SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Viki - przygoda z biegami przez przeszkody

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 510427

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
czekaj, stop
jak trenujesz rano to węgle daj dnia poprzedniego do kolacji - złożone z małym dodatkiem owoców, chyba, że pragniesz odtłuszczenia większego to już te owoce sobie daruj
koktajl tłuszczowy brzmi dla mnie dziwnie. Dzień proponowałbym rozpocząć od przekąski : migdały/orzechy + owoc o ciemnej skórce (borówka,brzoskwinia,malina,jagoda,figa etc) i uzupełnić koffeiną czy to w postaci kawy bez mleka czy tabsach. Nie będzie zalegać w żołądku, będziesz pusta ale i jednoczesnie nie całkowicie na czczo
bezpośrednio po treningu oprócz tego izotonika nie jedz nic. Organizm musi się wyciszyć, tak do godziny.
W potreningowym : porcja węgli złożonych, chude białko, tłuszcz jak najniżej - dlaczego? dlatego, że to jest okres w którym Twój organizm zechciałby pojechać na potreningowym długu tlenowym a im więcej węgla i mało tłuszczu tym tlenu endogennego będzie więcej, to też i większy pobór.
I posiłek przedostatni przed kolacją : tłuszcz + białko np chuda ryba/chudy drób z olejem tłoczonym na zimno i gamą warzyw albo kawałek bardziej tłustego mięsa z warzywami

I wiadomo: węgli nie za dużo, ale porcja która będzie wystarczająca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
"I wiadomo: węgli nie za dużo, ale porcja która będzie wystarczająca."

Też tak uważam.
Klucz to "wystarczająca" porcja
(Może powinienem zapisać się na kurs trenera personalnego?)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
"I wiadomo: węgli nie za dużo, ale porcja która będzie wystarczająca."

Też tak uważam.
Klucz to "wystarczająca" porcja
(Może powinienem zapisać się na kurs trenera personalnego?)


mistrz łapie za słowka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
5 3
ojan
"I wiadomo: węgli nie za dużo, ale porcja która będzie wystarczająca."

Też tak uważam.
Klucz to "wystarczająca" porcja
(Może powinienem zapisać się na kurs trenera personalnego?)
mistrz łapie za słowka ?
Diabeł tkwi w szczegółach. Nie łapię lecz się odnoszę do słówek. Czasem się wyzłośliwiam (chociaż nie powinienem - ale taka moja natura).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Antoś dzięki za rady
Koktajl jest z warzyw - cukinia, ogórek, seler naciowy, "liście" czyli sałata, szpinak, jarmuż, do tego trochę różnych owoców. No i w zależonści czy mają być węgle czy tłuszcz to dorzucam odpowiednie produkty Szybko, łatwo i wygodnie. No i w takiej formie śniadanie wchodzi bez problemu, bo ja ze śniadaniami długo miałam problem Na dodatek często jem w biegu.
Nie jesc po treningu - ok, jesli to jest siłownia, drązki, przeszkody albo lekkie bieganie. Po ciężkich biegach to ja juz pod koniec myślę o jedzeniu Czasem to ledwo wracam do domu czy do auta i musze coś zjeść, bo mam problem z myśleniem i koncentracją


Dziś dnt, cały dzień w pracy, ledwo żyję. Jutro lekkie bieganie, a weekend bardzo intensywny, pod znakiem Runmageddonu u mnie w mieście Już się nie mogę doczekać W sobotę bieg na 6km, a w niedzielę na 12km.

Na dodatek rozmawiałam ostatnio na biegu z czołową polską zawodniczką na temat treningu i dostałam zaproszenie na trening w przyszły weekend
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 460 Napisanych postów 1592 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 229519
No plany na weekend kosmos. Ty to chyba w pracy odpoczywasz zeby sie wyżyc w weekendy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12212 Napisanych postów 22070 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627793
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Paatik też mam nadzieję że nie będzie padać. Może być zimno i pochmurno, ale nie mokro.

Tea ja właśnie nie odpoczywam w pracy, nawet nie mam czasu żeby usiąść na 5 min. i zwykle nawet jem w biegu
Czasem jestem bardzo zmęczona, ale nie wiem czy dałabym radę psychicznie siedzieć 8h przy biurku.

To będzie mój pierwszy weekend gdzie mam dwa starty. Jeden zaplanowany, drugi dostałam jako nagrodę. Za dwa tygodnie Mistrzostwa Polski w Gdyni, również dwudniowe, więc będzie okazja zobaczyć jak organizm reaguje

Antos zapomniałam jeszcze dopisać, że aktualnie nie interesują mnie cele sylwetkowe. Waga ma nie iść w górę i nie chce chodzić ciągle głodna. Ma być przede wszystkim siła i energia na treningach i zawodach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12212 Napisanych postów 22070 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627793
" Za dwa tygodnie Mistrzostwa Polski w Gdyni, również dwudniowe, więc będzie okazja zobaczyć jak organizm reaguje". No Pani, to ja mam nadzieję wreszcie na spotkanie twarzą w twarz!! Jak powiesz gdzie mam być kibicować, to będę. Tam ludzie stoją gdzies na trasie i się drą, czy raczej takiego dopingu w tym sporcie nie ma?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
Viki
Antos zapomniałam jeszcze dopisać, że aktualnie nie interesują mnie cele sylwetkowe. Waga ma nie iść w górę i nie chce chodzić ciągle głodna. Ma być przede wszystkim siła i energia na treningach i zawodach
Wg mnie to jesz za mało węgli przed zawodami i w czasie zawodów jeśli masz takie objawy: osłabienie, brak koncentracji itp po treningach i zawodach. Skonsultuj się z trenerem (oraz czołową zawodniczką z którą masz mieć trening).
Zresztą - pewnie to robiłaś.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Motywacja- wytrwałość-organizacja

Następny temat

Bez spiny

WHEY premium