SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 338516

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
Książka kupiona na amazonie, wersja na kindle - niestety nie dysponuje tym urządzeniem, ale mogę czytać na kompie. Jeszcze nie rozgryzłem, jak to ściągnąć na dysk, zabezpieczają się skubani... Kosztowała niecałe 4$, więc się skusiłem, bo 170 zeta na pewno bym nie dał. Bardziej przejrzałem niż przeczytałem, może w weekend uda się zagłębić bardziej. Szału nie ma, jeśli chodzi o programy...

Może coś podpowiesz odnośnie dalszych programów w walce o zaliczenie rytuału i gwiazdek TT?





Zmieniony przez - nieraz w dniu 2017-04-20 08:33:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Rwania masz - musisz jednak utrzymać poziom!
TGU - masz - też musisz utrzymać. Po prostu praktykuj. Skoro możesz codziennie ćwiczyć, to 2-3x tyg S&S powinno utrzymać poziom, a może nawet podnieść.
Pistolet - nie wiem, ale wiem, że GTG szkodzi kolanom..
Wyciskanie żołnierskie - skoro Kenneth nie pomógł, to coś na zasadzie 5x5 na siłę, albo drabiny - do 3powt, żedne tam 5x(1,2,3,4,5)
Podciąganie - jak wyciskanie..

Zasady właściwie się nie zmieniają w treningu siłowym. Wszedłeś tak blisko maksów, że nie ma co się cackać i walczyć o każdy kilogram. Przynajmniej jeśli chodzi o najkrótszą drogę.

Trening wyciskań z 2x20kg poprawił mi pressa - i weszło mi 32kg na lewą. Droga trochę dookoła, ale zawsze to jakaś opcja. To co zadziała na pressa, powinno zadziałać na pistolet i na podciąganie.
Tylko, że pressy ciągle się pojawiają, są najbardziej powszechne - praktykowane, a pistolety i podciąganie już mniej..

Chyba nie pomogłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
Spoko! Dzięki za opinię Jedną z opcji, które biorę pod uwagę jest RoP z KB36 a Ty wykluczasz drabiny... faktycznie, nie jest to najkrótsza droga.

O TGU się nie boję, o rwanie również - mam apetyt na więcej

Tymczasem sprawdziłem się w podciąganiu:

- pull ups x8
- weighted pull up 16kg, 20kg, 24kg fail
-chin ups x 7
-weighted chin ups 20kg, 24kg fail

Nie jest źle, biorąc pod uwagę, że robiłem z pełnego zwisu z zatrzymaniem na dole. Podchwyt już nie był taki dokładny. Opcje widzę dwie: albo GtG, albo jeden dzień przeznaczony na podciąganie wkomponowany w jakiś program.

Jutro wolne, w sobotę początek nowego planu lub jakaś luźna sesja a plan od poniedziałku (w zależności na co się zdecyduje).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Napisałem: "5x5 albo drabiny, ale do 3" a nie 5x(1,2,3,4,5).
Niskopowtórzeniowo, średnia objętość.
Może Soju&Tuba - schemat dobry, choć mi nie pomógł.. Może być to pod pressa, a może i pod drążek.

Silny Jesteś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
No jestem silny, ale muszę to jeszcze potwierdzić.

Zostało 16 tygodni do urlopu. W tym czasie chciałbym ostatecznie zaliczyć Rytuał. Ciekawe, czy w tym roku odbędą się Mistrzostwa. Ostatnio były w końcu sierpnia. By wystartować w Professional muszę poprawić podciąganie o min. 100% i pistol o 50%. Realne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
TOTAL TENSION KETTLEBELL COMPLEX (TTKC).

Niezależnie, czy celem jest siła, masa, kondycja, czy wycinka, dostarczą tego kompleksy odważnikowe - zapewnia założyciel StrongFirst Pavel Tsatsuline, który zaprojektował zestaw oparty o podstawowe boje, by trenujący mógł poprawić napięcie mięśniowe całego ciała oraz zbudować trochę dodatkowej masy mięśniowej.

