SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 330386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 63
Witam! po raz kolejeny prosze o porade tym razem nie w moim iminiu lecz w imieniu 2 mich kumpli ktorze nie maja dostepu do internetu.
Pierwszy ma taki problem ze ma 28 lat pracuje na nocki(kierowca),posiłki spozywa kiedy jest glodny i to na co ma ochote,lecz jest chudy i ma problem z przytyciem.Bardzo wazna rzecz to to ze nie cwiczy i nie chce cwiczyc,jego pytanie brzmi,czy sa jakies suplementy ktore pomoga mu przytyc bez zadnego sportu?
Drugi zas to judoka,prosi tylko o dobranie mu jakis witamin do kreatyny cm3.
Z gory dziekuje!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
AO11 na klatkę wyliczyłem u Ciebie 15 serii, powiedzmy że jest to górny, maksymalny próg ilości serii jaki bym Tobie radził,przy treningu raz w tyg.klatka.Ty natomiast wykonujesz ten trening dwa razy w tyg.i niestety obawiam się,że Twoje mięśnie mogą być już w tym momencie przetrenowane.To samo tyczy się treningu bicepsów.Na Twoim miejscu,zrobiłbym tydzień przerwy od treningów,dając mięśniom solidny odpoczynek i zaczął normalnego splita,ćwicząc każdą partię raz w tyg.w systemie 2dni treningu,1 dzień odpoczynku,dwa dni treningu,2 dni odpoczynku.
Zwiększ wtedy łączną ilość serii na triceps( do 10),barki( do 10), plecy( między 12/16) no i zacznij ćwiczyć nogi, bo nie widzę ich w Twoim planie.

Dairy jeśli chodzi o to pierwsze ćwiczenie na klatkę, to najlepiej jak będziesz je sobie zmieniał co tydzień.Taki manewr doda dużo świeżości Twoim treningom, jednego tygodnia zrób sobie skosy sztangielkami, drugiego sztangą, jeszcze innym razem zrób jako pierwsze dolny skos itp.
Natomiast jeśli chodzi o biceps,hmm.. jeśli nie czujesz młotków, zanim je wyrzucisz całkowicie ze swojego planu to może poeksperymentuj trochę z nimi??Jest na prawdę wiele rodzajów uginań młotkowych i może akurat któreś Tobie podpasuje.Możesz np uginać wzdłuż tułowia naprzemian sztangielkami, możesz też uginać na modlitewniku, ale skorzystaj ze sznura i wyciągu dolnego.

pawel691 jeśli chodzi o pierwszego kolegę, to szczerze mówiąc ciężko to widzę i szczerze mówiąc bez racjonalnego odżywiania i do tego minimum siłowni 3 razy w tyg. może być z tym problem.
Oczywiście,jeśli zależy mu tylko na przybraniu na wadze to może pomóc sobie np.MassXXL'em ale obawiam się, że dodatkowe kilogramy będą stanowiły w większości tkankę tłuszczową a chyba nie na tym mu zależy??
Co do drugiego kolegi z pewnością mogę polecić mu najlepszy zestaw witamin,minerałów VITAL X PACK. Dodatkowo, jest wzbogacony, o kilka fajnych rzeczy takich jak:kwasy Omega,spirulina, guarana,zen szen,itd.

Zmieniony przez - Giszman w dniu 2009-12-07 19:18:27

Zmieniony przez - Giszman w dniu 2009-12-07 19:27:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 906 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15066
Wlasnie skrecilem kostke dzisiaj... i to w urodziny... :pp no ale mniejsza. wiec przerwe sobie zrobie... hmm.. a nie bedzie mi szybciej klatka rosla jak bede ja cwiczyl 2 razy w tyg? nie czuje jakiegos przetrenowania. ja wiem ze potrzebna jest cierpliwosc... no ale ;/ zamierzam kupic cm3 za jakies 2 tyg albo tydz.

"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem."

~Arystoteles

Mój dziennik treningowy ---> http://www.sfd.pl/[BLOG]_AO11._Winorocznik92_w_2015r.-t1075814.html

Co jadam? ---> http://potreningu.pl/profile/ao11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1276 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6997
Giszman pokombinuje jeszcze ten tydzine do krety biceps z mlotkami , normalnie jest to stojac blisko lokcie i regresja 6 8 itd .
ALe boczna glowa jest juz dobrze wyrobiona , teraz zalezy mi na cm + i ich strzelistości .
Mysle nad 3 cwiczeniami w tym : Uginanie o udo , modlitwnik moze jednoracz stojac i jeszcze 1 cwiczenie moze cos pomiedzy mlotkami a zwyklym uchywtem , co polecisz i jak to rozpisac
Skos bede sobie zmieniac i jak w KiFie przeczytalem :
2 serrie skos 45 stoni
2 serrie skos mniejszy
Ale moze czas na zwykla Piramidke a nie regresja bo sile mam juz teraz czas na mase , i potrzebuje cwiczenia na podciecie nie uzywajac linek - moja silownia nie posiada bramy -

" Niech sucha masa bedzie z toba "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11766 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64285
Co powiecie o aerobach od razu po treningu siłowym ?

Jakie jest wasze zdanie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 906 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15066
Zalezy jakie cwiczenia na silowni i jakie aeroby. Ale nie masz mozliwosci robienia ich w innym dniu niz silownia?

"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem."

~Arystoteles

Mój dziennik treningowy ---> http://www.sfd.pl/[BLOG]_AO11._Winorocznik92_w_2015r.-t1075814.html

Co jadam? ---> http://potreningu.pl/profile/ao11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11766 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64285
nie pisz mi tu bzdur

pisze do expertow a nie ciebie

Pozbywam sie zbednego balastu i po treningu 30minut rowerka zawsze i w dnt biegam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
30minut moze byc za dlugo. celowalbym w 15-20min rowerka
chyba, ze typowa redukcja to bcaa a potem ze 40min rowerka!

Zmieniony przez - adzik123 w dniu 2009-12-09 09:24:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
AO11 pamiętaj,że mięśnie rosną w trakcie odpoczynku(regeneracji), a nie w siłowni podczas treningu.Dlatego więcej nie zawsze oznacza lepiej, jestem pewien,że jeżeli przetrenujesz klatkę solidnie raz w tyg.to będzie to w zupełności wystarczające.Inna sprawa to,że trening jaki Tobie zaproponowałem,czyli normalny split będzie się sporo różnił od tego jaki wykonywałeś do tej pory.Będzie wymagał od Ciebie więcej energii,siły i czasu na regeneracje.
CM3 to bardzo dobry jabłczan kreatyny, najlepszy jaki do tej pory stosowałem (bez ściemy).

Dairy jeśli faktycznie Twoje mięśnie ramienne są już dobrze rozwinięte,a bardziej zależy Tobie na szczytach,to zmień młotki na jakieś inne ćwiczenie które będziesz dobrze czuł.
Co do systemu treningowego, to oczywiście możesz zmienić na piramide a dodatkowo możesz kończyć wyciskania drop setem.
Jeśli miałbym zastąpić krzyżowanie linek jakimiś innym ćwiczeniem z pewnością wybrałbym rozpiętki, zresztą często tak robie.Jeśli jesteś gotowy na hardcorowy trening to możesz spróbować 3 serii z podwójnie zmniejszanym ciężarem.
Z tym,że nie radziłbym wykonywać rozpiętek w ten sposób przez dłuższy okres czasu, raczej wykonywałbym taki trening co drugi tydzień.

remik664 osobiście często robię trening aerobowy zaraz po treningu siłowym, w trakcie przygotowań do zawodów.Czas po treningu siłowym,jak i z samego rana to dwie najlepsze metody pozbycia się tkanki tłuszczowej.Jednak bardzo ważną rzeczą jest odpowiednia suplementacja i zabezpieczenie mięśni.Po treningu siłowym zawsze pije szejka 0,5gr/kg masy ciała Vitargo,BCAA G-Force ( 2 miarki),dopiero później wskakuje na bieżnie.Natomiast po treningu cardio, porcję Isolate i 30 minut później posiłek.To wszystko daje mi gwarancje,że moja masa mięśniowa nie ucierpi podczas wysiłku tlenowego.

Zmieniony przez - Giszman w dniu 2009-12-09 10:36:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 110
Witam. Mam taką sprawe. Jak ćwicze barki to nie odczuwam w następny dzień bólu potreningowego, jak robiłem pierwszy raz to tez nie miałem zakwasów w barkach, a robie na nie 5 cwiczeń po 4 serie każde. Czy brak bólu potreningowego oznacza, że trening był nieefektywny?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

WHEY premium