SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 329343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
remik664
Tak jak sam napisałeś połączenie nóg z plecami wydaje się dosyć ryzykowne bo jakby nie było są to dwie największe grupy mięśniowe i osobiście nie wyobrażam sobie konkretnego treningu obu tych partii tego samego dnia.Tym bardziej że miałbym ciężko siadać a później wykonać tak samo ciężkie martwe ciągi no ale cóż jeśli piszesz,że Tobie to odpowiada to ok.Bądź jednak czujny,takie połączenie i sam trening może doprowadzić Cię bardzo szybko do przetrenowania.

Co do samej klatki i treningu dwa razy w tygodniu nie jestem zwolennikiem takiego wyjścia z sytuacji,choć sam miałem do niedawna problemy z tą samą grupą mięśniową,udało mi się ją mocno podciągnąć.
Po Twoim profilu widzę,że siła jest, bo 135kg to już nie mało, być może problemem jest technika??
U mnie to ona właśnie najbardziej kulała,choć ciężko było mi się do tego przyznać.Chodziło o to,że przy wszelkiego rodzaju wyciskaniach pracowałem najbardziej barkami i to one a nie klatka zakwaszały się jako pierwsze.Już po kilku seriach barki pompowały mi się tak strasznie że miałem problemy z wykonaniem kolejnych serii.Problem tkwił w technice,po pierwsze zacząłem skupiać się na tym aby przez cały czas łopatki były mocno ściągnięte i blisko siebie,zwłaszcza przy ruchu koncentrycznym (w górę)taki manewr uniemożliwiał barkom przejęcie większości pracy.Drugą istotną sprawą było nie prostowanie ramion w łokciach,każde powtórzenie kończyłem na lekko ugiętych ramionach,to także ściągało nacisk z barków,przenosząc go w 100% na klatke.
Ostatnią kwestią było skupienie na każdym powtórzeniu z osobna,nie można po prostu bez sensownie wyciskać i opuszczać sztangi tylko po to aby wykonać założoną liczbę powtórzeń.Każdy ruch w górę kończył się spięciem klatki i dopiero później następował ruch ekscentryczny.

Jaki z tego wniosek??Myślę,że spokojnie można przejść przez stagnację trenując klatkę raz w tygodniu ,z tym że trzeba to zrobić na 150%.


Zmieniony przez - Giszman w dniu 2010-01-05 14:45:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11766 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64285
Niestety rekordy silowe jak pisalem juz nieaktualne

bo odchudzam sie juz 4miesiac
efekt to z 102kg na 80,8kg w zwiazku z tym sporo sily spadlo

pomimo dobrego odzywiania

mostkowanie mi pozostalo po przygodzie z TS

mniej wiecej jestem teraz na etapie w wyciskaniu 80kg x 15 w 4rech seriach i wlasciwie nie wchodze na wiekszy ciezar

Mozliwe jednak ze faktycznie dam jeden dzien klatke i oddziele nogi i plecy a przy treningu triceps+biceps dodam wyciskanie wąsko co by tez troche klatke zaangazowac

Zmieniony przez - remik664 w dniu 2010-01-05 15:12:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Dzięki Dawid, zobaczymy czy dam radę

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
kasior2000 bez informacji o diecie/posiłkach jakie i kiedy spożywasz ciężko ułożyć prawidłową suplementację ale mniej więcej widziałbym to tak:

Dzień treningowy:
Rano zaraz po przebudzeniu:
Creatine 5gr +20gr.Dextrose + 2 miarki BCAA G-FORCE + 2/3 kaps.HMB Revolution
Przed treningiem: (ok.30 min.)
20gr.Nitrobolon 2 + 2/3 HMB Revolution + 2 miarki G-Force
Po treningu:
Na 15min.przed końcem treningu 2 miarki G-Force
Po treningu:Mass XXL + 5 gr.Creatine+ HMB Revolution 2/3 kaps. / 30 minut później Nitroprogen
Przed spaniem:
30 min.przed spaniem Nitroprogen, przed samym snem HMB Revolution: 2/3 kaps.

