrze. Nie mam pewności, czy robię poprawnie. Przyszło mi do głowy, że może lepiej będzie robić dipsy i dokładać obciążenia.


Mały zgrzyt nie może nam przeszkodzić w swobodnej i niczym nie zmąconej wymianie poglądów

Sądziłem że wyciskanie i rwania trochę bardziej przekładają się na WL.

W kwestii HSPU - gdybym potrafił samodzielnie wykonaćchoćby jednego repsa, na pewno pochwaliłbym się w konkursie. Niestety, nie dość że mam lęki przed samym odbiciem i stanięciem pod ścianą, to nawet przy pomocy osoby trzeciej, przy próbie pompki, odrywam się od od ściany. I póki co nie znalazłem na to lekarstwa. Gdy mnie ktoś przytrzyma zrobię kilka powtórzeń, ale bez tego dupa.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Stary, ja tu nie mogę się wyładować na konkretnych ciężarach, ćwiczę jakieś szarlataństwa, cieszę się na każdy kontakt nawet z najlżejszym żelastwem, a Ty mi od babskich pompek ciśniesz jasne, że bez urazy

Co do HSPU - z moich obserwacji im węższy rozstaw dłoni i im bliżej ściany tym trudniej. Skoro możesz robić, jak Cię ktoś podtrzymuje, to stań trochę dalej od ściany, tak że nie będziesz stał idealnie pionowo a trochę po skosie a ręce rozstaw w miarę szeroko - szerzej niż barki - to na pewno zrobisz. Jak wejdzie raz, to następne też wejdą. A dalej będziesz sobie szlifował wg uznania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Raz w życiu wyciskałem na ławce... Nie mam pojęcia jak pressy stojąc przekładają się na pressy leżąc.
Pewnie klatka by padła, a łapy nic by nie poczuły..

Pocisnąłem jakiś czas temu 32kg na prawąi 30kg na lewą, ale wątpię bym 62kg wycisnął na ławce..
Dipy to inna bajka - mi pompują ranmiona, a robię ledwie kilka powtórzeń. Kilka razy w życiu robiłem (np. dzisiaj!)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon
Raz w życiu wyciskałem na ławce... Nie mam pojęcia jak pressy stojąc przekładają się na pressy leżąc.
Pewnie klatka by padła, a łapy nic by nie poczuły..

Pocisnąłem jakiś czas temu 32kg na prawąi 30kg na lewą, ale wątpię bym 62kg wycisnął na ławce..
Dipy to inna bajka - mi pompują ranmiona, a robię ledwie kilka powtórzeń. Kilka razy w życiu robiłem (np. dzisiaj!)


Pocisnąłbyś, choć może nie w pierwszej próbie. Dla mnie póki co to jest obcy ruch i nie mogę znaleźć pozycji, żeby wszystko było OK. Albo czuję jakieś napięcia w nadgarstku, albo w ramieniu, albo jeszcze coś innego...

Dipsy - ważne jest ponoć prowadzenie łokci. Ja czuję i klatę i ramiona, więc pewnie jakoś nieświadomie układam ni wąsko, ni szeroko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Środa:

- rozgrzewka + propriocepcja
- TGU KB28 3x1
- przysiady 5x5 50kg
- MP 2KB28 3x (1,2,3,4)
- MC 1x5 85kg
- stretching

Zerwane odciski przeszkadzały w treningu, więc odpuściłem balistykę na koniec. Reszta wchodzi jak ta lala, bo ciężary damskie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
nieraz

Reszta wchodzi jak ta lala, bo ciężary damskie.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Piątek:

- rozgrzewka+propriocepcja
- TGU KB28 3x1
- przysiady 5x5 52,5kg
- podciąganie 5x2
- dipy 5x5
- swing 2KB24 4x10
-stretching

Pochamiłem się na podciąganie taktyczne wg ostatniego arta na SF i wyszło jeszcze mniej niż w zeszłym tygodniu.

Zaczynam weekend. Od przyszłego tygodnia zmiany, okaże się, czy będzie jak trenować...



Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-08-05 20:23:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Tydzień 3

Poniedziałek


- rozgrzewka
- przysiad 5x5 55kg
- dipy 5x5
- wiosło 5x5 55kg
- snatch KB24 4x10
- stretching

Pozazdrościłem Szajbie formy i wziąłem się za fizyczną robotę (na smalec i powidła też przyjdzie czas). Nie było tak źle, żeby odpuszczać trening, więc po pracy do klubu i jazda. Tak się rozochociłem, że zapomniałem o TGU na początku. Na koniec jedna seria rwania mniej niż zamierzałem - już mi się za mocno kettel w dłoni ślizgał a nie miałem magnezji.

Wróciłem do klubu - treningi póki co na własną rękę. Trenejro zachwala program na wyciśnięcie Bestii, o którym pisał Magor. Mam przemyśleć temat.

27.08. są mistrzostwa w Bielsku Podlaskim i tu jest mocna rozkmina, czy jechać. Z minusów kasa i czas a decydować trzeba do końca tygodnia. Jest o czym myśleć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Szajbie to mozna pozazdrościć pogody dcha i sporej dawki optymizmu w drodze do budowania masy mięśniowej, ale nie pracy fizycznej
Jednym słowem, zmieniłeś profesję? Przebranżowiłeś się?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium