SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 329423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 926 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7906
veyron1-witam i sorki że tak długo i szkoda że jeszcze nie ukazał się ten kalkulator kaloryczny-ale tak jak napisał Giszman najlepszą metodą jest obcicnanie kalori i delikatnie redukowanie w ten sposób węgli,Ja osobiście zaczynam od węgli a tłuszczy jak dodaje areoby to dodaje i nadal schodzi fat.Z tym dziennieczkiem było by Mi to łątwiej wytłumaczyć,Ja jak go tworzyliśmy z ciekawości i dla przykładu pierwszy raz to obliczałem i wyszło troche mało kalorii ku mojemu zdziwieniu.
Teraz zrób jak podpowiadał Ci Giszman i Ja podpisuje sie pod tym by w dzień dwóch treningów na raz dodawać węgli.Nie wiem ile masz na to czasu ale jak więcej to niech b ędzie to posiłek jak mniej to vitargo.

Santiago92- to napewno wiele zależy od genów i Ja na codzien ciężko mam ujrzeć użylenie,jedynie w okresie rzeżby gdzie skóra jest naprawde CIENKA widze to lepiej ale bez szału,by czuć pompe i na lepsze użylenie Mi pomaga Nitrobolon oraz AAKG HC przed treningiem-na codzień też bym chciał byc lepiej użylony szczególnie w okresie przed zawodami.

KULTURYSTYKA znaczy coś więcej!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13819
ile % CM powinno uzywać się podczas treningu na poprawe siły?
czytałem że mała ilość powtórzeń 1-8 i ćwiczenia złożone na wolnych ciężarach tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam, przepraszam że tyle pytań, ale grzechem by było nie skorzystać z porady człowieka, którego tapety się ma w pokoju

1. Węglowodany przed lekkim treningiem aerobowym (jogging). Powinno się dawać czy nie?

2. Chciałbym prosić o ocenę plany Przód/Tył :)

TRENING A Przód

Nogi
Przysiad ze sztangą trzymaną z przodu 3x8-10
Prostowanie nóg w siadzie 2x8-10
Klatka
Rozpiętki 3x8-10
Dipsy 3x8-10
Barki
Wyciskanie żołnierskie 3x8-12
Unoszenie sztangielek w przód 2x
Biceps
Uginanie sztangielek młotkowym stojąc 3x
Brzuch
Unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośnej 4x20-30

TRENING B Tył

Plecy
Podciąganie na drążku 3x8-10
Wiosłowanie sztangą/sztangielką 3x8-10
Triceps
Francuskie wyciskanie sztangą/sztangielką siedząc 3x
Barki
Unoszenie hantli w opadzie tułowia 3x
Nogi
Uginanie nóg w leżeniu 2x8-10
Brzuch
Unoszenie nóg w zwisie 2x10-15
Spięcia brzucha 2x15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 926 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7906
Mat-przyjęło się że 70-80% CM siły maxymalnej,ale tak naprawdę dobieramy tak ciężar by wykonać na wolnych ciężarach od 8 do 2 powtórzeń.

Skodzio-zero węgli przed areobami ,co do treningu to jeśli tylko masz takie założenie treningu tył / przód to sam rozkład ćwiczeń jest oki.

Pozdrawiam.

KULTURYSTYKA znaczy coś więcej!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 513 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12057
witam :) niedługo zaczynam pracę w magazynie, wiadomo praca do najlżejszych należeć nie będzie, dodatkowo pewnie tylko jedna przerwa na jedzienie, więc będę brał pojemnik jakiś i do tego w jakąś inną przerwe wypije szybko gainera jakiegoś.

Zastanawiam się czy przed pracą i po wypić sobię porcję bcaa, lub też podczas pracy popijać, jest sens? dodatkowo będę oczywiście ćwiczył zależnie od zmian, popołudniu lub do południa i wtedy też będę pił bcaa do tego oczywiście będę starał się trzymać diete, choć nie wiem czy dam rade, bo raz że będę miał mniej czasu przez prace, a dwa będę potrzebował więcej kalorii i tu moje kolejne pytanie. czy jest sens pić gainera dodatkowo miedzy posilkami tak zeby zwiekszyc kalorycznosc podczas dnia, to bedzie 2 porcja w ten dzien?

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 926 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7906
saider-dodatkowa suplementacja jak najbardziej,nie tyle co bcaa ale wystarczy Amino Whey,jedna porcja w ciągu pracy a gainery dopijał bym o 2 porcje więcej do dwóch posiłków około treningu i do posiłku po pracy.

KULTURYSTYKA znaczy coś więcej!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 513 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12057
ok dzieki, korzystając z okazji zapytam jeszcze o klika szczegółów.

1. czy smażenie na zwykłym oleju roślinnym to coś bardzo złego? Osobiście lepij mi smakuje niż gotowane
2. Sosy: otóż, wiadomo np ryż itp lepiej wchodzi z jakimś sosem niż z oliwką z oliwek, więc czy sosy z knorra itp te z paczki to też coś złego?
3. popijanie posiłków: nie zawsze jedzenie wchodzi, więc co sądzisz o popijaniu posiłków wodą niegaz.?

dodam, że ćwiczę dla siebie, chce nabrać masy więc nie traktuje tego wszystkiego tak bardzo rygorystycznie jak kulturyści ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 926 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7906
saider -
1.Smażenie na oleju owszem smaczniejsze,ale serio toksyczne i nie zdrowe-czy bardzo jest to nie sprawdzone-większość tak je i żyje jednak wyglądaja tak jak jedzą,Ja robie to na teflonie podlane lekko wodą,lub na grillu ew,jest taki olej PAM psikasz na patelnię i smażysz na tym.
Gotowane też Mi nie podchodzi.
2.Ja w okresie po za startowym robie sobie gorący kubek na gęsto czyli Mniej wody i jak ostygnie dolewam oliwy,lub oleju lnianego i tym polewam-taki kubek starcza Mi na 2/3 posiłki najczęściej jest to pomidorowa z ryżem.
Jednak nie jest to w pełni dietetyczne lecz nie dajmy się zwariować
3.Ja popijam posiłki i fakt że to rośnie nie jest przyjemny ale też wiele razy nie dałbym rady zjeść tego co przygotowałem szczególnie na jałowo przed samym startem.
-jak napisałeś na koniec nie jesteś PRO więc w Twoim przypadku te wskazówki jak najbardziej.

Pozdro.

KULTURYSTYKA znaczy coś więcej!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Tomku z tym gorącym kubkiem faktycznie super pomysł, na masie mógłbym sobie conieco urozmaicić bo szczerze czasami mam dość tego suchego żarcia a tak to zawsze miła i smaczna odmiana, tym bardziej,że wydaje mi się,że dzięki takiemu sosikowi o wiele więcej bym w siebie wcisnął jedzenia.
Jesli chodzi o te gorace kubki to uzywajac ich masz na mysli cala zawartosc tzn.razem z tymi wszystkimi dodatkami typu makaron itp.czy tylko sama zupke,sos??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 926 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7906
Normalnie zupka Knorr,pomidorowa z makaronem albo ryżem-serio nawet Mój synek tak kurczaka z ryżem zajada.
Były kiedyś zupki pewnej firmy o której tu nie moge napisać ale też było to dobre rozwiązanie ale z czasem czułem po niej zgagę,tylko one były niby dietetyczne.

KULTURYSTYKA znaczy coś więcej!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

WHEY premium