Treningi odbywają się według schematu ABA BAB i wyglądają następująco:
Press day:
clean+press+squat+renegate row
clean+press x2+squat+renegate row
clean+press x3+squat+renegate row
clean+press x2+squat+renegate row
clean+press+squat+renegate row

Swing (100 powtórzeń)

Squat day:
clean+press+squat+renegate row
clean+press+squat x2+renegate row
clean+press+squat x3+renegate row
clean+press+squat x2+renegate row
clean+press+squat+renegate row

Snatch test (5min max reps)

To tylko przykłady, piramida może być zdecydowanie wyższa i w dzień przysiadów może być wyższa niż w dzień wyciskania (i odwrotnie). Plan trwa 6 tygodni i dzieli się na 3 dwutygodniowe cykle: w każdym kolejnym cyklu należy dodawać choć jedno powtórzenie w pressie i przysiadzie. Czyli, np.:
Tydzień 1 i 2: press do 5, przysiad 8
Tydzień 3 i 4: press 6, przysiad 10
Tydzień 5 i 6: press 7, przysiad 12.
Po części siłowej należy wykonać konkretną część balistyczną.

Do treningów wykorzystuje się odważniki, z którymi Military Press mieści się w przedziale 6-8 powtórzeń. W moim przypadku jest to 6x 2KB32.

Zaczynam jutro. Treningi sob. pon i śr. Rano się zważę i zmierzę. Balistykę planuje katować rwanie z KB28 i swing jednorącz z KB32. Oprócz tego czwartek chcę poświęcić na podciąganie. Zobaczymy jak to pójdzie - za tydzień będę mądrzejszy.

Wiadomo, że sam trening to nawet nie połowa sukcesu. Dlatego postaram się, by bilans kaloryczny był na plus: na pewno dorzucę złożonych węglowodanów (do 100g powinno styknąć). Może uda się też spać te 7-8h... przynajmniej w weekendy





Zmieniony przez - nieraz w dniu 2017-04-21 19:47:31

Zmieniony przez - nieraz w dniu 2017-04-21 21:43:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ambitnie, bardzo ambitnie. Będę podglądał, jak zwykle
Jak mi się rodzinka zwali latem na moje 40m2, to chciał nie chciał będę zmuszony spakować sztangę i zostać przy samych kettlach. Program wygląda ciekawie, ale ciężko. Są tam jakieś przerwy czy wszystko ciurkiem leci?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
_Szajba_
Są tam jakieś przerwy czy wszystko ciurkiem leci?


Według autora przerwy "krótkie, długie i wszystko pomiędzy" będę się starać zmieścić w godzinie z częścią siłową, ale nie wiem jak to wyjdzie... kurde, nie pamiętam, kiedy ostatnio kompleksy robiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
To kompleksy, ale nieco inne
Masz tam po 1 powtórzeniu ćwiczeń jakby dodatkowych a ćwiczenie główne (press/squat) progresujesz - do 4, do 10 (masakra!!).
Tak jak w Moving Trget - te dodatkowe ćwiczenia nie przeszkadzają specjalnie

Dobierz kule tak, żeby ponad 8powt nie robić
Część siłową trzymałem ładnie, a balistykę po macoszemu. Nie pamiętam efektów tego programu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 75820
Panteon, nie wcięło Ci części posta? Bo tak średnio go skumałem...

TTKC 2KB32
Tydzień 1 dzień 1

- rozgrzewka
1. clean + press x1 + squat + renegate row
2. clean + press x2 + squat + renegate row
3. clean + press x3 + squat + renegate row
4. clean + press x4 + squat + renegate row
5. clean + press x5 + squat + renegate row
6. clean + press x5 + squat + renegate row
7. clean + press x4 + squat + renegate row
8. clean + press x3 + squat + renegate row
9. clean + press x2 + squat + renegate row
10. clean + press x1 + squat + renegate row
TOTAL: Press x30, clean x10, squat x10, row x10, pushups x30

One Arm Swig KB32 5x10 50rep/5min
-stretching

Pierwsze koty za płoty. Jak widać płaski czubek piramidy, bo pochamiłem się na 6 powtórzeń i nie dałem rady. Trudno. Wiosłowanie dość koślawo, uczę się dopiero techniki. Acha, renegate row robię: pompka + wiosło lewa +pompka + wiosło prawa + pompka.

Ogólnie to spompowałem się trochę i dokończyłem wymachami, więc jest spoko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium