SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 329983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Witam!!
Nie napisałeś nic o sobie,jaki masz staż treningowy itd.
Domyślam się,że chodzi Tobie o budowę masy mięśniowej ale nie mam pojęcia o co chodzi z tym frontem klatki??

Jeśli chodzi o sam trening to w przypadku klatki piersiowej brakuje mi ewidentnie ćwiczenia rozciągającego i tutaj zachęcałbym do wymienienia choćby jednego ćwiczenia na rozpiętki lub krzyżowanie linek w bramie.
Jako,że na plecy masz tylko 3 ćwiczenia i na jednym treningu wykonujesz podciąganie na drążku oraz ściągania a są to bardzo podobne ćwiczenia to też lepszym wyborem byłoby jakieś ćwiczenie w innej płaszczyźnie ruchu,np.wiosłowanie na wyciągu siedząc w wąskim uchwycie.
Na nogi masz stanowczo za mało ćwiczeń,przysiady i mc to trochę mało jak na dobry trening nóg.Dołóż przynajmniej jeszcze dwa ćwiczenia.
Co do barków to zmniejszyłbym wyciskania do 3 serii i dodał unoszenia w opadzie tułowia na tylne aktony naramiennych.

Zmieniony przez - GISZMAN w dniu 2011-06-07 17:56:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4701
"blais1994 jeśli Twoja klatka piersiowa dobrze wygląda z boku a słabiej od frontu, to powodem jest słabiej rozwinięta środkowa część klatki piersiowej. "

Źle to sformułowałem,chodziło mi o środek.Mój staż to ponad dwa lata,lecz z przerwami.

Więc może tak :

Wyciskanie leżąc 10,8,8+drop set
Superseria x2
Wyciskanie sztangielkami,skos+ 6,6,6
Wyciskanie sztangą skos+ 12,12,12
Superseria x2
Rozpiętki skos 12,10,
Rozpietki plasko 12,10

Nie mam bramy,więc nie zrobię krzyzowania.

Co do nóg,barków kierowałem się rzekomym planem Arnolda.
Co do pleców to miałbym robić dwa wiosłowania?
Co do barków i nóg to zrobie jak pan sugeruje.
Co sądzi pan o takiej ilości superserii w dniu klatki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Ok Teraz wszystko jasne, no więc jeśli chodzi o Twój trening klatki to ja bym te serie łączone zrobił nieco w innym zestawie:
Wyciskanie leżąc 12/10/8+ drop set
seria łączona:
Wyciskanie sztangą skos 10/8/8
Rozpiętki skos 10/10/10
seria łączona:
Wyciskanie sztangielkami skos 10/ 10/10
Rozpiętki na ławce płaskiej 10/10/10

Jeśli chodzi o plecy to wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia i wiosłowanie/przyciąganie linki dolnego wyciągu w płaszczyźnie poziomej w wąskim uchwycie to dwa różne ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4701
Dziękuje bardzo za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 558
Mam parę pytań. ;)
1. Jakie białko polecasz na pierwszy raz.? chciałbym też aby było jak najtańsze i względnie dobre. co myślisz o tym ? https://www.sfd.pl/WPC_80%-t399879.html czy ono w ogóle istnieje.?
2. Jestem ostatnio przymulony. dlatego rozmyślam nad isofaster. jak smakuję, jak sobie je cenisz i czy ew, polecasz coś innego. nie rozumiem np. różnicy między red a isofaster. skoro red jest lepsze, po co istnieje iso?
3. zaczynam dietę - znasz jakąś dobrą witrynę z dobrymi przepisami kulinarnymi.? może polecasz jakąś książkę.
4. co do diety - jest może jakaś strona z wykazem wartościowości poszczególnych produktów do jedzenia.? chodzi mi o to, że np. nie wiem co mogę zjeść zamiast tuńczyka i jakby był taki wykaz to bym wiedział co może pełnić funkcję zamiennika.
5. była gdzieś stronka z anonimowanymi obrazkami ukazującymi prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Mógłbyś podać. ?

dzięki z góry. życzę sukcesów i ... cierpliwości. jestem pod wrażeniem, że masz ochotę na to wszystko odpowiadać.:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 558
jeszcze jedno - wyjaśnij mi różnice między mass xxl a magnum 8000
mam dylemat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 511
Witam ja też mam pare pytań a mianowicie:

1.Jakie ćwiczenie polecasz na rzeźbe brzucha zastanawiam sie między ABS a A6W ale słyszałem ze A6W to na redukcję.

