SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Viki - przygoda z biegami przez przeszkody

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 510385

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Jawor, Mistrzu Giaurnemo dziękuje Polecam spróbować Fajne place są nie tylko dla dzieci, dla dorosłych też.

drazekm sprawdzałam kiedyś na jednym placu, nie było ograniczenia Ja jestem mała i młodo wyglądam, prawie jak dziecko Nie mogę czekać do wiosny, bo wtedy mam już pierwszy bieg, forma musi być. Niech się ręce przyzwyczajają, na biegu jest nie tylko zimno, ale również mokro.


W środe wieczorem był jeszcze jeden trening biegowo-funkcjonalny z moja drużyną. Na placu już nie ćwiczyłam, żeby ręka odpoczęła.

4.01 czwartek
Trening (siłownia)

- bieżnia marszobieg 12%, 1km, 9:17

1. RDL
45kgx10 /45kgx10 /50kgx8 /40kgx15

- "narciarz" 2km, 3:57

2a. przysiad goblet z hantlą
25kgx8 /25kgx8 /15kgx15
2b. wykroki chodzone
2x10kg x8 /x8 /1x10kg x20

- bieżnia z worem 750m 6:51 (marszobieg, nachylenie 5-8%)

3a. odwodziciele (z izometrią)
55kgx10 /55kgx10 /45kgx15
3b. przywodziciele (z izomerią)
55kgx10 /55kgx10 /45kgx15

- bieżnia skill mill 750m 5:50 (marszobieg)

4. brzuch: wznosy prostych nóg i wznosy kolan
3x 5+10

5a. wejścia na skrzynię
10kgx10 + ccx20
5b. bosu 5 przysiadów + 5xrdl na jednej nodze + 5x półprzysiad na jednej nodze

Bardzo cieżki trening, pot lał sie strumieniami. Docelowo tych wejśc na koniec treningu chcę zrobic minimum 50, tym razem nogi nie dały rady.


5.01 piątek

Trening (dom)

- mobilzacja barków i łopatek
1a. podchwyt
3 /3 /3 /2 /1
ilość nie powala, ale stawiam na jakość, wszystkie były z prostych rąk

1b. wiosło hantlą
14kgx10 /x10 /12kgx12

2a. pompki
10 /10 /10
2b. rozpiętki
2kgx12 /x12 /x12

3a. pike push up
5 /5 /5
3b. odwrotne rozpietki na piłce
2kgx15 /x15 /x15

4a. naprzemienie uginanie biceps
3,5kgx12 /5,5kgx8 /5,5kgx8
nie chciało mi się kombinować i szukać krążków żeby zrobic hantle 4,5kg więc wziełam gotowe 5,5kg, okazało sie dużo, naszarpałam sie mocno
4b. francuz z hantlą stojąc
4kgx12 /x12 /x12

5. podciąganie:
- na sznurku 3x
- na ręczniku 3/3/3
niestety nie było z prostych rąk, bo mam za nisko drążek. Chętnie spróbuje w terenie, tylko nie mam gdzie schowac ręcznika podczas biegu

Trening ok, rękę czułam tylko przy rozpiętkach. Siła mocno spadła, oby szybko wróciło. Jeśli chodzi o rękę to czuje ja tylko przy odwodzeniu w tył i we wszystkich ćwiczeniach rozciągających klatkę piersiową. Zaczynam się zastanawiac czy to spiety piersiowy nie jet przyczyna problemów i nie ciągnie mi barku do przodu. Trochę go rozmasowała wg wskazówek z "Lamparta" i widze poprawę, ale nadal czuję. Moze uda sie pod koniec tygodnia pójśc do fizjo.


6.01 sobota
Bieganie
Długie wybieganie 23km, 2:27:53

Kolejny rekord km pobity Na dodatek odcinek półmaratonu zrobiony szybciej niż poprzednio, jest progres.
Trasa w większości asfaltowa, trochę podbiegów i zbiegów. Zaplanowałam trasę w domu, niestety jak zwykle pomyliłam drogi Zrobiłam dodatkową pętle, asfalt się skończył i spory kawałek biegłam po polnych drogach i ogromnym błocie. Spotkałam mnóstwo saren Jak mi but wpadł w błoto i woda nalała sie do środka, to poczułam się jak na biegu i strasznie zatęskniłam za ta zabawą Po 12km zaczełam odczuwac zmęczenie, zjadłam ciastka mocy, wypiłam wodę i zmęczenie przeszło. Poczułam fajną świeżość, tylko nogi nadal bolały przy podbiegach.
Znowu musiałam biegać po okolicznych wioskach (psy ). Pogoda niestety nie sprzyja bieganiu po lesie, ciągle pada i wszędzie błoto. Jakby chociaż mróz chwycił byłoby lepiej, a śnieg to juz w ogóle bajka.














