SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta JEM/NIE JEM - testował Mawashi, opracował Biniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 389811

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Dobra ustawię jako główne źródło ww w diecie teraz rodzynki i owoce, zobaczymy co będzie się działo, chociaż po treningu priorytetem pewnie i tak będzie glikogen, gorzej w dnt co się będzie działo. Pożyjemy zobaczymy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
joz1234 najsampierw podstawowe potrzeby organizmu -> zycie!
wszelkie nadwyzki -> tam gdzie puste miejsce -> glikogen
wszelkie nadwyzki ponad to -> fat

nie pojdzie Ci w fat (teoretycznie - jesli jestes zdrowy) jesli masz puste zbiorniki glikogenu

Czy w okresie nie jem (18h) organizm jest w ketozie i korzysta z tluszczu?
ketoza nastapi po kilku dniach nie spozywania wegli
z fatu orgaqznim korzysta caly czas
raz korzysta - potem nadrabia
korzysta i gromadzi
tak w kolko

tuz po posilku wszystko jest zahamowane - spalanie fatu i korzysta organizm z tego co zjedlismy
ale gdy iinsulina spada - od nowa wzrastaja inne zrodla
fat ,glikogen,glukoneogeneza - nie tylko glukoza z krwi

podobnie jak glikogen

nieprzerwany proces - turnover
tak jestesmy stworzeni
raz sie traci - raz sie gromadzi
malo tego - czesc co zostala uwolniona od nowa moze wejsc w to samo miejsce (wkt)
zalezy od hormonow i stanu organizmu



a sam udzial % jest plynny
dopiero XXh glodowki wiekszosc przejmuja wkt
potem ciala ketonowe


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-06-08 18:52:46

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1116
Wczoraj minął 15 dzień J/NJ, jestem już tak przyzwyczajony, że 20 godzinny post jest dla mnie nieodczuwalny (suplementuje się m.in. Thermo Stimem, ale myślę, że bez niego nie byłoby dużo gorzej). Przez ten czas spadło już 2kg wagi i ok. 3cm w pasie. Jestem najedzony po treningu więc dopiero jutro będę mógł się dokładnie zmierzyć :)
Stubborn fat leci jak głupi, naprawdę, nie spodziewałem się, że najszybciej będzie leciał właśnie w tych miejscach.

Jedyne co mi czasami nie odpowiada w J/JN to ogromny wywalony żołądek po najedzeniu który potrafi utrzymywać się do końca dnia, jak bańka ;d

No i najlepsze jest to, że często zdarza mi się przekłamać, podejść coś mniej zdrowego lub nieodpowiedniego, nie utrzymać bilansu, makroskładników etc., wyskoczyć na piwo czy na imprezę ze znajomymi (ale zawsze trzymam się w ramach czasowych), a i tak wszystko idzie do przodu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 426 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3632
@ solaros - doskonale zdaje sobię sprawę jak się to przedstawia u ludzi z nadwagą jeśli chodzi o wrażliwość na insu :)

jednakże tak na dobrą sprawę, nie ma żadnych dowodów, że low carb jest lepszy niż high carb przy takiej samej liczbie obciętych kcal i podobnym wysiłku fizycznym, tak samo z drugiej storny mamy przykłady, że najbardziej niezdrowi i grubi ludzie w usa jedzą właśnie same produkty o wysokim ig.. i to ma niby świadczyć, że ,mają prze***ane przez wysokie IG? ale trzeba przecież wiedzieć, że jedzą oni praktycznie same śmieci w kosmicznych kalorycznie ilościach i to w mcdonaldsach , nie dbają o michę/bilans oraz nie ruszają się oni praktycznie w ogóle, patrząc przez pryzmat statystyk aktywności fizycnzej tych otyłych w u s a ! a co ze "sportowcem" który dba o kcal? zbilansowana dieta z owocami i okazjonalnymi wyskokami przy obciętych kaloriach sprawdzi się tak samo imho niż co innego ( a jakie psychicznie korzyści będą w porównaniu do LC ! ) jak nie no to jakieś dobre źródło z miarę rzetelnymi grupami kontrolnymi.


decydującym czynnikiem jest wola człowieka, wiadomo lepiej grubego ***nąć na lc żeby się oduczył nawyków starych. ale takie lc na dłuższą metę też psychiki nie ryje? szczególnie takie o bardzo niskiej ilości ww ??