2.Właśnie zacząłem trening FBW mam pytanie jeśli skupię się nad michą bo mojm celem jest masa to w jakim czasie zobacze pierwsze efekty.I czy to jest odpowiedni trening na przyrost masy słyszałem że tak ale chcę się upewnić.

To wszystko z mojej strony za odp z góry dziękuje:D

"Na sucho to nawet trawa nie rośnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Witam!!
KropaSLu jeśli tylko znajduję chwilę czasu to lubię służyć swoją radą, sam kiedyś zaczynałem swoją przygodę z kulturystyką i wiem ile znaczy dla osoby początkującej dobra rada.Sam niestety nie miałem takiej możliwości żeby kogoś kompetentnego się doradzić i do wszystkiego musiałem dochodzić metodą prób i błędów a to niestety marnuje kawał czasu,który można byłoby lepiej spożytkować.

A więc jeśli chodzi o Twoje pytania...
1.Najlepiej będzie jeśli dobierzesz sobie rodzaj białka pod swoją dietę,którą masz zamiar rozpocząć.Chodzi o to,że jeśli będziesz spożywał regularnie co 3-4 godziny posiłki i w każdym z nich będziesz dostarczał odpowiednią ilość białka z pożywienia to najlepszym wyborem wydaje się być białko serwatkowe, którego będziesz mógł używać rano np. do owsianki lub solo, oraz po treningu.
W tych porach nasz organizm najlepiej korzysta z szybkiego źródła białek jakim jest serwatka,przez resztę dnia możemy i powinniśmy odżywiać nasze mięśni jedząc naturalne produkty takie jak jajka,mięso, twarogi.
Oczywiście mógłbyś też wybrać białko kompleksowe czyli takie które również zawiera serwatkę ale stanowi ona tylko jakąś część porcji odżywki, innym rodzajami białka w takich kompleksach są wolniej trawione białka takie jak:kazeina, białko jaj czy mleka.Ten rodzaj odżywki świetnie sprawdza się dla osób którym zdarzają się dłuższe przerwy między posiłkami, nie jedzą regularnie i mają częste braki białka w swoich posiłkach.
Jeśli chodzi o konkretny produkt to osobiście z białka serwatkowego mogę polecić Tobie Whey100, jest to bardzo dobry koncentrat białka serwatkowego i ma szeroką gamę smaków.Cena za jakość i ilość tego białka również wydaje się być jak najbardziej dostępna.
http://trec.com.pl/esklep/whey-900g-nowosc-p-502.html

Co do białka kompleksowego to najbardziej polecam NITROPROGEN
http://trec.com.pl/esklep/nitroprogen-900g-wiekszy-p-362.html

2.Jeśli tak jak piszesz często jesteś przymulony i szukasz produktu,który nieco Cię obudzi i doda więcej energii to polecam Red Fastera różni się on od Isofastera dość znacznie, gdyż ten drugi jest napojem izotonicznym czyli takim który ma za zadanie zapobiegać odwodnieniu i wyczerpaniu przy intensywnym wysiłku i pije się go w trakcie wysiłku.
Natomiast Red Faster jest napojem energetycznym i pobudzającym,który świetnie stymuluje przed treningiem.

3.Świetne i smaczne przepisy możesz znaleźć w każdym numerze Rebela,jest to darmowy magazyn który możesz dostać w każdym Vitamin Shopie oraz w innych dobrych sklepach z suplementami w Polsce oraz za granicą.
Ponad to polecam książkę z przepisami Kasi Mateli pod tytułem "Supersylwetka.100 przepisów i porad eksperta"

4.Ja zawsze korzystam z tej strony
http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/