...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
W Toruniu jest chyba podobna grupa jak chodzilem w lato na drazki czesto ich spotykalem
http://husariaraceteam.pl/oddzialy/torun/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Tak, to jest ta sama drużyna. W wielu miastach są oddziały Husarii i ciągle tworzą się kolejne, bo jest coraz więcej chętnych. Często się spotykamy na różnych biegach w sezonie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Fajni ludzie i ostro trenują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12209 Napisanych postów 22064 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627771
Viki - poszalałaś z tym wybieganiem. Naprawdę żadne błocko, żadne deszcze Ci nie straszne? U nas tak lało cały dzień że nawet z psem wychodziłam na 5 minut - on też nie chciał mokry po mokrym lesie biegać... A te wiejskie psy to groźne dla łydek mogą być...


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-01-06 21:15:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Viki bardzo fajne te wybieganie Co do podciągania na ręczniku to ja też czasem w domu robię a drążek mam w futrynie. Robię z kolan i mam podwinięte nogi i jakoś idzie

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
drazekm ludzie są świetni Mamy w drużynie zarówno osoby poczatkujące, doświadczonych biegaczy startujących dla zabawy jak i wspaniałaych zawodników i trenerów będących w czołówce polskiego ocr Drużynowo tez zwykle jesteśmy na podium.

Paatik coraz bardziej podobaja mi sie takie długie biegi Dopóki biegne jest ok, jak się zatrzymam to masakra, nogi jak z drewna Błota i złej pogody sie nie boję, biegi mnie zahartowały. Jak człowiek musi na trasie iść w rzece po pas czy czołgac sie w błocie to później żaden teren nie straszny. A psy niestety potrafia uprzykrzyc życie, nie tylko te wiejskie

Adam nie pomyślałam, żeby robic z kolan. Ciekawe czy dosięgnę ręcznika, bo ja jestem dość niska, ale spróbuje


7.01 niedziela

Bieganie
Bieg ze zmiennym tempem, 12,34km, 1:08:01

Dziś bieg krótszy, ale szybszy. Strasznie mam zdrewniałe nogi po wczorajszym biegu, mimo rozciągania i rolowania. Lepiej mi to szło jak robiłam szybszy bieg w sobotę a długi w niedzielę, ale na razie czas nie pozwala. Czekam z niecierpliwością jak będzie sie robic jasno ok. 6.30 (a najlepiej o 6) bo mi to bardzo ułatwi rozplanowanie treningów.
2km trucht, 3x2km szybciej, w przerwach 1km truchtu, na koniec 2km trucht (z przerwą).
Dzisiejszy trening to walka z głową, która ciągle mówiła, że nie mam siły, nie dam rady i lepiej odpuścić. Pierwszy szybszy odcinek ok, nogi bolały, oddech szybszy ale bez tragedii. Drugi odcinek juz gorzej, ciężko łapałam powietrze i nogi nie chciały współpracować, głowa mówiła żeby trzeci odcinek odpuścić Nie poddałam sie i zrobiłam, oddech lepiej a nogi co raz gorzej. Jestem zadowolona, bo tempo było podobne przez całe 2km. Pracowałm, nad wydłużeniem kroku. W połowie 12km krótka przerwa na placu. Była rurka, "chodzenie" rekami po poręczach i drabinka. Na drabince czułam rękę Pierwsza próba ok, druga też, choc nie udało się wrócic z powrotem (widac na filmiku, że spadłam), trzecia nie wyszła bo nie mogłam utrzymac sie na lewej ręcę. Oby udało się coś z tym zrobić, bo ciężko będzie na przeszkodach. Pierwsze podejście do rurki bez rękawiczek, niestety nie wyszło, zbyt mokro i ślisko.

rura:




poręcze:




drabinka:








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Viki jestem pod dużym wrażeniem
Brawo!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12209 Napisanych postów 22064 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627771
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
teraz jak te drązki takie zimne to pewnie trudniej to idzie niż latem
super dajesz radę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Motywacja- wytrwałość-organizacja

Następny temat

Bez spiny

WHEY premium