Zmieniony przez - cykloop w dniu 2011-06-08 21:32:25

Google: Przewodnik po Leangains

wszystko na temat diet przerywanej głodówki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2689
Mi ryje...mam jakieś 70-80 g węgli dziennie na j/nj ktore ciagne od 1,5 miesiaca i juz mam małe rycie bani...tak jak kiedys Biniu mowil to jest glupie przyzwyzajenie ktorego ciezko jest sie pozbyc...dzis np walłem sobie 150 g truskawek + twaróg + woda + 7 tabletek słodziku po tym 2 puszki koli light bo parcie na cukier miałem ogromne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1116
No i je zaspokoiłeś, a cukru nie było prawie wcale :)
Magia chemii ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4588
mam gire w gipsie. co teraz? jesc normalnie po 18 postu, itp? moze zmnijeszyc troszke wegle, bo sa liczone tak, jakbym codziennie mial aero/silke, ktorej przez pare dni nie bede mial? chyba zapauzuje branie spalacza na ten czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1116
Jedz tak jak jadłeś, po 18 godzinach.
Co do makroskładników możesz lekko przyciąć węgle na korzyść białka/tłuszczy, ale nie jest to konieczne, na pewno nie masz tego, aż tak dużo :)
Ja biorę Thermo Stim zarówno w DT jak i DNT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
hAmerykance to sa krolikami doswiadczalnymi
chcesz jakas chorobe - poszukaj tam
chcesz jakies extremum - poszukaj tam

jedno jest pewne - polaczenie wysokiego spozycie weglowodanow + wysokiego spozycie fatu nasyconego + wysokie ilosci 06 - nie wrzaz dobrze!
dorzucajac do tego spore ilosci frukozy - jeszcze pogarsza sprawe

tak jak napisalem - przypadek przypadkowi nie rowny!

jeden zje ~200g - czyli ponad 4 krotne spozycie fruktozy - ograniczajac inne zrodla ww do minimum pewnie nie bedzie odczuwal tego tak
jak osoba jedzaqca 200g fruktozy + kolejen 500g glukozy
rozumiesz?

fruktoza sama w sobie nie jest zla

ale fruktoza + glukoza w duzych ilosciach + fat nasycony = OMG!

ale zaraz posypie sie ze to glukoza winna
wlasnie ze nie
jesli sa badane takie same ilosci fruktozy vs glukozy -> gorzej wypada fruktoza
bo poprostu inaczej jest metabolizowana

jak pisze biniu - spozywajac tylko fruktoze w odpoweidnich ilosciach nie bedzie zle
ale spozywajac taka samo ilosc fruktozy + dodajac inne zrodla wegli - juz nie bedzie takie hurrrrra!

na szczurach jest latwo - ba nawet zrobiolem temat miesiac temu:
https://www.sfd.pl/Sacharoza_i_fruktoza__wpływ_na_wrażliwość_insulinową-t740590.html

po drugie metablizm glukozy kontroluje ilosc cytrynianu + atp
fruktoza omija ten etap




Because fructose uptake by the liver is not inhibited at the level of phosphofructokinase, fructose consumption results in larger increases of circulating lactate than does consumption of a comparable amount of glucose.

male ilosci nie tyle ze nc nie zrobia - sa nawet wskazane:
Low-dose fructose has also been found to restore the ability of hyperglycemia to regulate hepatic glucose production
&
stimulate glycogen synthesis in humans
&
Thus small (catalytic) amounts of oral fructose may be beneficial in improving glycemic control in type 2 diabetes

za to wielkie spozycie fruktozy:
In contrast with low doses of fructose, when much larger amounts of fructose are consumed (eg, in sucrose- and HFCS-sweetened beverages), fructose continues to enter the glycolytic pathway distal to phosphofructokinase, and hepatic triacylglycerol production is facilitated. Fructose can provide carbon atoms for both the glycerol and the acyl portions of acylglycerol molecules . Thus, unlike glucose metabolism, in which the uptake of glucose is negatively regulated at the level of phosphofructokinase, high concentrations of fructose can serve as a relatively unregulated source of acetyl-CoA. Indeed, studies in human subjects have shown that fructose ingestion results in markedly increased rates of de novo lipogenesis, whereas de novo lipogenesis does not increase in response to eucaloric glucose ingestion

w skrocie - bardzije niz glukoza powoduje de nowo lipogeneza bo omija pewnien etap metabolizmu



a tu masz ilosc fruktozy spozywanej w latach 70 i teraz




ona nie jest samym zlem
ale ona + reszta juz tak

dlaczego?
poprzez inny wlasnie metabolizm!


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-06-08 22:52:07

Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-06-08 22:52:34

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 426 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3632
ja wiem, tylko przykłady ekstremalne, a wiadomo jak to działa w każdej dziedzinie, bez jakiegokolwiek umiaru... np żeby przekroczyć bezpieczną dawkę fruktozy musiałbym zjeść z 10 bananów co jest dla mnie abstrakcją.

odnosząc się do rewizji badań aut. alana aragona, wydaje się jednak, że alarmizm na temat fruktozy jest trochę przesadzony:

http://www.alanaragonblog.com/2010/01/29/the-bitter-truth-about-fructose-alarmism/



Zmieniony przez - cykloop w dniu 2011-06-08 23:52:59

Google: Przewodnik po Leangains

wszystko na temat diet przerywanej głodówki.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukcja po cyklu na masę - kilka pytań

Następny temat

Trudne zadanie - mało wolnego czasu / zycie w biegu / dieta

WHEY premium