SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 330880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 675 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18108
Dzięki GISZMAN jasna odp :)
Dietę już poprawiłem dawno ale co się źle robiło to zostało :) A co do tych areobów to najlepiej robić je po treningu tak ? Na razie dam 2 razy lub 3 razy... jeśli mam je robić po treningu siłowym to zabezpieczać się w jakiś sposób suplami między treningiem siłowym a bezpośrednio przed areobami dawać antykatolik czy dopiero po nim wypić carbo białko ?

PS:I czy mogę wykonywać interwały? No i jeszcze co sądzisz o aerobach 20 min rano na czczo ?

The Sky Is The Limit!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Fuun luknij dwa posty wyżej,napisałem koledze jak brać CM3

Like możesz robić zaraz po treningu siłowym lub rano przed pierwszym posiłkiem, w obu przypadkach 30min. mniej moim zdaniem nie ma co robić.Przed aerobami zabezpiecz się sporą dawką BCAA,ok.10gr. węgle i białko dopiero po cardio.
Po porannych cardio,zjedz już tylko śniadanie tj.płatki&białka jaj, bez białka i węgli.
Jeśli chodzi o interwały to jedynie w dni bez treningu siłowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1112
Pytanie do Dawida.
Także biorę (jak bardzo dużo osób) CM3 w DT: 4 na czczo 0,5h przed śniadaniem i 0,5h przed treningiem, a w DNT: 4 na czczo 0,5h przed śniadaniem.
Natomiast nie wiem kiedy dokładnie mam stosować porcje 100g Solid Mass w 250 mleka. Po obiedzie jakieś 1h przed treningiem, 1,5h po treningu czy kiedy dokładnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 675 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18108
Czyli tak , posiłek przed treningowy potem trening siłowy następnie od razu po nim BCAA i potem areoby i po nich carbo białko i w przeciągu godziny posiłek po treningowy... Tak ?

A z innych antykatolików może być tauryna np. Kasy nie mam :P


Zmieniony przez - Like25 w dniu 2011-02-09 22:04:05

The Sky Is The Limit!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Like zgadza się, jeśli chodzi o antykataboliki to nr.jeden to BCAA,później glutamina, tauryny osobiście nigdy nie stosowałem po treningu, zazwyczaj przed w celach energetycznych.

Maldbarg to zależy od braków w diecie ale jeśli Twoim celem jest budowa masy,to jednym z obowiązkowych szejków będzie po treningowy, z tym że polecałbym wypicie go z wodą( szybciej się wchłonie) natomiast w ciągu dnia możesz mieszać z mlekiem i pić wtedy kiedy wypadnie Ci np.jakiś posiłek albo masz dłuższe przerwy niż 3 godziny między jednym a drugim posiłkiem.
Przed treningiem raczej nie piłbym tego typu odżywki ze względu na dużą zawartość ww.prostych które spowodują duży wyrzut insuliny w organizmie i skok cukru we krwi,co może wpływać nie korzystnie na samopoczucie w trakcie treningu, możesz czuć się ospały i szybciej zmęczony.Lepiej zjeść dobry posiłek złożony z ww.złożonych i chudego mięsa,np.brązowy ryż lub basmati i grillowana pierś z kurczaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 581 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9997
Witam, mam pytanie odnośnie kręcenia aerobów rano na czczo? Czy to lepszy sposób na spalenie tkanki tłuszczowej nić np. robienie aerobów w ciągu dnia? I czy samo BCAA przed wystarczy a po też porcja BCAA i później normalne śniadanie - płatki owsiane + jajka lub odżywka?
I jeszcze jedno czy na czczo robić tylko w dni nietreningowe czy w treningowe też, czy lepiej po treningu wtedy?
Się rozpisałem

Reżimy treningowe: http://www.sfd.pl/Reżimy_treningowe_-t703169.html
..:: PRACTICE MAKES PERFECT ::..
..:: Life Is Too Short To Be Small ::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 675 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18108
Ok,dzięki za wszystko :) SOG

The Sky Is The Limit!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Jeszcze jedno pytanie
Mam taką sytuacje w domu że ojciec powiedział mi że mam nie robić martwych ciągów, dlatego że obciążają kręgosłup i zniszczę se kości.
Dodatkowo mówi że robię martwy ciąg zbyt dużym ciężarem.

Ja osobiście jestem przekonania, że jeżeli będę wykonywał martwy ciąg powoli i dobrze technicznie, będę miał proste plecy i dodatkowo zakładał pas nic nie ma prawa się stać.

Temat był już wielokrotnie poruszany na forum że przy odpowiedniej technice i nie szarżowaniu z ciężarami nic nie ma prawa się stać.
Ale po prostu chcę się upewnić, i udowodnić ojcu że mam rację w tej sprawie.

Jakie jest wasze zdanie. ?

Dodam że martwy ciąg w ostatniej serii robię ciężarem 80kg gdzie mój maks jest zapewne większy niż 120kg- nie wiem bo nie sprawdzałem maksa w martwym ciągu.
Mam 16 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8147
wykonywanie martwego ciagu w znaczacy sposob wzmacnia plecy, jezeli wykonujesz go poprawnie to nie ma obaw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
kristek poranne cardio wydają się być najlepszą porą jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej,ze względu na niski poziom glikogenu w organizmie po całej nocy,kiedy to nie dostarczamy organizmowi żadnych ww.a często też ostatni posiłek dzień wcześniej składa się głównie z białek.

A co z katabolizmem??No właśnie sam do niedawna obawiałem się że samo BCAA jednak nie wystarczy i przypłacę to swoimi ciężko wypracowanymi mięśniami, mimo to dałem się przekonać Radkowi Słodkiewiczowi,że nie mam się czego obawiać i jeśli tylko zostanie zachowana odpowiednia intensywność treningu aerobowego to nic mi nie grozi.
Pisząc odpowiednia intensywność mam tutaj na myśli tętno nie przekraczające 130.

Póki co kręcę na rowerku 30min.kilka razy w tyg.z rana zabezpieczając się tylko ok.10-20gr.BCAA i nie zauważyłem żeby ucierpiały na tym moje mięśnie.
Kolejna porcja BCAA po cardio jest już zbędna, wystarczy w krótkim odstępie czasu po zjeść solidne śniadanie, w moim przypadku jest to 10 białek jaj + 100gr.płatków owsianych.

W jakie dni i jak często robić trening aerobowy??Myślę,że to powinno zależeć od stopnia tkanki tłuszczowej każdego z osobna, natomiast dobrym pomysłem jest zacząć od dni bez treningu siłowego i dopiero później dodawać więcej sesji,również w dni z treningiem,czy to będą sesje poranne czy po treningu to już zależy od Ciebie, obie pory są dobre ale czasami dobrze jest po ciężkim treningu dać organizmowi odpocząć i skupić się na regeneracji a nie zajeżdżać go dodatkowo aerobami.
Zdaj się tutaj na swoją intuicje, sam mam dni kiedy czuje że spokojnie mogę zrobić jeszcze cardio a czasem marze tylko o wygodnej kanapie i szejku po treningowym.

Zmieniony przez - GISZMAN w dniu 2011-02-11 14:41:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

WHEY premium