5.Zapewne chodzi Tobie o atlas ćwiczeń
http://www.kulturystyka.pl/atlas/


wayne123 nie wiem czy pierwsze pytanie dotyczy Twojej osoby czy pytasz w czyjejś intencji bo z drugiego pytania wynika że Twoim celem jest budowa masy mięśniowej co niestety ale w dużym stopniu wyklucza dobrą rzeźbę brzucha.
Nie zrozum mnie źle ale chodzi o to że sam trening obojętnie jaki by on nie był nie wystarczy do tego aby skutecznie zwiększać masę mięśniową , najważniejszym aspektem tego procesu jest odpowiednio zbilansowana dieta z nadwyżką kaloryczną czyli prościej mówiąc musisz zjadać więcej kalorii niż będziesz spalał.
Przy odpowiedniej ilości "paliwa" możesz liczyć na dobre przyrosty masy mięśniowej jednak zawsze zwiększy się też poziom tkanki tłuszczowej w większym lub mniejszym stopniu utrudni to utrzymanie dobrej rzeźby brzucha ale to oczywiście zależy od tego jak skrajnej definicji mięśni brzucha oczekujesz.
Co do odpowiedzi na Twoje pierwsze pytanie to odpowiem być może banalnie ale moim zdaniem aby uzyskać super pocięty brzuch problem nie leży w rodzaju treningu tyle co w dobrze skomponowanej diecie i treningach aerobowych.Nie bez powodu mówi się że nad brzuchem pracujemy w kuchni.
Jeśli chodzi o FBW to moim zdaniem jest to dobry trening dla osób początkujących oraz dla wracających po dłuższej przerwie do treningów.
Dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych zawsze będę polecał splita, czyli trening dzielony na partie mięśniowe.


Zmieniony przez - GISZMAN w dniu 2011-06-11 14:00:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 696 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38106
Cześć Dawid , mam pytanie odnośnie suplementacji po treningowej.W swoim blogu pisałeś ( w okresie masowym ) , że po treningu dajesz 80 gr. Vitargo + 10 GR.BCAA TURBO JET + 3kaps.LEUCINE FUSION+ 10gr.L-Glutamina Extreme
30 minut później: 40gr. Isolate
Zastanawiam się dlaczego Izolat dopiero 30 minut po treningu?Jeżeli nie brałbyś Bcaa to izolat brałbyś od razu po treningu ?A jak robisz aeroby podczas masy to vitargo bierzesz przed czy po aerobach ? Jak wtedy wygląda sprawa z Izolatem?
Sorry ,że takie zawiłe pytania ale mnie to bardzo ciekawi.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Tak, zgadza się, do niedawna leciałem takim zestawem po treningowym ale ostatnio trochę pozmieniałem.Nie oznacza to,że tamten zestaw był zły ale chciałem coś pozmieniać i teraz po treningu wypijam wszystko w jednym szejku dodając jeszcze do tego 5gr.Creatine 200mesh.Wcześniej nie mieszałem vitargo razem z isolatem ze względów smakowych takiego szejka ale teraz jakoś przywykłem choć "zawiesina" się robi z tego konkretna.
Po najnowszych doniesieniach specjalistów na temat suplementacji węglowodanami po treningu w celu odbudowania zapasów glikogenu w mięśniach postanowiłem zmniejszyć porcję vitargo do 50/60gr.i po 3 miesiącach mogę stwierdzić, że te 30gr mniej, nie wpłynęło w żaden negatywny sposób na moją regenerację po treningową.

Okresowo w trakcie budowy masy mięśniowej po treningu siłowym wykonuję treningi aerobowe, wtedy moja suplementacja wygląda nieco inaczej.
Po treningu siłowym wypijam 50/60gr.vitargo+ 10gr.bcaa jest turbo + 3 kaps.Leucine Fusion + 10 gr.L-glutaminy Extreme+ 5 gr.Creatine 200 mesh.
Natomiast po treningu cardio wypijam już tylko izolat białka serwatkowego.

Na redukcji jest jeszcze inaczej, wtedy lece zestawem:
po treningu siłowym: 10gr.bcaa jest turbo + 3 kaps.Leucine Fusion + 10 gr.L-glutaminy Extreme+ 5 gr.Creatine 200 mesh.
po cardio:50/60 gr. Vitargo + 30/40gr.Isolate 100
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

WHEY premium