Dzień bez treningu:
Rano zaraz po przebudzeniu:
Creatine 5gr +20gr.Dextrose + 2 miarki BCAA G-FORCE + 2/3 kaps.HMB Revolution
Przed spaniem:
30 min.przed spaniem Nitroprogen, przed samym snem HMB Revolution: 2/3 kaps.

Nitroprogen oraz Mass XXL możesz również stosować w celu uzupełnienia diety, jeśli któryś z posiłków będzie słaby w ww. to Mass XXL albo białko,to Nitroprogen.

ernii dobór suplementów masz odpowiedni a czy wrzucisz Nitrobolon wraz z CM3 to na prawdę otwarta kwestia,możesz je spokojnie wrzucić i wtedy będziesz miał lepszego powera,bez nich możesz czuć się słaby,tym bardziej że w diecie nie masz za dużo węgli.Minusem może być delikatna retencja wody,ale myślę że w Twoim przypadku nie ma to większego znaczenia, w końcu na zawody się nie przygotowujesz prawda??
Nie napisałeś nic o treningu jakim masz zamiar ćwiczyć,przydałoby się też więcej szczegółów dotyczących diety,w jakich godzinach spożywasz te posiłki??

Zmieniony przez - Giszman w dniu 2010-01-06 18:23:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
Oczywiscie nie przygotowuje sie do zawodow, trenuje tylko i wylacznie dla siebie :)
sprawa z posilkami wyglada tak, oczywiscie czasami godziny sie minimalnie przesuwaja
1. okolo 7-8 rano
2. okolo 12-13
3. okolo 15-16
4. treing 17-18
5. okolo 19-20
6. okolo 21-22
7. tuz przed snem, czyli kolo 23-24

co do treningu to wyglada on nastepujaco:

I DZIEN:

plecy
-podciaganie na drazku 4 serie max
-wioslowanie sztanga 5x 12,10,8,6,6
-MC 3x 10,8,6
-szrugsy 3x 12,10,8

II DZIEN:

Klatka piersiowa + Barki
-wyciskanie na ławce płaskiej sztanga 4x 12,10,8,6
-dipsy 3x max
-rozpietki 4x 10,10,10,10

-wyciskanie sztangi z przodu 4 x 12/10/8/6
Seria łączona 3x:
-unoszenie sztangielek bokiem 12powt
-unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tułowia 12powt

III DZIEN:

biceps + triceps
-sztanga lamana 4x 12,10,8,6
-mlotkowy 4x 12,10,8,6
-metoda "21" na zakonczenie 2-3 serie

-francuzkie lezac 4x 10,10,8,6
-sciaganie wyciagu 3x 10,8,6


IV DZIEN:

Nogi
-przysiady 4x 10,8,6,6
-wykroki 4x 10,10,10,10
-mc na "prostych" 3x 10,8,6
-wspinanie na palce 3x MAX

Zmieniony przez - erniiii w dniu 2010-01-07 15:49:10

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Całkiem dobrze wygląda to z posiłkami a co z treningiem aerobowym,zamierzasz go wykonywać w trakcie tej redukcji??
Przydałoby się też podnieść nieco intensywność treningu poprzez:
krótsze przerwy między seriami,więcej serii łączonych,super serii,czy ogólnie większą ilość powtórzeń,zwłaszcza przy treningu nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
Co do aerobów to tak, zapomnialem o tym wspomniec, bedzie to wygladalo tak:
-po kazdym silowym okolo 15-20 minut rowerka(jak biore BCAA przed silowym, wrzucac na nowo przed aerobami, czy juz sensu nie ma?)
-w dni wolne, czyli 3x/week po 1 godzinie na rowerku, szybkim tempem.
raz na tydzien/dwa tygodnie tabata lub burpee(z pompkami i wyskokami)

co do przerw, to w takim razie bede robil 1-1,5 minuty przerwy, wystarczy czy jeszcze skrocic?

Co do super serii, szczerze mowiac w ogole tego nie ogarniam i nie wiem jak to polaczyc, wiec dlatego nie uwzglednilem ich w moim treningu(poza barkami)

Co do powtorzen, to moge przy przysiadach wrzucic 3x15, choc nie jestem zwolennikiem takiej liczby powt, no ale fat sam sie nie zrzuci

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 235 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3355
Witam, mam dosyć konkretne pytanie dotyczące podaży białka i węglowodanów w okresie tuż przed, w trakcie oraz po treningu. Czytałem w ostanim kif/sdw artykuł na temat dostarczania w.w. substancji odżywczych, jak przy cyklu masowym wygląda ta sprawa u prawdziwych profesjonalnych kulturystów? Czy bialko i weglowodany sa dostarczane bezpośrednio przed treningiem w formie carbo i bialka / gainera? Czy carbo jest popijane systematycznie co 10-15 minut w trakcie treningu, czy dopiero gdy trnieng jest skończony przyjmuje się dawkę białka i węgli? Czy na przestrzeni 3h od zakończenia treningu systematycznie co godizne dostarcza sie dawki bialka wpc i carbo? Jaki system jest optymalny i czy takie szczegoly odgrywaja bardzo wazna role?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
erniiii co do BCAA,to wrzucaj je obowiązkowo po treningu siłowym,przed cardio.
Po cardio odżywka białkowa, jeśli chodzi o tempo to utrzymuj raczej stałe,tętno powinno oscylować pomiędzy 120/130.
Jeśli chodzi o super serie to najlepiej łączy się takie partie jak biceps z tricepsem,oraz czworogłowe z dwugłowymi.Natomiast serie łączone możesz stosować przy każdej partii mięśniowej łącząc dwa lub trzy ćwiczenia na daną grupę w jedną serie.

so nervous osobiście przed treningiem od bardzo długiego czasu zjadam normalny posiłek na 1,5 godz. przed treningiem (ryż+ pierś z kurczaka).
Na 30 min.przed treningiem booster Nitrobolon E.
W trakcie treningu dopiero od niedawna zamieniłem wodę na suplement składający się z mieszanki ww,kreatyny oraz aminokwasów ale zaczynam go popijać od połowy treningu,kiedy czuje już delikatny spadek mocy.
Po treningu idzie carbo/vitargo 1gr./kg masy ciała+ BCAA/Glutamina/Isolate-40gr.
Do godziny po treningu posiłek ok.100gr ryżu białego+pierś z kurczaka.
Ze względu na to,że ćwiczę wieczorami,po posiłku po treningowym ok.2 godz.później zjadam już tylko jeden,ostatni posiłek przed snem składający się wyłącznie z białka i tłuszczów.
Z pewnością suplementacja przed,w trakcie jak i po treningu odgrywa bardzo dużą rolę i jest niezmiernie ważna.


Zmieniony przez - Giszman w dniu 2010-01-08 14:11:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytanie kieruje do Giszmana. Z góry dziękuje za odp ~
więc tak jak pisałem:

-Polecił byś jakieś ciekawe metody co do treningu oprócz drop setów i serii łączonych ?

-Czy plan pierwszy z pierwszej strony nadaje się w okresie budowania masy:
https://www.sfd.pl/Dawid_Geler_GISZMAN_trening/dieta/suple/news-t526219.html

-zależy co odpowiesz wiem, że ten plany wykorzystujesz w swoich pierwszych 4 tyg przygotowan do zawodow a jakim planem trenujesz jak budujesz mase ? bys mogl mi go podeslac na e-mail bardzo bym prosil

- i czy taki rozkład jest ok ćwiczac twoim planem lub tym co mi wyslesz
klatka,brzuch
plecy,lydki
wolne
barki,kaptury,brzuch
triceps,biceps,przedramie
nogi,lydki
wolne(jesli czuje potrzebe)

przepraszam z gory za mase pytan ale glownie powiem w skrocie zalezy mi na planie dobrym poniewaz mam 2 miesiace wolnego i chce je dobrze wykorzystac nieprzetrenowujac sie

pozdrawiam Hakla
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

WHEY premium