SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336934

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Ano

Póki co prym wiodą kettle. A właściwie jeden, cięższy brat Kabana:
- rozgrzewka
- MP KB36 5x (1,2,3,4,5) + pull up 5x (1,2,3,4,5)
- windmill KB28 3x3
- TGU KB28, KB32, KB36
- stretching.

Spodziewałem się, że będzie gorzej. A tu jest szansa na stały progres, choć lepiej nie zapeszać. Coach ma plan, kontynuację obecnego. Na koniec, czyli początek czerwca, mają być nowe rekordy. Zobaczymy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
MP KB36 5x (1,2,3,4,5) + pull up 5x (1,2,3,4,5)

Fiu fiu...

Robisz drabiny naprzemiennie z drążkiem z moim przyszłym maksem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
buhahahaha tak dobrze to nie jest ale jak już powiedziane,to teraz trzeba przekuć w czyn

Poprawna wersja:
W poniedziałek (dzień wyciskania) zrobiłem MP KB36 5x (1,2) na przemian z podciąganiem, czyli pull up 5x (1,2). Reszta się zgadza. Pardonsik za tą wtopę


Zmieniony przez - nieraz w dniu 2016-04-19 07:47:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Wtopa czy nie, wygląda ładnie
Progresuj

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ech...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon
Ech...


Spoko, jeszcze przyjdzie czas...

Zostały 2 tygodnie planu (niecałe). Na fali sukcesu chce w kolejnym tygodniu dołożyć jedną drabinę do 3. Kolejny program ma mieć miejsce na utrwalenie (i dalszy progres) wyników z obecnego. Na razie jest zarys roboczy. U mnie będzie wyglądało to w ten sposób, że 2 dni przeznaczę na wyciskanie (MP). Najprawdopodobniej poniedziałek i piątek. Mam zamiar dokładać jeden szczebel tygodniowo. Coach twierdzi, że jest to realny sposób na ciągły progres aż do 5 drabin 5 szczebli każda. Ciekawe, czy się uda...
Zaledwie 1 szczebel tygodniowo to w praktyce:
- 3 dodatkowe powtórzenie przez pierwsze 5 tygodni
- 4 dodatkowe powtórzenia przez kolejne 5 tygodni
- 5 dodatkowych powtórzeń przez ostatnie 5 tygodniu
liczone względem poprzedniego tygodnia. Szału nie ma dopóki nie zaczniemy przeliczać względem punktu wyjściowego (za który obieram 5x 1,2,3,4,5).
Jaram się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Wczoraj trening undergroundowy czyli w garażu:
- rozgrzewka
- pompki w staniu na rękach w oparciu 5x (1,2,3,4)
- buttom up clean and press KB24
- renegate row KB32+KB24 z pompką przed każdym ruchem 3x1
- l-sit na kettlach stabilizacja w pozycji 5s x 3. Zamiana nogi w pozycji 3x3.
- pompka z rękami na kettlach x10 + curl KB24 x10 + pompka rzymska z nogami wyżej x10. Całość x5

Dołożyłem jeden szczebel w pompkach i weszło OK. Zamknąłem się w 25min. Schodzę głową do podłogi.
Buttom up na lewą nic się nie udało wypchnąć. Ciężko było ze stabilizacją. Robiłem kilka podejść w jednej serii. Na prawą weszły 4 pressy.
Różne wersje wiosłowania renegata hulają po sieci. Ja robiłem pompka + wiosło lewa + pompka + wiosło prawa + pompka = jedno podejście.
L-sit 3 podejścia zwykłe i 3 z trzykrotną zamianą wyprostowanej nogi.
Na koniec się spompowałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130933
Pompki w staniu na rękach - jak daleko dłonie od ściany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
ojan
Pompki w staniu na rękach - jak daleko dłonie od ściany?


Licząc od palców czy nadgarstków?

Raczej blisko podchodzę, ok. 15cm od palców. Próbowałem wczoraj taki motyw, że jedna noga jest zgięta i to ona sie podpiera a druga pionowo w górę. Duża różnica. To będzie kolejny etap nauki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130933
O, jak jedna noga zgięta się opiera to chyba jednak dalej niż 15cm
Im dalej od ściany tym łatwiej "pompować"
Najłatwiej gdy stopy oparte o ścianę a nogi zgięte w kolanach pod kątem +/- prostym

W maju wrócę do takich pompek - mam nadzieję.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium